Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Aseel właśnie myślałem jak to dokleić... możesz mi powiedzieć jakim klejem to dokleiłeś, że jest tak równo zrobione? Dopasowałeś tak fajnie kawałek balsy, czy dobry klej ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

roman gawlas powoli idę w stronę coraz to nowszych modeli i popróbuję mam nadzieje podobnych modeli. ŻUK REWELACJA!

Z czego zrobiłeś nóżki?! Czyżby gumki recepturki?! Jak tak to tyle czasu się utrzymały?! :shock::mrgreen:

Ja mam takie weny - mam w głowie żuka to robię takiego o jakim myślę - mam w głowie żabkę to ją robię - teraz w głowie mam żabki i raczki :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do takich żuczków używasz farby podkładowej? :wink:

Koniecznie, tylko rzadkiej aby weszła w rowki a ich nie zalała, używam zwykłego podkładu akrylowego x 2.

a złowiles cos na tego własnej roboty żuczka ???

No nie chciałbym tyle razy dostać w gębę :lol::lol: , a tak z powagą to jest u nas taki kanał gdzie kleniska olewają wszystko i wszystkich i dla nich wymyślałem swoje robale, no ale ryby mają swoje zasady i nie zawsze chcą robić to na co My mamy ochotę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
a z rączką od pilnika chodziło o to, by z niej strugać :wink:

No jak rozbierzesz swój pilnik to Ciekawe czym bedziesz strugał ;)

Ukochanego pilnika nigdy w życiu :lol::mrgreen: Ale poszperam może znajdzie się jakiś stary :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z rączką od pilnika chodziło o to, by z niej strugać :wink:

No jak rozbierzesz swój pilnik to Ciekawe czym bedziesz strugał ;)

Ukochanego pilnika nigdy w życiu :lol::mrgreen: Ale poszperam może znajdzie się jakiś stary :grin:

Wyczaiłem że z drewnianego trzonka z noża da się zrobić woblerka, trzeba go tylko troche przeszlifować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobkami z pianki. Jakiej pianki używasz

Na forum nie mam żadnych tajemnic o których by wszyscy co chcą o tym nie wiedzieli-otóż jest to izopianol 50/110 z firmy purinova z Tarnowa (dokładne dane na prv)

a z rączką od pilnika chodziło o to, by z niej strugać :wink:

Powiedzcie mi jedno -dlaczego tak sobie komplikujecie życie, na dobrą sprawę woblera można zrobić z każdego materiału który posiada pływalność(chociaż nie koniecznie) tylko czy włożona praca w takiego wobka będzie adekwatna do jego walorów :?: i skuteczności, jeśli się okaże że jest to niewypał :?:

Dużo łatwiej jest znaleźć kawałek lipy czy olchy niż kaleczyć sobie ręce przy tak twardych klockach od wszelkiego rodzaju rączek i innych dupereli :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy wodne wkrótce :)

Praca ma być drobna ale agresywna - jak będzie zobaczymy.

Na razi kończę wobki bo nad wodę wyjdę dopiero w lutym . Do tego czasu muszę jeszcze kilka wobków do wykończenia.

Po za tym co tu pisać ryby ocenia moje staranie. Na razie cieszą moje oczy bo żywot dobrego wobka jest krótki i czasami nie dożywa drugiego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.