Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kulki karpiowe -domowym sposobem


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

najlepszy patent na podniesienie kulki od dna
Jakiegoś sprawdzonego na 100% nie mam ,na szczeście nie musze takich sztuczek uzywać ,ale dwa sposoby już sprawdzalem tz ,z pływakiem [kulką] tzw "bałwanek" i z pianką ,pianka nie bardzo się sprawdzila ,jakoś karpiom nie przypasowalo,natomiast "bałwanek" owszem z tym

że kulki pływaki na karpia ,nie jaskrawe ,raczej w tonacji brązu ,broń boże fluo czy jakies ceglaste ,to już szybciej jakiś amur ,ale mimo ze amura u mnie sporo to zaden się nie skusił.Oczywiście łowisko łowisku nie równe i musisz u siebie sam dobrać optimum , tak samo jak atraktor .Zanim zaczniesz ,kulać i nęcić ,postaraj się wysądować dno ,sprawdz czy w pobliżu najgłębszego miejsca jest jakiś "grzbiet"lub wznieśenie dna nawet nie wielkie ,bardzo to ulatwia na stawie nęcenie i łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 310
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś robiłem pierwsze kulaski z 20 dag produktów i z tego co widzę wszystko wyszło :grin: po ugotowaniu kulki wyszły fajne mam nadzieję że skoro mi sie podobają to jakieś rybki też sie skuszą... jutro kolejna porcja ale już z ok 2kg suchych produktów. Zobaczymy co z tego wyjdzie :shock: ale jestem uchachany :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

atam23 z 2kg :shock::shock::shock: W rękach :shock::shock::shock: Mi po 0,5kg nie chciało się dalej kulać w rękach :lol: Już od dawna przymierzam się do rollera, i teraz myślę, że za 2-5 tygodni będzie już mój :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie specjalnego granulatu do karmienia pstrągów w stawach hodowlanych ( małe czarne kulki),który niesamowicie smierdzi rybami. Otóż mam tego troche do karmienia rybek w oczku :) i chcialem sie zapytac czy mozna tego uzyc do zanęty ??? a jeśli tak to jakiej i na co?? pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek pytanko do ciebie :arrow:

może być taki roller?? :grin:

>>Link<<

a co do artykułu i opłacalności produkcji kulek to myślę że przy wyprodukowaniu hm... ok. 5 kg kulek ma wychodzi się na + a jak złowisz dużą rybę na swoje kulki to masz ogromną radochę i dumę której nie mierzy się w pieniądzu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie zapytac czy mozna tego uzyc do zanęty ??? a jeśli tak to jakiej i na co??
Tak granulat to swietny dodatek do kulek karpiowych ale i do zanety ,tyleże uwaga ,nalezy przeprowadzić próby czy na danej wodzie się sprawdza ,niestety nie na każdej wodzie jednakowo ryba reaguje ,z czym dodawać granulat ,z zanet zwykłą baze bez zapachowa ,sam granulat daje silny zapach ,natomiast ja osobiście dodawałem do makarony ,w proporcji 1:5 ,ulatwieniem jest zalanie gorącą wodą granulatu na noc i powstałą "papke" dodaje do zanęty.
maniek pytanko do ciebie :arrow:

może być taki roller?

Tak ten jest najlepszy ,na początek kulania i wsumię na takim teraz kulam miałem większy ,większa ilosci kulek na raz ,ale szybko zrezygnowalem i kupilem mniejszy taki jak na linku.

Ale popatrz po sklepach internetowych ,bo widzialem taniej ,tyle że nie pamietam w którym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania od mojego teścia :mrgreen:

1. Co dodać do kulek żeby zwiększyć ich masę- tak żeby się dało daleko nimi nęcić za pomocą kobry lub procy a jednocześnie dawały się dobrze formować :?:

2. Jakich konserwantów można użyć do przedłużenia kulkom żywotności :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

