Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kulki karpiowe -domowym sposobem


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129

maniek tylko w mojej mieszance zabrakło składników wiążących. Dziś koło 3:00 w nocy wrzuciłem 3 kulki do szklanki. Rano patrzę :shock: odziwo całe ale po wzięciu w rękę... kluseczki :lol: Więc albo za krótko się suszyły albo za mało składników wiążących. :cool: Dziś poczytam artykuł - bo mam w gazecie o składnikach do miksu i wybiorę te proste i dobre składniki :cool: POSTARAM się wybrać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 310
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
maniek tylko w mojej mieszance zabrakło składników wiążących.
Tak wiem ,bo dodaleś mąke zamiast kaszy manny ,kasza jest najtaniszym skladnikiem i najlepszym ,tylko uwaga nie za dużo ,bo kulki bedą po prostu "kluchami ",które ryby beda długo trawić,a nie oto nam chodzi.
Dziś koło 3:00 w nocy wrzuciłem 3 kulki do szklanki.
Tak i ja robie za każdym razem ,nawet jak ciasto dziele na dwa razy ,i robie odzielnie kulki ,musowo sprawdzać co się dzieje z kulkami ,miałem taki przypadek że po zrobieniu kulek i wysuszeniu nie sprawdzilem w szklance ,pojechalem podnęcić ,naszczelałem się procą 4kg to trwalo ,co mnie zaitrygowalo ,to zachowanie kaczek ,coś wyjadały z powierzchni ,nie widziałem co bo daleko musze szczelać ,ale domyśliłem się i wrzuciłem garści do wody ,wszystkie plywały ,także podnęciłem ale kaczki ,niekiedy są pomocne te ptaszyska miłe.

Madi proponuje jednak na początek fi 16 choć fi18 też mogą być ,zalezy to jakie leszcze u ciebie sa.

Ja, że nie tak patrzę co się dla ryb nada
Jest jedna rzecz w ptasim żarciu godna polecenia.To Murzynek ,ale u mnie nie do dostania ,więc daje proso .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek co powiesz na taką mieszankę :

Mąka kukurydziana 20%

Zanęta 20%

Mąka pszenna 10%

Biszkopty grubo mielone 10%

Cukier 10%

Kawałki chleba 5%

Płatki owsiane 15%

Kasza manna 10%

Sam przed chwilką ułożyłem coś takiego :smile: A i powiedz czy to będzie dobrze związane ze sobą. Robię w porcji 100g czyli nic prostszego 1 jajko i zamiast procent dać gram :wink: A gdy poskutkuje to 1kg miksu i tylko dodać zera :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci się ta mąka przyczepila ,jak już to daj albo mąke kuku ,albo sojową ,chleb szybko kwaśniej to zapomnij ,tak samo platki ,zbyt klejące.

Możesz tak

Zaneta karpiowa 50%

mąka kuku 10%

kasza kuku2 10%

Kasza manna 10%

mąka ziemniaczana 10%

ziarno drobne 5%

mleko w proszku 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek dzisiejsze kulaski są o niebo lepsze od wczorajszych. Są gładziutkie i twarde :) Skończyłem je robić o 16:30 i już teraz są dość dobre. Parę mniejszych wezmę dziś na leszcza na rzekę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Pamiętaj o szklance

I już bym zapomniał :oops: Ale łowiłem dziś na kuleczkę 10mm leszcza :mrgreen: Łowiłem na rzece. Za chwilkę wrzucę je do szklanki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi proponuję 0,16. Szczególnie, że chcesz łowić leszcze. :cool:
Madi proponuje jednak na początek fi 16 choć fi18 też mogą być ,zalezy to jakie leszcze u ciebie sa

Dzieki bardzo, chyba się ustosunkuję do Waszych rad :wink:

Jest jedna rzecz w ptasim żarciu godna polecenia.To Murzynek

Kurcze a co to dokładnie jest? Można osobno kupić, np. na wagę?

Maniek, a jak długo można przechowywać zrobione już, wysuszone kulki? Jak teraz zrobie i dokładnie wysusze to przechowają sie do wiosny?

Tez jestem ciekawa tego przechowywania, oczywiście w jakich warunkach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek napisał/a:

Jest jedna rzecz w ptasim żarciu godna polecenia.To Murzynek

Kurcze a co to dokładnie jest? Można osobno kupić, np. na wagę?

Cytat-

Murzynek, olejarka abisyńska (Guizotia abyssinica) to roślina oleista, której drobne, podłużne, czarne nasionka powinny znaleźć się w każdej mieszance dla ptaków. Ponieważ jednak murzynka nie uprawia się w Polsce, jest on importowany z południa i ma dość wysoką cenę, wielu producentów mieszanek dla ptaków nie dodaje go. Jeżeli w Waszej brakuje murzynka można kupić go w sklepach zoologicznych - jest on w ofercie kilku firm i jest sprzedawany w małych torebeczkach (np. Fauna i Flora, torebka 30 g ok. 2 zł). Jest bardzo chętnie jedzony przez ptaki ale ponieważ zawiera bardzo wiele tłuszczu (ok. 32 % suchej masy), więc w mieszance nie powinno być go więcej niż 1-2 %. Jego udział w diecie można zwiększać w okresie lęgów i pierzenia.

