Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co to za ryba!!?? Proszę o pomoc w identyfikacji...


trini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 5 weeks later...

Witam.

Jestem początkującym wędkarzem i mimo tego że z techniką wędkowania mam już coraz mniej problemów, to rozpoznanie poszczególnych gatunków ryb nie jest już dla mnie takie proste.

Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć co to jest za ryba widoczna na zdjęciu? Czy to krąp, wzdręga... coś innego? Złowiona w Wiśle.

DSC_0048.JPG

DSC_0046.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat "jak dziś było na rybach" gdzie nie wolno wstawiać takich fotek na deskach kuchennych itp.

Więc tutaj myślę że to nic złego jak ktoś wstawił. :neutral:

A to czy zjadł czy wypuścił czy zrobił co chciał z tym krąpiem to jego sprawa.Jedni wypuszczają inni zabierają i to tylko i wyłącznie ich wola , a takie przepychanie się i kłótnie że ten zabiera albo tamten wypuszcza do niczego NIGDY nie doprowadzi.

Bo co to może kogo obchodzić ze ja zabiorę 2 "szczupaki" dziennie do domu?

Łowię wedle limitu , okresu i wymiaru i jest wszystko OKEY.

A jak kogoś boli że inna osoba zabiera ryby to niech się nie wypowiada.......bo to już jest bardzo męczące.

Po to ludzie opłacają karte , składki by mieli z tego jakąś przyjemność , jedni hobby inni ryby na pożywienie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że to może kogoś urazić, ale rozumiem w czym rzecz.

Pozostając w temacie, ryby zabieram do domu na prawdę sporadycznie, ok. 95% wypuszczam, ale mimo tego nie widzę nic złego w zjadaniu tego co się złowi, jeśli człowiek trzyma się limitu.

Tak czy inaczej, ostatni raz taki występek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że to może kogoś urazić, ale rozumiem w czym rzecz.

A ja nie rozumiem w czym rzecz - to tylko jeden skarłowaciały krąp, a ktoś zachowuje się jakby gwałcili jemu matke.

ryby zabieram do domu na prawdę sporadycznie, ok. 95% wypuszczam

To stwierdzenie, którego nie rozumiem, czy np. łowisz rocznie 100 wymiarowych sandaczy, a tylko pięć zabierasz? Co znaczy że zabieram 5% ryb? Przecież widzę- wiem ile się tych ryb łowi- łowicie. ja łowię dużo i często, i połowę wymiarowych ryb zabieram, a i tak wychodzi mi na to, że w moim domu własnoręcznie złowioną rybę jemy średnio tylko dwa razy w miesiącu.

Wiem, że nie na temat, ale ciężko mi było sie powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie, którego nie rozumiem, czy np. łowisz rocznie 100 wymiarowych sandaczy, a tylko pięć zabierasz? Co znaczy że zabieram 5% ryb?

Tak mniej-więcej to wygląda. Na ostatnich łowiskach złowiłem mnóstwo krąpi w kilku wypadach a przyniosłem tylko 2 sztuki żeby spróbować tej ryby. Wędkarstwo traktuję jako odpoczynek od pracy i nie mam później czasu na zajmowanie się złowionymi rybami, więc od razu je wypuszczam.

Jednak tak jak pisałem wcześniej, nie widzę żadnego problemu żeby ktoś mieszczący się w limitach te ryby sobie do domu przyniósł i zjadł z rodziną (o ile celem przyniesienia ryby jest faktycznie jej zjedzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnich łowiskach złowiłem mnóstwo krąpi w kilku wypadach a przyniosłem tylko 2 sztuki

A, no w ten sposób kombinując to może i tak, ja już ze 20 lat nie jadłem krąpia. Ale zmieniam zdanie, ja też wypuszczam 95, a nawet 99% złowionych ryb. Bo zanim zjem jednego sandacza czy suma, to wypuszczę 99 uklejek, plotek i krąpi. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.