Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co to za ryba!!?? Proszę o pomoc w identyfikacji...


trini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Radzinho

Na forum są co najmniej dwa poradniki jak poprawnie dodawać zdjęcia na forum a nawet w panelu w którym odpisujesz są również odpowiednie kody by było widać zdjęcie a nie link do niego. Po prostu nie zauważyłem linka do następnej ryby dlatego się pomyliłem i skrytykowałem prawidłowe zdjęcie. Przyznaje moja gafa ale gdyby było zdjęcie a nie link do niego to na pewno by do takiej sytuacji nie doszło. :oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobra,

Zgadza się ale nie każdy musi wrzucać tak aby było widać zdjęcie, nie ma takiego nakazu. Chodzi o to żeby rozpoznać rybę i pomóc a nie czepiać się o coś co nie ma nic wspólnego z tematem. To, że ryba wzięła na to a nie tamto, że nie ma fotki tylko link, nie o to tu chodzi prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

http://wiadomosci.ekologia.pl/rosliny-i-zwierzeta/Czebaczek-i-trawianka-grozni-przybysze-z-Azji,4374,galeria,5980.html

Niepożądany i niebezpieczny przybysz z Azji. W sumie nie ma go tak dużo ale tam gdzie się pojawi szybko się rozmnaża, podobnie jak sumik amerykański. Tylko pożytku z tego nie ma żadnego. Będąc jeszcze dzieciakiem, złapałem gdzieś kilka sztuk tej rybki i z kolegami wpuściliśmy do zalanych fundamentów nowo budowanych domów. Jako że deweloper chyba nie miał kasy na szybkie ukończenie inwestycji, fundamenty te w tej formie stały ponad rok czy dwa. W tym czasie rybka rozmnożyła się na dziesiątki kilogramów. Jakie musiało być zdziwienie budujących gdy po wznowieniu zastali taki "ekosystem" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Trochę wstyd ale mam wątpliwość co do identyfikacji ryby, którą złowiłem w ubiegłym roku na smużaka. Zdjęcia poniżej:

3axf.jpg

ezj9.jpg

Po wyjęciu z wody sądziłem, że to boleń (nigdy przedtem nie złapałem bolenia), ale jak na bolenia tej długości to ryba była zbyt gruba i jak na moje oko trochę zbyt "garbata", poza tym ten pysk... W chwili obecnej główne podejrzenia pada na jazia... Ryba miała pomiędzy 45 a 50 cm długości i była baardzo gruba czego może nie widać na zdjęciu. Po zrobieniu zdjęć telefonem została niezwłocznie wypuszczona. Dodam, że jazia również nigdy przedtem nie złowiłem, stąd moje wątpliwości. Powiedzcie z czego mam się cieszyć, z pierwszego małego bolenia czy pierwszego dorodnego jazia? Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę wstyd ale mam wątpliwość co do identyfikacji ryby, którą złowiłem w ubiegłym roku na smużaka. Zdjęcia poniżej:

Obrazek

Obrazek

Po wyjęciu z wody sądziłem, że to boleń (nigdy przedtem nie złapałem bolenia), ale jak na bolenia tej długości to ryba była zbyt gruba i jak na moje oko trochę zbyt "garbata", poza tym ten pysk... W chwili obecnej główne podejrzenia pada na jazia... Ryba miała pomiędzy 45 a 50 cm długości i była baardzo gruba czego może nie widać na zdjęciu. Po zrobieniu zdjęć telefonem została niezwłocznie wypuszczona. Dodam, że jazia również nigdy przedtem nie złowiłem, stąd moje wątpliwości. Powiedzcie z czego mam się cieszyć, z pierwszego małego bolenia czy pierwszego dorodnego jazia? Z góry dziękuję ;)

Piękny jaź :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.