Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie warto wybrać sie na ryby w Szczecinie?


Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

w tym tygodniu postanowiłem pierwszy raz wybrać sie na ryby w Szczecinie

i teraz moje pytanie gdzie warto jechać na spinning

dodam ze mając kartę wędkarską z okręgu gorzowskiego mogę łapać tylko na wodach PZW Szczecin

jeżeli ktoś zna jakieś fajne miejscówki byłbym wdzięczny za odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wojciech, witam mogę polecić Tobie kanał Odyniec, czyli popularnie Dziewoklicz. Nie wiem czym się poruszasz, ale jeżeli nie dysponujesz samochodem to dojedziesz tam autobusem 61. Jeżeli jednak masz samochód to proponuję zjawić się tam około 4:30 i do 6:00 można liczyć na sporego bolka, później rapy można sobie odpuścić i popróbować z okoniami, może się też zdarzyć szczupak. Jeżeli posiadasz, to weź wodery, będzie wygodniej wędkować z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech tez właśnie myślałem o Dziewokliczu

poruszam sie komunikacją miejską (niestety ;/)

mam jeszcze pytanie odnośnie przynęt(ponieważ to co zabrałem z domu może nie być odpowiednie :D) i metod prowadzenia z tego co widzę na forum jesteś doświadczonym wędkarzem wiec twoje rady były by dla mnie bardzo cenne :D

co do woderów to pewnie za 2 tygodnie jak pojadę do domu to przywiozę sobie wodery a'la nogawki OP1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech, jeżeli nie możesz się zjawić nad wodą wcześniej niż pierwszy autobus :wink: czyli w kole 5:30 to na bolenie masz, jak to mówią Francuzi, marneszanse :wink: Na dziewokliczu sprawdzają mi się obrotówki Wirka longi nr 2 z czerwonym chwostem - szczupak, oraz na okonia srebrne obrotówki o długim ale bardzo wąskim skrzydełku coś jak Libella DAM lub coś takiego jak w tym temacie http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1234

Możesz też śmiało próbować na gumy. Ogólnie jest tam sporo uklei i na niej żerują drapieżniki. Z brzegu polecam miejsce koło mostku na plażę oraz brzeg od strony Autostrady Poznańskiej, zaraz na przeciw zjazdu z głównej drogi jest dojście do wody i kawałek brzegu do obłowienia, a jak pojedziesz przystanek (albo dwa - już nie pamiętam) to jest tam więcej wolnego od krzaczorów brzegu. Połamania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie

co do porannych wypraw to cienko będzie prędzej wieczorami będę sie wybierał żeby trochę pobiczować wodę:D

a może wiesz gdzie w szczecinie można kupić takie blaszki ?

ja a co do gum to będę raczej na paprocha łapał a może są jakieś ulubione kolorki ?? :D

a można tam trafić jakiegoś sandacza pytam sie ponieważ nigdy jeszcze nie złapałem żadnego :D i przydał by sie do kolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidelle powinny być w "Wędkarzu" na Krzywoustego. Na sandacza to musisz jeszcze trochę poczekać - około miesiąca. A wieczorem też jest szansa na ładnego bolka, szczególnie tuż przed zapadnięciem zmroku.

jak paprochy to polecam boczny trok, a kolory, jak wszędzie, różne byleby motoroil z brokatem :lol: - żart. Ten kolor najczęściej mi się sprawdza ale są dni że trzeba kombinować z kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to fajnie i tak miałem tam dzisiaj zajść popatrzeć za kołowrotkiem(Catana 2500 FA ) :D

wiec zakupie małe co nieco

a w moich okolicach okonie lepiej skubią na jasne kolory mój faworyt twister relaxa kolor perła(która pod słońce opalizuje na niebiesko-fioletowo ) z brokacikiem

wiec tez trzeba kupić trochę gumasów

ojoj szykuje sie trochę wydatków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam odwiedziłem dzisiaj

dziewoklicz

niestety nic specjalnego nie połowiłem ;/

okołu 30 okonków z tego największe 4 miały po 23 do 25 cm reszta łeb_przy_ogonie :D

i na dodatek wszystkie z jednego miejsca oczywiście miejsce było na tyle dobre ze szczupak tez łyknął niestety ;/ i opitolił mi ostatnią gumkę z koloru na który brały okonie

ale co sie na oglądałem to moje :D bolki dawały niezły popis!! (niestety daleko od brzegu)

wybiorę sie pod koniec tygodnia jeszcze raz to może będzie lepiej :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jak narazie wyprawy na dziewoklicz nie obrodziły niczym nadzwyczajnym ;/

standardowe okonki czasami trafi sie coś większego

zaniepokoiło mnie tylko to ze jak bylem za drugim razem ze przy brzegu leżało pełno padniętych raków no normalnie masakra nie wiem czym to było spowodowane ale mnie trochę przeraziło

ogólnie przerazili mnie "wędkarze" którzy wyłapywali do ostatniego okonki z pod mostu no i oczywiście każda sztuka była landa i np. jakiś koleś mail pół wiadra 15 cm okonków !!! masakra !!!!!

a co do innych to z ciekawostek w przybrzeżnej wodzie wszędzie pełno poobcinanych rybich głów co świadczy oczywiście o rybnosci łowiska niestety także o bezmyślności łowiących

ogólnie z tego co zauważyłem to na dziewokliczu bierze białoryb (i to naprawde ladny :D)

sam zastanawiam sie czy nie wybrać sie tam z gruntówka :D bo widziałem naprawdę piękne płocie i lechy :D niestety wszystkie bezpowrotnie zostały już pewnie skonsumowane ;/

tak z innej beczki to jka wczoraj wracałem około 10 z dziewoklicza w autobusie zagadał do mnie jakiś dziadek pytał sie czy brały itd.

