Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kij na sandacza


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał doczynienia z Mikado tachibana zander ?

Ja tez takowy kijaszek posiadam. Co do ceny i pracy szczytówki to zgadzam się z kolegami, jest jednak pewne ale, jego waga. Jeżeli masz zamiar poświęcać nieco więcej czasu nad wodą z tym kijem to niestety odczujesz negatywnie tę wadę. Według mnie dużo za ciężki. Ja zmieniłem na Dragona Express JIG-a i jest dużo lepiej. Rożnica wagi to 70 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam, poszukuje spiningu pod sandacza do połowu z brzegu, rzadziej z łódki. długość która mnie interesuje to 2,40 - 2,60m. Zakres ciężaru przynęt to 15- 35g (głównie gumy 3/4 cale na główkach do 30g). Akcja oczywiście maksymalnie szybka i szczytowe ugięcie ze sztywnym dolnikiem. Mam do wydania 500 -550zł. zastanawiałem się nad:

DRAGON Guide Select Gnom 2,60m 7-28g (słyszałem , że GSy mają spory zapas mocy)

Dragon Guide Select Executor 2,45m 7-28g

Team Dragon 2,45 m / 14 - 35 g

DAIWA RYUKON JIGGER SPIN 240 8-35g

MIKADO INAZUMA FLASH ZANDER 240 CORK

Konger Equs Maxim 245/28

Co z tego będzie najlepsze, ew. proszę o inne propozycje zaznaczam, że wędka ma mieć siłę podbić 30-35g, ale większego zapasu mocy nie potrzebuje, bardziej zależy mi na delikatności szczytówki i ogólnej czułości wędki.

Patyk ma dać radę główce 30g + guma 3 cale lub 25g i 4 cale- najcięższe moje konfiguracje.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by ktoś doświadczony polecił albo by kupił gdyby miał do wydania na wędke sandaczową do opadu do 800-1000 zł? Zbiornik, hmm i tu pojawia się problem, Odra (szczecin), no i pojedyncze jeziora : ). Na razie czekam na nowości jeszcze od niektórych firm ale można potem porównać i wybrać co najlepsze : ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich,

Chciałem zakupić wędkę do połowu sandacza z opadu (z brzegu). Nie szukam wklejanki.

Szukam wędki długiej na ok 2,7 - 3m z gramaturą wyrzutu ok 10- 35 gr.

Chodzi mi o taką na której będzie się dało wyczuć tzw pstryknięcia sandacza.

Łowię głównie na Odrze używając główek 15-25 gr.

Póki co "na sucho" znalazłem sobie takie modele:

DRAGON Millenium Pike 2,90m c.w10-35gr

Mikado SCR ZANDER SPIN 3m; wyrzut 10-30gr

WORLD CHAMPION KOBALT 3,0m; 10-28gr

Catana CX Spinning 2,70m 10-30g

Póki co faworytem "na sucho" jest Dragon Millenium. Chciałem się was zapytać czy widzieliście/używaliście którychś z tych wędek ? Może jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Dragon Millennium Pike, ostatnio miałem na nim sandacza :),http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=17185&postdays=0&postorder=asc&start=30

dla mnie kijek rewelacja szczerze polecam:)

Kijek fajny w dobrej cenie, ale cięzki ... tu widzę minus przy sandaczowaniu nim.. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRAGON Millenium Pike 2,90m c.w10-35gr - powyżej 200gram

Mikado SCR ZANDER SPIN 3m; wyrzut 10-30gr - niecałe 300gram :lol:

WORLD CHAMPION KOBALT 3,0m; 10-28gr - powyżej 200gram

Catana CX Spinning 2,70m 10-30g - poniżej 200gram

Póki co faworytem "na sucho" jest Dragon Millenium. Chciałem się was zapytać czy widzieliście/używaliście którychś z tych wędek ? Może jakieś rady?

Mariusz- przy łowieniu np. na ciężko to przy wadze kijka powyżej 200gram jak pojedziesz na cały dzień to ręka Tobie odpadnie, Catana ma coś koło 185gram, ale to taka kluska... może coś z Cormorana ( ma leciutkie kije), Okumy, Daiwy? :wink:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marienty, Dragon u mnie mimo, że pociągnął już parę fantastycznych ryb, zaznał drobnych defektów. Zaczep do przynęt gdzieś się odczepił i w tulei dociskającej stopkę kołowrotka odkleił się korek, jest poślizg. Są to szczegóły, da się z tym żyć, ale praktycznie krótko go używam i nie powinno się to przydarzyć.

