Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
kupił dzisiaj ktoś coś ze sprzętu lub akcesoriów wędkarskich?

Sito do zanęty i 10 drabinek na zestawy :cool:

To juz koniec zakupów na zawody teraz juz tylko troche pracy :mrgreen:

No patrz zapomniałam, a kupiłam dziś żyłkę Kostala 0,18 na pstrągowanie do mojego nowiutkiego sprzętu spinningowego, ale nie bardzo go teraz w weekend ruszę bo nie mam dostępu do główek, a mam masę gumek :shock::evil::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] pstrągowanie [...] nie mam dostępu do główek, a mam masę gumek :shock::evil::mad:
Wobki madi, wobki :!::mrgreen::wink: .

Wobki będą swoją drogą, dalej nic nie powiem (napiszę) :mrgreen:

Ale gumki są lux torpeda, raczki, żabki itp.... a główek "niet" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi będziesz musiała sama zacząć odlew główek :mrgreen::lol:

Nawet mi nie mów....

Już myślałam o tworzeniu gumek, mam odpowiednie materiały, zdobienia też (jak to u kobiety z pazurem), o główkach też myślałam jednak nie zbyt intensywnie, ponieważ nie były mi aż tak bardzo potrzebne malizny, nawet o wobkach myślałam, struganie struganiem - łatwizna, ale dopracować żeby odpowiednio śmigało w wodzie....

Póki co za nic się nie zabieram, oprócz wiosennego kulania, bo moi chłopcy głodni będą chodzić, wystarczy na razie opiekowanie się rodziną czerwonych robali, która się stopniowo powiększa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

roko40 z obsługą tyczki to do innego tematu :smile: Ważne jest, żeby o tyczkę dbać - myć po każdym wypadzie i unikać zarysowań itp :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zakupy kosztowały mnie trochę nerwów, ale opłaciło się :mrgreen:

Popołudniu wybrałem się do Fishing-Martu po wędkę. Nastawiłem się na długość 3,0m, lecz nie było tej gramatury, której szukałem (do 15g), później zszedłem na długość 2,7m. Do ręki dostałem Dragona, wklejanka, 2-15g, ładna, ale... zbyt sztywna a pozatym-ciężka :???: .

Następnie doszedłem do długości 2,4m i przy niej zostałem :mrgreen:

W efekcie kupiłem CARBO-O-STAR X 2,4m 3-15 (bboobb tak jak powiedziałeś kijek warty uwagi!). Super wędeczka, czuła, akcja taka jakiej szukałem, a ta szczytóweczka :mrgreen: marzenie.

Ale nie przyjemną stroną zakupów była pierwsza sztuka tej wędki. Dostałem do sprawdzenia, a że światło było marne i ja troche laik jestem spakowałem wędeczkę i do domu, zadowolony, ale tylko do czasu... W domu rozpakowałem wedkę i przy dobrym swietle zobaczylem, że byla prawdopodobnie klejona, oraz ze 3 przelotka od góry jest zdecydowanie mniejsza od pozostałych szczytowych( jak by z feedera? :neutral: ), więc szybko spakowalem wedke do samochodu i wymiana wędki na sprawną.

Powiem szczerze, że zawiodłem się na sprzedawcy (bo osobiście wyciągał ją z pokrowca), że nie zauważył tego "feleru" :neutral: . Teraz moje podejscie sie zmieniło: a mianowicie-trzeba dokładnie oglądać towar jaki chcemy kupić, nawet jeżeli zakupy robimy w sklepie takiej renomy jak FishingMart.

Oprócz tego kupiłem woblera ok 4,5cm w kształcie żabki/konika polnego :cool: kilka gumek z główkami(wyglada jak prawdziwa ryba) i kilka blach :wink:

Jutro cały sprzęt przejdzie "chrzest", mam nadzieję, że udany :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek no to czekam na fotki :wink: Szczerze mówiąc, to nigdy nawet nie chciało by mi się bawić z takimi ciężarkami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz odwiedziłem dziś Fishing Mart :lol: Zakupy pod kątem spotkania Ślązaków na Łące - zanęty, dodatki, itp. + uzupełnienie arsenału przynęt spiningowych przed sezonem :lol: - obrotówki, twisterki, kopyta, główki, itp. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz odwiedziłem dziś Fishing Mart

Byłem w czwartek "po drodze" pooglądać wklejanki i surfcastery. Mam już swój typ, szczególnie jeśli chodzi o wklejankę :mrgreen: Moja córa dzielnie mi pomagała fachowo potrząsając kijami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer, sorry dla mnie nie ma takich rozróżnień :grin:

Ok :smile: Ja też uważam, że dziwne i niepotrzebne te podziały.

A tak w temacie... zakupiłem dziś kilka gumek Prologica - Savage Gear czy ktoś machał już tym ogumieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez sie pochwale :mrgreen:

Ja kupilem sobie wedke a wlasnicie to zamowilem... Bedzie to spin na blanku Pacific Bay 2.9, cw 7-21 akcja mod/fast, wedka bedzie zbrojona w przelotki Fuji Alconite... Jak ja odbiore to moze cos o niej skrobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
zczerze mówiąc, to nigdy nawet nie chciało by mi się bawić z takimi ciężarkami :mrgreen:
Jak byś miał wydać 700pln rocznie na ciężarki ,to by ci się chciało :lol:

To radykalnie zmienia postać rzeczy :shock: Ale pamiętaj o zdrowiu, bo przy tak dużych odlewach jest to niebezpieczne - ja tak gadam, a sam odlewam ( chociaż mniejsze ilości ) :???:

dawm84 czyżby kijek pod bolki? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Skad wiedziales?

Kobieca intuicja :mrgreen::lol:

Długość, c.w. oraz akcja :grin: No i jeszcze te posty w temacie o boleniach i wszystko było jasne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulowac kobiecej intuicji...

A powaznie to niezly z Ciebie detektyw..

Faktycznie to ta wedke zamowilem pod bolenia a wlasciwie pod przynety ktorymi go lowie ale nie tylko bede nim bolenie cwiczyl...powinien sie rowniez spisac na szczupaku z Obry pod gumami na glowkach 3-5 max 8 gram :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.