i opowiada i jak to nałapał sandaczy na filecik ja z uśmiechem i niedowierzaniem przytakuje nagle dziadek wyciąga reklamówke a tam już sprawione trzy ładne sandały

teraz pytanie dziadek mówił mi z to pod mostem (w nazwie ulicy albo miejscówki było coś z elektrykami :D albo coś takiego nie jestem pewien )

dodam ze ów dziadek zachwalał sie ze to jest slaby wynik i ze kilka dni temu brały o wiele lepiej !!!

dobra już nie nudzę :D

pozdrawiam Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dziadek mówił o jeziorze portowym ? Ja bym jeszcze polecał jeziorko Ceglanke przy ul. Przyjaciół Żołnierza - niedaleko starej cegielni no i rekreacyjnie - jezioro Głębokie [jednak sam tam wyjątkowo mało złowiłem ;)]. Do tego Regalice na wysokości Płoni - ale to tylko z tego co ludzie mówią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tajemniczy pan dziadek wyraźnie mówił o moście :D

a ja właśnie staram sie wyczaić miejsce na sandacza chciałbym wkońcu upolować tego gada :D

jak narazie to i tak sprzętu nie mam odpowiedniego w tygodniu planuje wybrać sie na dziewoklicz na koszyk trochę połapać na DS nie wiem czemu tam nikt tego nie używa wszyscy walą tylko 4 m gruntu na spławik na stale i przed siebie a przecież DS jest o wiele wygodniejsza :D

Aster regalica w tym miejscu to woda PZW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech, może był to most na Kanale Parnickim przy ul. Energetyków??

W szczecinie jest kilka miejscówek na sandacza

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2482

i jeszcze dwa wątki o szczecinie

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3468

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=397

Trzeba by było chyba połączyć je w jeden :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech to bardzo prawdopodobne :D moje pytanie do ciebie czy kanał parnacki i cegielinka to sa wody PZW ? bo szczerze mówiąc nie mogę sie połapać w tym wykazie wód PZW

nie mam zamiaru dostać mandatu jak krzychu82 ;/

w sumie teraz to i tak bede pewnie jeździł na dziewoklicz bo tam najłatwiej i najszybciej jest mi sie dostać komunikacja miejską po pracy

ale nie powiem ze nie mam chrapki na sandała :D

dzisiaj będę szukał gruntówki w przystępnej cenie :D bo i tak nie mam narazie na co go łapać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dokładnie :] Nawet nie tak dawno temu tam spławikowałem, a propo tematu polecam także jeziorko Glinianka przy osiedlu Przyjaciół Żołnierza (ostatnim poście się pomyliłem w nazwie - przepraszam) - arto na nie podejść bo niedługo ma ono zniknąć-ma ono być zasypane przez okoliczne budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Kiedyś jeżdziłem na Ostrów Grabowski

Na zachodnim brzegu z gruntu, na spadzie wyciągałem ładne okonie i płocie.

a na wschodnim brzegu wyspy są ładne sandacze i kiedyś były leszcze. Przy warsztacie lakierniczym, jest kładka z której kiedyś było regularnie nęcone.

przyjemne miejsce w lekko na uboczu miasta, dojedziesz na końcowy lini 76 i idziesz w stronę działek (na wyspie) a później płytówką do końca (na zachodni brzeg) i przy działkach w prawo. Lub wcześniej (w połowie drogi) jest skręt w lewo (chyba do zakładu lakierniczego) i dalej prosto jakieś 500m i wychodzisz prosto na kanał.

post-3639-1454497150696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

junior na wody górskie to nie wiem :D

wczoraj stałem się dumnym właścicielem pozwolenia na wody morskie(tylko 31 zł ) więc od przyszłego tygodnia odkrywam tajemnice drzemiące w tych wodach :mrgreen:

tobie jako studentowi radze to samo bo chyba najtaniej i najbliżej wszędzie jest...

no oczywiście poza wodami PZW(ale na głupotę swojego okręgu(GORZÓW) to ja nie mam już wpływu)

pozdrawiam i połamania kija :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech

a ogolnie jakies miejscówy w szczecinie gdzie mozna po spinningowac ???

tylko nie pkp :wink:

czytalem cos o "odyncu" i slyszalem co nie co o "ina"

ale chcialem sie upewnic na forum

a wody morskie to musza chyba poczekac :o

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie mieszkasz ale z akademików PS najlepiej jeździ sie na dziwoklicz

tam okonki na paprochy fajnie skubały zdarzył sie szczupły i nieduży bolek

co do miejscówek to polecam pierwszy zjazd na dziewoklicz i tam pierwsze stanowisko po prawej to moje ulubione :D

co do górskich to nie mam zielonego pojęcia ale pewnie w "studenckim" zasięgu to dużo nie ma ;/

wnioski: -masz PZW nizinne wo połapiesz trochę w szczecinie

-jeżeli nie morskie za 31 zł i masz http://www.oirm.szczecin.pl/informacje.htm wody w "szczecinie" mam nadzieje ze tu będzie gdzie pospinningować bo ja właśnie zaczynam :mrgreen:

pozdrawiam i połamania kija :D

PS. PZW Gorzów to Hu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.