Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Czy taki drut będzie się nadawał na woblery? Grubość jak dla mnie idealna, grubszy na szczupakowe i boleniowe, cienki na kleniowo jaziowe. No i poza tym taniocha, 11zł za 45m.

Drut nierdzewny:

http://allegro.pl/drut-nierdzewny-0-5-0-7mm-45m-i1744838093.html

witam serdecznie,

to jest drut galwanizowany, wiec jak uszkodzisz powłokę zewnetrzną (o co nie trudno skrobiąc oczka z domaluxu), to będzie rdzewiał i zniszczysz sobie wobki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

smile jak przesadzisz z gramaturą to możesz zabić pracę woblera ja dociążam do neutral/pływajacy.Po kilkukrotnym moczeniu w poliuretanowym lakierze oraz założeniu kotwic i kółek on napewno jest zawsze powoli tonacy.

Dodam ze robię pod katem jazio/kleni oraz okoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć. Mam taki problem. Zrobiłem woblera boleniowego bezsterowego, wszystko ok, ładnie się kolebie na boki przy wolnym prowadzeniu. Gdy tylko przyspieszę wobler zaczyna wypływać i smużyć na powierzchni. Co jest nie tak ? Materiału jakiego użyłem to balsa.

1000381w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

damianeq94, kupuj małe puszki HartzLack Super Strong. Najlepszy lakier do wykończeniówki, a małe puszki dlatego, że z mniejszym bólem wyrzuca się pół puszki 0,3 l niż prawie pełną puszkę litrową :wink: Praktycznie niemożliwe jest wykorzystanie całej puszki lakieru, po pewnym czasie robi sięz niego galareta i nie nadaje się do użycia.

Kupiłem dzisiaj lakier do parkietów Domalux Silver Classic. Jak się okazało jest przeterminowany o 4 miesiące. Tak jak z resztą wszystkie lakiery w castoramie
Najlepiej nadaje się do oddania tym baranom, ale pewnie paragonu nie masz.... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Domaluxa silver classic jako lakier wykończeniowy w/g mnie spełnia oczekiwania używam również bondex white spirit(niestety jest zbyt miekki).

Także damianeq94 spokojnie spróbuj Domaluxa i napewno będziesz zadowolony.

A ja przetestuje tego Artechowego Hartzlacka i zobaczymy efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten lakier gdzie dostane i jaka jest jego cena ?
Ja kupowałem w Castoramie, a kosztuje coś koło 35 pln za puszkę 0,35 l.

Dostałem kiedyś dobrą radę co do przechowywania takiego lakieru. Potrzeba do tego słoiczka po musztardzie o pojemności około 200 ml, który trzeba wyparzyć i dobrze wysuszyć. Lakier dobrze wymieszać i przelać te 200 ml do słoiczka, ale tak żeby był na maxa pełny, zakręcić, obkleić taśmą i odstawić do góry denkiem i nie ruszać. Do lakierowania mamy pozostałe 150 ml, które najlepiej jest przelać do takiego zaje.... słoiczka po oliwkach (wąski i wysoki taki jak w tym linka http://www.cotanio.pl/katalog/1754-Przetwory/2148-Przetwory_warzywne/466607-Oliwki_Drylowane ) i tego używamy do lakierowania. Uważamy tylko żeby nie zabrudzić nakrętki i po każdym użyciu wycieramy do sucha rant słoiczka i nakrętkę. Jeżeli lakier nie zmieści się cały to taki bieżący zapas najlepiej jest umieścić w małej buteleczce po lekach. Jak się lakier skończy to otwieramy nasz zaklejony słoiczek, ale trzeba od razu dziurawić nakrętkę bo odkręcić się nie da. Najważniejsze: Wszystkie słoiczki muszą być wyparzone i dokładnie wysuszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłeś poprawę trwałości lakieru?
znaczną. Pierwsza puszka hartzlaka "zgalaretowała" się zanim zużyłem 1/3. Teraz kończy mi się pierwsza połowa puszki a druga część to nówka w zamkniętym słoiczku.
Mój poprzedni lakier służył 7 miesięcy zanim zamieniła się ostatnia setka z litra w żel.
trwałości lakieru nie liczyłbym w miesiącach a w liczbie polakierowanych woblerów tzn. jak często otwierany był pojemnik z lakierem. Jednoskładnikowe lakiery poliuretanowe wiążą i utwardzają się łącząc się z wilgocią w powietrzu. Im rzadziej otwierasz pojemnik i im więcej jest lakieru, tym wolniej postępuje proces wysychania lakieru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , zrobiłem dzisiaj woblerka z przeznaczeniem na szczupaki ( narazie golasek , za 2-3 dni malowanie)

zdjcie0917q.jpg

zdjcie0918u.jpg

Mam kilka pytań:

1 .Czy dobrze rozłożyłem obciążenie ? , woblerek ma pracować agresywnie i ma zamiatać ogonem

2.Czy mogę lakierować go w niskiej temperaturze ? Nie mam gdzie tego robić i będę to robił na klatce schodowej lub strychu , tamperatura tam jest dość niska , ale z tego co wiem to lakiery takie jak domalux utwardzają się poprzez wchłanianie wilgoci z powietrza ?

3.Na jaką głębokość będzie on schodził ? Zależało mi na zejściu do 2,5 m max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.