Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Dłubnia


Bartesikk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Gobio Gobio, ja raz w zimie musiałem wskoczyć do lodowatej wody i to w samych jeansach i normalnych butach,holowałem 60siątaka, gdybym za nim nie poszedł wodą nie miałbym szans na wyjęcie, a więc szybka decyzja w głowie albo trace rybę albo hop do lodowatej wody przy mega minusowej temperaturze, szczerze długo się nie zastanawiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak tam panowie na Dłubni :?::wink:

Troszkę zwiedziłem ta rzeczkę jako ze mieszkam niedaleko, ostatnio postanowiłem ja zwiedzić od śluzy w okolicach ogródków dziadkowych w górę. Byłem bardzo zaskoczony jak ta rzeka tam fajnie wygląda :mrgreen: Dotarłem aż do mostu na ulicy fatimskiej (skrzyżowanie) Niestety nic nie ugryzło :razz:

Z tego co się dowiedziałem ale oczywiscie nie wiem ile w tym prawdy odcinek od tego mostu do którego dotarłem do ujścia Zesławic obfituje w ryby takie jak kleń - czy obfituje sprawdzę w najbliższym czasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że mówisz o odcinku pomiędzy zalewem a jazem w Bieńczycach to ktoś Ci kit wcisnął. Przez kilka lat w miarę regularnego wędkowania raz jeden jedyny trafiłem na tym odcinku klenia (malutkiego). Jest ryba która spływa z zalewu: okoń, jaź, szczupak i sandacz (drobny). Czasem trafia się pstrąg. Z tym że w jesienią ubiegłego roku otwarto całkowicie w/w jaz i w korycie poniżej wiaduktu na Okulickiego zostało b. mało wody. Prawdopodobnie wiele ryb spadło poniżej jazu. Wiec nie dziwoto że nic nie ugryzło :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o tym mówię..

Czyli dobrze myślałem ze nie ma co wierzyć tylko samemu sprawdzić :mrgreen: Akurat ta informacje dostałem od kolegi od wędki a on od emerytów i rencistów :wink:

Tak czy siak podreptam do góry aby mieć czyste sumienie ze czegoś nie zrobiłem :wink:

gregorxix dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki. Łowiłem w Michałowicach, w sumie byłem tam drugi raz dopiero. Ale miejscami jest tam dosyć głęboko i są na prawdę fajne miejsca. Wcześniej byłem na Szreniawie ale tam od dłuższego czasu ryba słabo bierze. Nawet z paroma wędkarzami rozmawiałem i też mówią że masakra ( mówię o odcinku od Słomnik do młyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czaplo, jak tam przygotowania do spotkania braci S-M? choć ja nie dam rady to obserwuje uważnie i boje się ze zima może pokrzyżować plany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się zimy nie boimy!

Szkoda że nie dane będzie Tobie brać w tym Spotkaniu udział :cry: .

Towarzystwo doborowe potwierdziło swój przyjazd i udział:

Renegaci

Biała Przemsza

Towarzystwo Czerwone Kropka - Biały Dunajec

Grupa HELLFISH/MAŁOPOLSKA Kuków

Wędkarski Świat

A wsród nmich sa ludziska którym opieka nad wodą i rybkami przesłoniła całą resztę.

Oj będzie fajne spotkanie i promocja naszej Rudawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda Dłubnia po tych kilku cieplejszych dniach? Czy woda bardzo przybrała i jak z jej przejrzystością? Wybieram się w pod koniec tygodnia.

Mam też pytanko, bo widzę, że chawalicie się ładnymi zdjęciami: jak je dodajecie bo u mnie ta funkcja chyba nie działa (dodaję załącznik i nie widzę go na podglądzie, więc nie wysyłam postu)? Chciałem wrzucić zdjęcie kropka z Dłubni z początku sezonu. Odpiszcie proszę na piv, żeby nie zaśmiecać tematu "helpdeskiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak oceniacie odcinek Dłubnii poniżej i powyżej mostu w Raciborowicach?

Byłem tam w niedzielę, pierwszy raz na tak małej rzeczce jak Dłubnia, oczywiście nic nie złowiłem. Dwa pstrągi wyszły mi do wobka i tyle je widziałem, jeden mały a drugi około 40 cm na oko mierząc.

Jakie konkretnie przynęty polecacie na kwiecień na wspomniany odcinek? Niestety w moim zasięgu przez najbliższe dwa miechy może być tylko ten odcinek tej malowniczej rzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktważny dzięki za wskazówkę - może tym razem uda mi się wrzucić fotkę, o której wspominałem :)

To mój pierwszy wymiarowy potok z początku sezonu. Całe 34 cm :) :) :) Jak mawia jeden z Kolegów forumowiczów - wydłubany. Szkoda tylko, że taki chudy :( Ale mam nadzieję na kolejne z nim spotkania, zwłaszcza jak się trochę "ogarnie" po tarle i zaokrągli :)

20130209521_zpsfef1cec7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.