Pewnie masz ogólnie rozeznanie w sprzęcie, ale jak masz kołowrotek do którego chcesz dopasować wędkę, warto wziąć ze sobą i z nim testować. Ja kija mam w prezencie, wybierał go znajomy, dwa razy większy ode mnie. Kołowrotek Shimano 4000GT dla niego może był jeszcze zbyt lekki. Ja musiałem odkopać swojego 4000FE i dopiero zaczęło w sprzęcie w miarę grać.

Może będziesz rozpatrywał taką ofertę BLACK ROCK 1,95m 5-25g chętnie poznałbym opinie jak się sprawuje. Myślę sporo o 4-ro składowym spinningu, do transportu na rower i plecak jak znalazł. To twój temat, ale może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Chciałem zakupić wędkę do połowu sandacza z opadu (z brzegu). Nie szukam wklejanki.

Szukam wędki długiej na ok 2,7 - 3m z gramaturą wyrzutu ok 10- 35 gr.

Chodzi mi o taką na której będzie się dało wyczuć tzw pstryknięcia sandacza.

Łowię głównie na Odrze używając główek 15-25 gr.

cześć,

obejrzyj Destiny 10-35 g Dragona (sklep wybrany jako pierwszy lepszy, nie wiem czy jest tu drożej, czy taniej) sklep ze spinn Destiny 10-35 g

Wędzisko Express Dragona nr katalogowy: 24-36-270, 24-37-275. Strona z tymi Express katalog Express spinn

Znam oba wędziska i są fajne, lekkie i dość dobre.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24-36-270 Express /2,70m/cw10-35g/ X-Fast/transp.1,41/ waga 165g i cena jak poszukać dobrze, to poniżej 200zł. W porównaniu np. do Millenium ok. 230zł, to na pakiecik przynęt zostaje. W transporcie 10cm mniej do upychania, a przy dłuższym łowieniu i skrajnie ciężkimi przynętami na dużych głębokościach, różnica wagi przeszło 70g ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki koledzy za wasze rady. Ostatecznie zdecydowałem się na:

DRAGON EXPRESS SPINN 2,75m 7-30g. Koszt 205zł.

Dojdzie do mnie w sylwestra czyli dosłownie na koniec sezonu hehe :D

Mam nadzieję, że się sprawdzi i będę zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Co będzie lepsze do łowienia sandaczy z brzegu na koguty i gumy w średnich i dużych rzekach?

Cormoran Black Star Drop Shot 2,96m/ 6-36g

czy

GUIDE SELECT Tiger 2.75m/ 10-35g

Guide select leci troche na pysk. Czyli musisz go dociazyc kolowrotkiem. A przy dlugim lowieniu reka bedzie bolec. Chociaz wedka dobra. Co do Cormorana nie mialem w reku trzeba pomacac i dobrac do ryby. Ale slyszalem dobre opinie o Black Star

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega łowił przez niecałe 2 sezony na Cormorana Black Star 2,96 6-36 i był bardzo zadowolony - szybki i lekki kijek, pod kopyto czy koguta. Doskonale widać w nim każde branie, czy stukanie o kamyki leżące na dnia. Teraz chce coś z wyższej półki.

Swoją droga owy Cormoran jest wystawiony w dziale sprzedam tu na forum... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Cormorana Black Star Speed Power 2.74m 6-35g i szybko się go pozbyłem, szukałem właśnie wędki szczytowej a ten kij to parabolik ! Zresztą starsza CM wersja była dużo lepsza - te do 35 g były na sandacza świetne, przelotki i uchwyt fuji . Wg. mnie współpraca z Daiwą przy nowym modelu źle wpłynęła na tą kapitalną dawniej serię wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam!

Co myślicie o tej wędce do odrzańskiego sandaczowania Konger World Champion Zander 285H/10-35g?

Wędka będzie współgrać z plecionką i kołowrotkiem red arc.

Posiada ktoś te wędkę? Główki jakie będę zakładał to coś koło 25 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadałem ww kongera i nie byłem zadowolony , nie potrafiłem przekonać się do delikatnej wklejki która bardzo mocno uginała się gdy podrywałem gumę wg mnie max 20 gram przy gumie max 10cm ( reszta kija naprawdę mocna jak kij od szczotki) przy większym ciężarze główki odczuwałem dyskomfort i wrażenie jakby kij był już przeciążony.Obecnie łowię wędką kongera ale bez wklejki i daje rade i już nigdy nie kupię wklejki na sandacze czy szczupaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.