Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kulki karpiowe -domowym sposobem


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 310
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ds-fan z trapera stosowałem wanilie ,mocą zapachu nie powala ,ale akurat potrzebowałem lekką nute wanili a i cena była przystępna.Należało by sprawdzić produkt świerzy ,bo ten co miałem chyba zbyt długo leżał na półce.

Będę przechowywał tak jak pisali na Carppassion - w pudle po butach
Powiem ci tak ,nigdy tak długo nie trzymałem kulek ,więc tak do konica to nie wiem ,ale do tematu podchodzę sceptycznie ,same wysuszenie kulki na kamieni nie jest idealnym rozwiązaniem konserwującym ,powód -kulki i tak będą chłonąć wilgoć z zewnątrz ,no chyba że w jakimś bardzo suchym pomieszczeniu.Po drugie ,zapach a w zasadzie jego utrata ,uważam że będzie spora ,jak już to robić bezzapachowe i z chwilą zamiaru nęcenia dipować trzykrotnie.Najlepsze by były pojemniki próżniowe ,ale kupować specjalnie to też się nie bardzo kalkuluje.Radze zatem dodać konserwantu ,aby uniknąć rozczarowania na wiosne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek nie mam czasu kulać tyle kulasków na wyprawy :cry: W zimę mógłbym nadrobić zaległości :oops: Robiłbym tak tylko kulaski do nęcenia - te do łowienia robiłbym świeże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak to jest z tą utratą zapachu,bo przechowuje kulki już 8 miesięcy i dalej ładnie pachną rybą(no właściwie śmierdzą zgniłą rybą) a dodawałem tylko 30ml oleju rybnego i żadnych dodatkowych zapachów ,dipów,bosterów (czy jak to sie nazywa)trzymam je w torebkach papierowych w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właściwie śmierdzą zgniłą rybą
Nigdy nie dażyłem sympatią "śmierdzieli" więc nie mam dużego doświadczenia ,zresztą karpie u mnie nie przepadają za takimi "rarytasami" ,ale coś w tym jest ,śmierdziele "pachną" intensywniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w wędkarskim?
No raczej tylko tam .W spożywczaku to kupisz ,mąke kuku ,kasze kuku ,mąke ziemniaczaną ,kasze manne ,z tym budyniem to sobie daj siana ,bo szkoda kasy ,a jakiś efektów ci nie przyniesie,co jeszcze hym ,zastanowie się .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już opracowałem plan na następny rok :cool:

Nie robie kulek! Testuje zestawy (ciężarki, haczyki, plecionki itp) oraz dodatki firmowe (boostery, dipy itp). Jak miał bym się jeszcze kulkami zająć to już całkowicie nie wiedział bym dlaczego biorą lepiej lub w ogóle nie biorą. Trzeba nabrać odrobinę doświadczenia. :cool: A jak się w ciągnę przyjdzie czas na własne kulki :cool:

Pozdrawiam i czytam dalej :wink:

Jak myślicie dobry czy zły plan? Dodam tylko tyle że nie będę miał ogromnej ilości czasu na łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek ok kasze manne mam x5 kasze kuku mam x5 mąkę kuku mam x5 kasze mannę mam x5 :) Mąka ziemniaczana jest w kuchni ;)

hym ,zastanowie się .

Nom z góry dzięki za rady :)

galuch przy takim podejściu to moi rodzice nawet by nie zarobili na moje kulki i pellet :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Galuch ,kiedyś w przyszłym sezonie zaprosze cię na wiosennego amurka ,zmienisz zdanie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I ja bym skorzystał - ale przeraża mnie ta odległość :cry: Więc raczej niemożliwe - chyba, że zasponsorował byś także transport :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galuch przy takim podejściu to moi rodzice nawet by nie zarobili na moje kulki i pellet
Tu się nie zgodzę. Zależy gdzie i ile się łowi.
Galuch ,kiedyś w przyszłym sezonie zaprosze cię na wiosennego amurka ,zmienisz zdanie.
Jeżeli tak to zostaniesz moim idolem i będę cię po nogach całował :wink: A tak na poważnie to było by mi niezmiernie miło. Może nauczył bym się czegoś wreszcie :grin:
A propo to gdzie zamierzasz testować owe "cuda"
poźną wiosną i może wczesnym latem na jednym z wyrobisk pożwirowych koło Tarnowa(chyba nikt tam na kulki nie łowi bo to dziwne łowisko). A we "wakacje" najprawdopodobniej przenoszę się do Krakowa (zaczynam pracę :sad: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się ,mleko w proszku lub serwatka w proszku.Ja robie baze tak

1kg mąki sojowej

1kg mąki kuku

1kg kaszy kuku

0,5kg mąki ziemnia.

0,5kg serwatki lub mleka w pro.

0,5kg "złota inków" :cool::mrgreen:

0,5kg to już dodatki specjalistyczne

Tak baza mi się sprawdza ,kolega dodaje jeszcze kasze manną ,ja dodaje jak mam dużo ziaren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale równo zmniejszę proporcję
No pewnie ze możesz.
Mniej więcej możesz określić co to
Pewnie ,tajemnicy nie mam ,np dodaje 2opakowania kozieradki,zamiast konopi ,barwniki nie stosuje bo i poco ,konserwant zbyteczny przy produkcji na bierząco ,jak by nie patrzeć to wszystko to koszty,przy malej produkcji na poziomie 1-2kg to pewnie bym stosował ale jak w tygodniu w sezonie trzeba zrobić 8kg :!: to już koszt jest spory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się ,mleko w proszku lub serwatka w proszku.Ja robie baze tak

1kg mąki sojowej

1kg mąki kuku

1kg kaszy kuku

0,5kg mąki ziemnia.

0,5kg serwatki lub mleka w pro.

0,5kg "złota inków" :cool::mrgreen:

0,5kg to już dodatki specjalistyczne

Tak baza mi się sprawdza ,kolega dodaje jeszcze kasze manną ,ja dodaje jak mam dużo ziaren

Maniek a co to jest to "złoto inków" :?::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być

:wink:

Maniek wielkie dzieki. naprawde jestem pod wrażeniem twojej wiedzy "karpiowej" i nie tylko. Jednak rzeczą która jest naprawde godna podziwu jest Twoja chec pomocy młodym i niedoświadczonym. Wedkuje od ok 7 lat i w swoim wedkarskim życiu spotkałem róznych ludzi którzy raczej niechetnie mówili o swoich "tajemnicach na sukces". Ty natomias chetnie i z ogromna cierpoliwoscia odpowiadasz na moje nawet najbardziej banalne pytania. Naprawde WIELKIE DZIEKI Mańku :wink: Respect :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.