Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach -maj 2016


danie100406

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już o tym kiedyś. Koleś osiągnął w kraju jak i za granicą wiele sukcesów wygrywał nie jedne zawody. Nikt bardzo nie potrafił gościa rozgryźć. Mimo całej tej komercyjnej otoczki z zanętami spławikami i całym tym biznesowym zamydlaczem w jednym z odcinków Taaka ryba łowienie ryb sprowadził do takiej właśnie prostej teorii: dlaczego ryba dzisiaj akurat bierze albo dlaczego nie bierze. Prawdopodobnie zasiadka była kilkudniowa (o ile mnie pamięć nie myli chyba na Rybnickiej wodzie) i musieli się dość mocno "rozmiękczyć" w jej trakcie, że raczył się pochwalić źródłem swoich sukcesów. Wpływ na brania ma wszystko. Kierunek wiatru, temperatura, ciśnienie, faza księżyca a na końcu wymienił rodzaj zanęty i przynęty. W tej kolejności. Świadomie czy nie dał upust całej mozolnie zdobywanej wiedzy.

Podobne tendencje przy łowieniu zauważyłem u Bogdana Bartona. Temperatura wody (tyle raczył do tej pory ujawnić ze swojego podejścia do ryb) a ilość i rodzaj podawanej zanęty. Oczywiście również ma kawałek biznesu i musi sobie jakoś radzić z tymi "cudownymi atraktorami" ale jak tak się człowiek zastanowi zaczyna sobie składać to wszystko w całość wyciągać wnioski... .

 

To chyba trochę OT się robi. Można by Tomku pociągnąć osobny wątek z takim tematem. Mamy tu całe grono "wyjadaczy" może zechcieli by się ze swoimi doświadczeniami podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
4 godziny temu, wernicjusz napisał:

To chyba trochę OT się robi. Można by Tomku pociągnąć osobny wątek z takim tematem. Mamy tu całe grono "wyjadaczy" może zechcieli by się ze swoimi doświadczeniami podzielić.

Gutkiewicza oczywiście znam, ale nie spotkałem się ze sformułowaniem "teoria Gutkiewicza". Oczywiście można założyć odrębny temat o tym co wpływa na żerowanie ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych czynników, które wymieniłeś wg mnie trzeba jeszcze dodać łowisko. Według mnie w różnych warunkach środowiskowych ryby inaczej reagują na poszczególne zmiany pogodowe. Gdy to wszystko wrzucimy do jednego worka zrobi nam się ładny miszmasz :D jedyna opcja to jak najczęściej bywać nad wodą i przede wszystkim obserwować i zapamiętywać.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche spóźnione - ubiegły weekend

piątek - Nieznanowice : upał, upał, bez parasola ciężko

20160520_063634.jpg

- 5 karpi (2-3kg), szósty się spiął przy brzegu (haki bezzadziorowe).

20160520_133325.jpg

sobota : Dolina Będkowska łowisko No Kill

20160521_075647.jpg

to łowisko coraz bardziej przypomina kiepskie wody PZW. Coraz trudniej o rybę ( zwłaszcza wiekszą).

Honor uratowały 4 przyzwoite leszcze - 42-48cm i jedno branie karpia (niestety spięty w trakcie holu).

20160521_124341.jpg

W niedziele na  wycieczce krajoznawczej z psem, po jurajskich lasach  natrafiłem na taką tabliczkę ("SRW Ogrodzieniec, zakaz połowu ryb dla niezrzeszonych") :

IMG_3316.jpg

A oto łowisko : :lol:

IMG_3317.jpgIMG_3318.jpg

We wtorek wypad do Nieznanowic na kilkugodzinną sesję - chwilami pochmurno, parno i duszno, brania słabe:

20160524_090608.jpg20160524_091541.jpg

Wynik : 4 karpie 2.5 - 4.80kg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeka Warta 25-28.05.2016  "Stara Wieś"-ośrodek

W zeszłym roku była porażka na niżówce. A, w tym też nie było łatwo. A łowienie karpi ze stawu mnie nie kręci, więc postanowiłem poszukać kleni,jazi.Odcinek jaki obławiałem to okolice miejscowości Załęcze Wlk. Pierwsze dni obserwacja dużo drobnicy jakieś zbiórki widywałem, bobry ,ptaki itd. A wieczorami wędrówki leśne z dziećmi.large.20160528_065716.jpg

Kolejny dzionek o kiju wracam:( Pogoda piękna!

