Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co to za ryba!!?? Proszę o pomoc w identyfikacji...


trini

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Mam pytanie z nieco innej beczki. Nie co to jest ale co temu linkowi się stało:

scaled.php?server=600&filename=imag0085a.jpg&res=landing

scaled.php?server=687&filename=imag0084tu.jpg&res=landing

Rany wyglądają na zabliźnione. Wyglada mi to na atak drapieznika ale czy tak mały linek miałby szanse ucieczki przed szczupakiem który tak go pocharatał? Trafił mi się jeszcze jeden, podobnej wielkości ale z mniejszą ilością i nie tak dużymi ranami. Pozostały przyłów kilkudziesięciu takich linków było OK, ładne czyste i zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlapalem te ryby na larwy muchy nad jeziorem,ale niewiem dokladnie co to za ryba,to klen czy co???

bo klen to chyba ma czerwone pletwy,a ja takie pierwszy raz widze

niewiem czy rosnie wieksze bo takich samych z 15 wylowilem w pol dnia

bardzo dziekuje za pomoc

zdjecia sa na fotce bo niechcialo mi sie ich zmniejszac:)

http://www.fotka.pl/profil/jzepajesiotr/albumy/1,Ja/82564839

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest płoć ( moim zdaniem ). Kolor płetw jest wynikiem jakiś warunków o których nie mam pojęcia. Obarwiona jest cała, nawet oko. Być może zmieniły się żyjąc gdzieś głęboko gdzie kolory i tak nie działają bo światła jest za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łowie często jazi a te które łowiłem w tamtym miejscu były bardziej ubarwione jak i bardziej pękate.

Ale widzę, że problemem jest odpowiedzieć na pytanie bez zbędnego gadania. Gdybym był pewny to nie pisałbym tutaj chyba logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie rozumiem jak można nie rozróżniać jazia od klenia

Z tym właśnie jest problem bo kleń jest zawsze kleniem a jazie z różnych wód wyglądają zupełnie inaczej , w mojej wiśle są bardziej smukłe , nie tak wygrzbiecone i można je tylko po łusce poznać , kleń ale z jaziową łuską. Są identyczne z tym że jaż ma tę łuskę inną i jest bardziej złotawy a kleń srebrzysty. Nieraz w necie oglądam zdjęcia jazi i niedowierzam że to jaż, taki "leszczowaty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można rozróżnić po kolorze tęczówki. Jaź ma żółtą albo szarą, płoć czerwoną. Tylko w tych dwóch przypadkach (jaź/płoć) można się pomylić moim zdaniem. Pomylić jazia z kleniem mi osobiście się nie zdarza a za często nie poławiam tych ryb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.