Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Trzeba pamiętać żeby wobler był stosunkowo cienki i ołów rozmieszczamy w proporcjach 1:2 lub1:3 tj 1 część ołowiu do brzusznej kotwicy 3 razy więcej dajemy za brzusznym oczkiem wtedy gaśnie praca ogonkowa a i lotność jest o niebo lepsza i wobki w powietrzu nie robią tzw. fikołków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1988, O to mi chodziło. Już chyba znalazłem mój problem. Dotychczas więcej obciążenia dawałem przed brzusznym oczkiem i stąd ta praca :grin: W weekend postaram się zrobić w pełni jakiegoś wobka i przetestuje czy w końcu udało mi się osiągnąć wymagany efekt :twisted: Szkoda, że dzisiaj dopiero poniedziałek :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem za duże kotwice założyłeś

lżejsze kotwice nawet jak te kute i wobler pływa

chyba że rozmiar mniejsze i kute wtedy może będzie neutralny

i ładnie obklejony sreberkiem :wink:

dzięki za sugestie tylko on miał być tonący :wink: rzadko łowię pływakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

jednak się rozmnożyły

2,5 cm ten z jaśniejszą główką troche słąbo zamiata ale postaram się go jeszcze ulepszyć

mymy001.jpg

i wobki 2,4-3 cm

praca drobniutka do +/- 0,5m tylko brązowy tonie ale to było zamierzone

mymy002.jpg

mymy003.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czołem Powerek,

Raczej wszystkie akryle nie powinny się "gryźć" z Domaluxem akrylowym (bo chyba takim chcesz lakierować). Kiedyś używałem tych lakierów ale przeszedłem na Motipa (cena ).

Co do powłoki wobka, ja używam lakierów wysoki połysk. Jeśli jest taka potrzeba matuję drobniutkim papierem ściernym powierzchnię woblera i mam powłoką matową :). Szczególnie na wobkach uklejopodobnych (sam czarny grzbiet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Powerek,

Raczej wszystkie akryle nie powinny się "gryźć" z Domaluxem akrylowym (bo chyba takim chcesz lakierować). Kiedyś używałem tych lakierów ale przeszedłem na Motipa (cena ).

Co do powłoki wobka, ja używam lakierów wysoki połysk. Jeśli jest taka potrzeba matuję drobniutkim papierem ściernym powierzchnię woblera i mam powłoką matową :). Szczególnie na wobkach uklejopodobnych (sam czarny grzbiet).

No nareszcie ktoś odpowiedział..

:cool:

Lakiery już zdążyłem zakupić, trochę malowałem ale trzeba będzie jeszcze poćwiczyć.. :grin:

Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy jak sobie dokupię różne końcówki do tych sprejów to mi się przydadzą?

(tzn te FAT itp.)

Dzięki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie używałem innych końcówek niż dodane do spray'a. Ale jeśli nie jest to duży koszt, możesz dokupić sobie powiedzmy na 10 szt - 3 szt końcówek. Miałem przypadek, że spray o małym zapotrzebowaniu (jakiś żółty fluo) w końcu się zaczopował (końcówka oczywista) i był problemik. Jeśli pytasz o końcówki z innymi rodzajami dyszy to chyba nie jest to takie ciekawe. Sprayem pomalujesz całość (ewentualnie po nałożeniu formatek - jakieś szlaczki) To nie aerograf niestety. :( Szkoda kasy jednym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie na które nie znalazłem w temacie konkretnej odpowiedzi. Zrobiłem sobie kilka korpusów, oto one jeszcze z haczykami bo się suszyły po Caponie ;) Mają po 7 cm. Dwa od góry mają być boleniowe płytko chodzące, następne dwa szczupakowe i ostatni szczupakowy najgłębiej chodzący.

d99e32ff27562aeamed.jpg

Czy jeśli będę dobierał ilość ołowiu to mam już przestać dokładać gdy wobler zacznie tonąć, czy wsadzać jeszcze więcej? Oczywiście woblery mają być tonące. Ile wy przeważnie dajecie ołowiu do takich 7 cm wobków. Jak macie jeszcze jakieś sugestie co do nich to walcie śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.