_barti_ ja nie nęcę w jednym miejscu w polu o powierzchni 30cm. Nęcę obszar około 1-2m. i prawie zawsze celnie wszystko idzie ;) Nęcę procą. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dodać do kulek żeby zwiększyć ich masę- tak żeby się dało daleko nimi nęcić za pomocą kobry lub procy a jednocześnie dawały się dobrze formować
Kolega dodaje kaszy manny ,lepiej się formuje i daje zbitą mase kulki ,ale ja uważam że zakleja "pory" przez co kulka słabiej pracuje ,a osobiscie dodaje kaszy kuku nawet 25% objętości ,z tym ze kasze kupuje na targu jest tańsza i grubiej zmielona ,kulka namakając w wodzie "złuszcza się" i cały czas pracuje ,jeśli wujek robi początki z kulaniem kulasków to radze dać kaszy manny ,w konicu kolega Wojtek też ma dobre wyniki.
Jakich konserwantów można użyć do przedłużenia kulkom żywotności :?:
Jeśli już koniecznie to firmowe np.TB zbytnio jeszcze nie rozgryzalem tego tematu bo nie potrzebowalem a jak już to w/w firmy.
A czym wogóle wyrzucacie kulki nęcąc przez długi czas
Proca ,powiedzmy do 1kilograma styka ,a powyżej tylko "rakieta"przynajmniej tak wygląda u mnie ,nie wyobrazam sobie nęcić kobrą ,czy procą 4-5kg a tyle dziś poszlo do wody.
Żeby później dokładnie rzucić na grunt w to samo miejsce.
Mozesz uzywać markera ,ale powiem jest to klopotliwe ,najlepiej [w moim przypadku] znależć sobie jakiś "cień" na wodzie i nęcić w to samo i łowić w tym samym ,wiem z początku nie będzie to łatwe ,ale nikt nie mówił ze wedkarstwo jest łatwe. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak będzie stał w wodzie te pare dni
Wszystko zależy od sytuacji nad wodą,można postawić np.marker chowany [pod wodą]ale to tylko w czasie nęcenia ,choć jeśli odległości od brzegu nie jest zbyt wielka można go tylko zatopić w czasie zasiadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
choć jeśli odległości od brzegu nie jest zbyt wielka można go tylko zatopić w czasie zasiadki

To rozumiem ale jak chcę nęcić to samo miejsce 7 dni to nie mam pewności, że wczoraj nęciłem w tym samym miejscu :wink: Chyba, że jak mówiłeś wypatrzyć jakiegoś punkciku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość wobler129

FLS nie każdy zasiada z wędką na parę nocy. Ja tak nie łowię. Tylko karmię parę dni i zjawiam się za którymś z kolei. A markera nie posiadam i nie zostawiłbym z resztą zarzuconego bo na następny dzień by go już nie było :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zostawiłbym z resztą zarzuconego bo na następny dzień by go już nie było :lol:
Na niektórych wodach ,to jak by zaproszenie dla 'podsiadywaczy".
Maniek i jak sie sprawdzil ten tajny przepis?
Nie,nie przyniósł oczekiwanych efektów ,choć jeszcze nie zrezygnowałem,zmieniłem jedynie proporcje średnic kulek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek podam Ci przepis i jak możesz - to powiesz co wywalić, co zostawić i może zwiększyć lub zmniejszyć czegoś proporcję :smile:

Konopie - 5%

Mączka rybna - 15%

Mąka kukurydziana - 20%

Zanęta karpiowa - 40%

Kasza manna - 10%

Mleko w proszku - 7%

Słodzik - 3%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby dodawac jeszcze na jaką porę roku ,mixy nieco się rużnią w zależności od zimno -ciepło.

Konopie - 5%- 1

Mączka rybna - 15% -2

Mąka kukurydziana - 20% -3

Zanęta karpiowa - 40% -4

Kasza manna - 10% -5

Mleko w proszku - 7% -6

Słodzik - 3%

1-max 3% początkującym lepiej się roluje ,no i nie wszędzie karpiom pasuje konopia.

2-mączki rybne lub kostne uzywaj z umiarem max 20% ,może spowodować czasami plywalność kulek :lol: ,zalezy to też od reszty składu mixu

3-mąke kuku mozesz nawet zwiększyć do 25%

4-zanęty karpiowe są rużne ,te bardzo grube do 20% te średnio-30% i miałkie 40%

5-kasza manna jest dobrym wypełniaczem i zarazem klejem ,zwiększaj poziom wraz z udzialem dużej gradacji w mixie

6-Mleko w proszku mozesz podnieści nawet do10%

7-słodziki w zależność od stężenia i slodkości kulki ale średnio na poziomie 1%

Radze ustalić sobie baze mixu z latwo dostępnych produktów spożywczych ,do takiej bazy możesz póżniej dopasować sobie dodatki ,wg np pory roku.

Co do zanęt kupnych to ostrożnie ,bo wielu prod. uzywa ziemi ,co nie korzystnie wpływa na prace kulki.

Trudno mi bylo podać uniwersalną baze dla mixu ,bo nie wiem czy byś był wstanie odpowiednie produkty dostac u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.