Poranki mgliste z nadziejami. Lecz zero kontaktu.large.20160528_084058.jpg

Widoczki całkiem przyjemne dla oka. Dużo bobrów i co mnie trochę niepokoiło to wydry które widziałem. large.20160528_083417.jpg 

W ostatni dzień jaki planowałem wyjść był dniem chwały:). Przynęty po jakie sięgałem to smużaki jaceena, A.L. , no i moje bidne wynalazki. I tak dzisiaj rano ok. godz.9.00 Rzut sprowadzenie wachlarzem nad zatopionymi trawami czuję ładne kopnięcie po kiju:).

large.20160528_083322.jpg

I na brzegu ląduje ładny jaziu. 

 

large.20160528_083241.jpg

Rybka połakomiła się na moją gąsieniczkę:) Co mnie baaaardzo ucieszyło! Dziękuję jaceen za rady i za naukę:)Teraz czas na basen i powrót do domu.

 

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawody dla dzieci. Dwoje dzieci własnych, dwoje "pożyczonych"- dwójka w dziesiątce, dwójka tuż poza dziesiątką. Młody na drugim miejscu B) Co ważne z każdym wyjazdem coraz lepiej mu idzie, chyba będzie z niego pociecha. Bacikiem już bardzo fajnie operuje. Córa od dawna bardzo ładnie łowi.

 

zawody dzieci.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej nieobecności .Z racji tego ze odpoczywałem od for wędkarskich jakieś 2 lata i urodziło mi się dziecko  rok  temu moje 2 lata  wędkarskie były słabe   coś tam łowiłem ale nic wartego uwagi. W tym roku zaczołem z grubej rury maj jest łaskawy o  to kilka rybek z tego  tygodnia jak i z 2 poprzednich . 5c3612bf2fdabf10med.jpg szczupak 57 cm , 2aedfa79408a6f7fmed.jpg 65 cm , okoń 34 cm 4216ce65ca72bad3med.jpg , szczupak 78 cm 682e5084cff7467bmed.jpg oraz duzo okoni 25 - 30  cm .Wszyskie rybki z Wisły na obrotowki pod wieczór złowione w dzien nic ani na swita u mnie sie nie dzieje.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bumtarara napisał:

Najważniejsze, że złapali bakcyla :)

To prawda ;) Cieszy mnie, że synek już całkiem poważnie podchodzi do łowienia. Dzisiejsze dobre miejsce wynikało z wczorajszego wieczornego treningu, o którym młody prosił cały dzień. Dzięki temu wiedzieliśmy, że trzeba zrezygnować z łowienia białej ryby i zrobić wynik okoniami łowionymi w pół wody na czerwone robaki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się na Leszcze - szybko ale już nie mogę się doczekać - 4h i 2 Jazie 37,38 cm, ok 11 przeniosłem się na miejscówkę linową - 1,5 h -1 branie i  Leszcz 42 cm - pięknie walczył na krótkim kiju w wodzie 1m - po zacięciu wyszedł nad wodę ja Tuńczyk :). 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kontynuuję nocne polowania na klenio-jazie. Bardzo mi się spodobało. Cisza. Brak ludzi. Tylko bóbr czasem przepłynie, puszczyk nad głową przeleci, młodą parkę szalejącą w krzakach na kocyku wystraszę :D

Wczoraj sporo brań. Kilka większych sztuk nie trafiło w smużaka.

Ten większy 48cm. już po zmroku. Na największą brombę

 

 

20160528_194352.jpg

20160528_225324.jpg

20160528_225509.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu same klenie i mały bolo,do tego kilkadziesiąt karasi i płotek z dziećmi. Za to sprawdziłem nowy patent łowienia z gruntu w głównym nurcie w kamieniach,kilka atomowych brań na rosówki ale żadne nie zacięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2016‎-‎05‎-‎29 o 10:37, Marienty napisał:

Ja kontynuuję nocne polowania na klenio-jazie. [...]

Ten większy 48cm. już po zmroku. Na największą brombę

 

Poczekaj jeszcze te dwa dni na otwarcie ligi :)

Rozumiem, że to jest rozmiękczanie przeciwników przed startem II tury...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki z ostatniego tygodnia ;) W końcu naumiałem się wstawiać zdjęcia z pozycji telefonu. Oprócz drapieżnych krąpi były jeszcze leszcze 50+ oraz wzdręgi. Kilka klusek podobnych rozmiarów, dwa bolki kilka krótkich sandaczyków, szczupaczki oraz okonki. Pozdrawiam wszystkich zapaleńców ;D

20160531_01.jpg

20160517_23.jpg

20160528_00.jpg

20160524_23.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.