Wpisz w gogle i masz wiele info ,lacznie z oferta ,ale kupić u pośrednika to problem bo większą ilości ,raz dzwonilem i gostek chciał mi sprzedać po dobrej cenie ale 100kg :shock: A po co mnie tyle.

Cytat-

Maniek, a jak długo można przechowywać zrobione już, wysuszone kulki? Jak teraz zrobie i dokładnie wysusze to przechowają sie do wiosny?

Z przechowywaniem kulek jest wiele problemów ,więc namawiam nie róbcie na zapas ,a tylko tyle ile wam trzeba .Aby przechowac kulki ,na dłuszy okres niestety trzeba wiele i pracy i dodatkow użyć co ,nie bardzo się opłaca ,dobrze wysuszone kulki mogą polezeć 3-4 tygodni ,dłużej nie sprawdzalem bo i poco ,kulki traca na zapachu i świerzości ,a jak wiadomo co świerze to skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo :wink::grin:

Doczytałam, po weekendzie rundka po sklepach :roll: Choć nie spodziewam się cudów :???:

raz dzwonilem i gostek chciał mi sprzedać po dobrej cenie ale 100kg :shock: A po co mnie tyle.

O matko :shock: No chyba, że znalazło by się z 50 chętnych i zrobić zrzutę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam

chcę 1 raz zrobić kulki i znalazłem fajny przepis.Lecz zawsze w życiu jest jakieś ale i przy zakupach okazało sie że brakuje mi jednego ze składników... :cry:

oto przepis:

mąka sojowa - 30%

zmielony biszkopt lub piernik - 20%

mielony granulat pstrągowy(dostępny w sklepie wędkarskim) - 20%

mleko w proszku - 15%

mielone prażone konopie(sklep wędkarski) - 10%

mielony pokarm dla papug - 5%

50ml aromatów (ich wybór jest ogromny w sklepach wędkarskich, ja polecam muszlę lub rybę)

jaja (10szt na kilogram suchych składników)

nie mogę znaleźć nigdzie granulatu pstrągowego i tym samym pytam czym mógłbym go zastąpić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć nigdzie granulatu pstrągowego i tym samym pytam czym mógłbym go zastąpić?
Można użyć ,mączki mięsno kostnej ,lub peletu ,a osobiście dodaje pokarm dla piesków Pedi -dla juniora najlepszy z wołowina ,tylko ciężko zmielić.
ja polecam muszlę lub rybę
Jeśli woda stojąca ,mozna spróbowac ,jeśli płynąca odradzam ,lepiej nieśmiertelną wanilie-śmietanke.
mielony pokarm dla papug - 5%
Radze przy pierwszej próbie dodac max 3%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem dziś właśnie kupiłem nowy koszyczek do procy bo miałem obawy że stary nie wytrzyma i jeszcze jakbyś mógł mi napisać jaki jest Twój najlepszy patent na podniesienie kulki od dna? wiem że jest na forum kilka postów na ten temat lecz uważam że Twoje sposoby będą zawsze skuteczne ponieważ niesprawdzonych rzeczy nikomu nie podajesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mąka sojowa

Z 10 lat temu robiłem eksperyment z pierwszymi kulkami. U nas nie mogłem kupić mąki sojowej i niosłem ją przez granicę w Cieszynie z Czech. Celnik dwa razy przekopał reklamówkę, bo nie mógł uwierzyć, że niosę mąkę do Polski :lol::lol::lol:

Sorry za offtopa, ale właśnie mi się przypomniały pierwsze kroki :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Z 10 lat temu robiłem eksperyment z pierwszymi kulkami. U nas nie mogłem kupić mąki sojowej i niosłem ją przez granicę w Cieszynie z Czech. Celnik dwa razy przekopał reklamówkę, bo nie mógł uwierzyć, że niosę mąkę do Polski :lol: :lol: :lol:

No to widzę że robiłeś wszystko dla kulasków :mrgreen::lol::lol::lol:

Z 10 lat temu robiłem eksperyment z pierwszymi kulkami.

A jak wychodziło? Chyba nie za dobrze jak do tej pory nic nie pisałeś o nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wychodziło? Chyba nie za dobrze jak do tej pory nic nie pisałeś o nich

Nawet wyszły. Ale to były inne czasy, o kulkach mało kto słyszał a co dopiero łowić i odpowiednio nęcić. Z tego powodu eksperymenty zakończyły się bez ryby. Potem na wiele lat jakoś to zarzuciłem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.