Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach -maj 2016


danie100406

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ryby niewymiarowe i w okresie ochronnym powinny być niezwłocznie ostrożnie wypuszczone. Robienie sesji zdjeciowej nie jest niezwłocznym wypuszczeniem lecz wykroczeniem.  Za nieco ponad tydzień mógłbyś nastawić się na te ryby (rozumiem ze to przyłow) i wstawić zdjecie odpowiednio większej ryby czego Ci zyczę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek 20.05. Pierwsze efekty w nocnym łowieniu kleni. Dwie sztuki 42 i 35cm. Była jeszcze jedna spinka i kilka mocnych brań ale nie zaciętych. Klenie zaczynają brać już jak bolenie. Takie branie na krótkim dyszlu potrafi nawet przestraszyć. Wszystko na zieloną żabkę Dorado. W dzień potrafię złowić kilkanaście kleni i okoni ale wszystkie do 35cm. Bardzo wciąga to nocne łowienie. Rybki dalej do złowienia. 

No i miałem kontrolę PSR, już kolejną w tym roku. Myślałem, że odwiedzają tylko te najczęściej odwiedzane miejsca przez wrocławkich wędkarzy. Nawet plecak mi przetrzepali - wszystko na +

 

20160520_225229(1).jpg

20160520_225413.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robal napisał:

2 dni temu nocka na węgorza, 1 gruntówka na głębię 7-8m, 2 wędki na grunt na 4-6m. 1 na spławik tuż za trzcinę na 3m. Efektów brak, jedno branie schrzaniłem .

PZDR

Może lepiej spróbować na płytkiej wodzie? Drobnica chyba jeszcze trze się na płyciznach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, tomek1 napisał:

Może lepiej spróbować na płytkiej wodzie? Drobnica chyba jeszcze trze się na płyciznach.

Tam jest nagły uskok wody z 1m do 4m.  uklejka pięknie chodziła na płyciźnie a ja łowiłem dosłownie kilka metrów dalej, za spadem. jakaś zła passa mnie prześladuje, kumpel w tym miejscu 2 dni wcześniej dostał 2 węgorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Robal napisał:

Tam jest nagły uskok wody z 1m do 4m.  uklejka pięknie chodziła na płyciźnie a ja łowiłem dosłownie kilka metrów dalej, za spadem. jakaś zła passa mnie prześladuje, kumpel w tym miejscu 2 dni wcześniej dostał 2 węgorze...

No to pozostaje życzyć wytrwałości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele pojezierze brodnickie jedno z jezior. Sprzętowo Dragon Fishmaker 4-21g - Pen Captiva 4000 - plecionka 0,06 - przynęty byle jakie gumki byle w kolorze okonia :)

Okoń 29 cm

 

 

Szczupak w "szatańskim rozmiarze" 66 cm

 

 

Edycja - mam problem ze wstawieniem fotek z galerii. JAk by co poprosze o pomoc jak drugi raz mi nie wyjdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, okonhel napisał:

Ryby niewymiarowe i w okresie ochronnym powinny być niezwłocznie ostrożnie wypuszczone. Robienie sesji zdjeciowej nie jest niezwłocznym wypuszczeniem lecz wykroczeniem.  Za nieco ponad tydzień mógłbyś nastawić się na te ryby (rozumiem ze to przyłow) i wstawić zdjecie odpowiednio większej ryby czego Ci zyczę.

I zostają wypuszczone WSZYSTKIE, bez względu na okres i miarę! Jestem wędkarzem C&R ;). Zapewniam, że wróciła w świetnej kondycji i idealnym stanie. Ale okej, zastosuję się do regulaminu!

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję bywającym nad wodą!

Mi wczoraj na jaceenową oskę trafił się jaź. Pierwszy w tym roku. Nie duży ale cieszy bo pierwszy nocny.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale prawie wszystkie ryby z tego miejsca mają ubytki w łuskach mimo, że traktuje je ostrożnie i wszystkie wracają do wody.

20160524_214910(1).jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marienty napisał:

Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale prawie wszystkie ryby z tego miejsca mają ubytki w łuskach mimo, że traktuje je ostrożnie i wszystkie wracają do wody.

U mnie od kwietnia do maja 90 % Jazi ma ubytki łuski, niektóre aż do krwi -  to sandacze je odganiają od gniazd ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tarle po tarle.

Dzisiaj zaobserwowałem natomiast u siebie końcówkę tarła leszczy i to takich łopat.

Próbowałem nakręcić telefonem jakiś filmik ale co rusz płoszyły się z racji niskiego stanu wody.

Rybki raczej od kilku dni mają co jeść i brań jest jak na lekarstwo. Dzisiaj rano tylko jedno branie:

 

WP_20160525_002.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kwietnia było 0.16 z przyponem 0,10 do 0,12. Ale po kilku emocjonujących holach chyba Amura niestety zmuszony byłem podnieść do 0,18. Frajda frajdą ale zostawiać rybie haczyki w pysku ... - chyba trąca sadyzmem.

Teraz podniosłem przypon do 0,14. Brań jest trochę mniej ale może to być spowodowane różnymi czynnikami (m.in. tarłem płoci leszcza czy kalendarzem księżycowym).

Żyłka jak żyłka. Staram się wybierać te bez pamięci i unikać tych "kruchych". W moim przypadku łowię na przystawkę - zazwyczaj. Podczas łowienia pracuje jakieś 20-25m żyłki. Rybę muszę manewrować dość krótko z racji dość licznych przeszkód w wodzie (korzenie, zwalone drzewa). Co kilka wyjazdów odwijam te 15-20m najbardziej eksploatowanej i montuje zestaw od nowa. Tyle. Żadna filozofia. Nie przykładam do tego akurat specjalnej wagi. Za to cały czas frapuje mnie filozofia Gutkiewicza.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.