Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kulki karpiowe -domowym sposobem


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.

Czy używanie konserwantu do robienia kulek proteinowych jest niezbędne?

bo spotkałem się z taką opinią niektórych karpiarzy.

Dotychczas suszyłem kulki "na kamień" przechowuje kulki kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 310
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy używanie konserwantu do robienia kulek proteinowych jest niezbędne
Nie ,jeśli kulek używasz na bieżące potrzeby ,Tak jeśli zamierzaż przechowywać dłużej ,samo wysuszenie nie jest gwarantem zakonserwowania ,pamiętaj ze taka kulka wysuszona "ciągnie" wilgoć z powietrza.Często wedkarze mrożą kulki ,tu proces gnicia jest opużniony ale jest ,najlepiej robić kulki na bierząco i je zużywać [necić] wiele patętów konserwacji z netu uzywałem i wiele kulek poszło na śmietnik.Radze podejść do tematu zdrowo-rozsądkowo.Zima to dobry czas na zakupy "sórowców" na kulki i w tym kierunku radze zrobić ruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

No i jak obiecałem tak robię :cool: Foto z tabelki z gazety wędkarskiej - na pewno wielu ludziom pomoże :

9522c9419500371e.jpg

Maniek zobacz, co tutaj piszą o kolorach :shock:

8e8d049ea6ee8442.jpg

PS tak właśnie wyglądają moje gazetki, o których pisałem :smile: Potem nie trzeba szukać po gazetach tylko w segregatorze jest wszystko czarno na białym :cool: W tym wypadku czarno na pomarańczowym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek tam nie ma foli :wink: Tak wyszło foto :oops: Następnym razem zrobię bez flesza :grin:

maniek wiem, że nie da się powiedzieć, czy kulki będą wspaniałe. Ale chodzi mi o to, byś mniej więcej przybliżył mi co i jak :wink: To poczytałem troszkę i robię tak:

Konopie – 3 %

Mączka rybna – 10 %

Mąka kukurydziana - 25%

Zanęta karpiowa - 35%

Kasza manna - 20%

Mleko w proszku - 6 %

Słodzik – 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek zobacz, co tutaj piszą o kolorach
Wiesz ,to ze piszą nie znaczy ze u ciebie czy umnie się sprawdzi ,amurom wiemze takie kolorowe pasują gorzej z karpiami ,ale wiesz co lowisko to inne "obyczaje"
To poczytałem troszkę i robię tak:
Powinno być OK.ale jeszcze posprawdzam co nieco i widze że chyba zrobimy nowy temat o mixach ,bazach i dodatkach ,jak myślicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek w sezonie nie mam zbytnio czasu na kulaski :oops: Więc szukałem rozwiązań :!: Znalazłem na stronce coś ciekawego i przetestuję :cool: Chodzi o kulki do nęcenia - nie do łowienia. Do łowienia będę robił świeże :grin:

http://www.carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpxxxhxl+l333xk+xpxyxylxxcl3lkl+xkl+x6xxx3x3xxlllkxxxylxxkx+l3l+xyl+l+x+lxxylkx6ll

Maniek i jak możesz to poradź który Roller :mrgreen: Jak dla mnie się niczym nie różnią - chcę średnicę 16mm.

Sorka, że tak się na Tobie wyżywam ( tyle pytań :roll: ), ale teraz będę się starał więcej szukać, niż iść na łatwiznę i pytać :oops:

http://www.allegro.pl/item269629111_maszynka_roller_do_kulek_proteinowych_robinson_.html

http://www.allegro.pl/item265392878_roller_do_kulek_proteinowych_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna to ona byla na poczatku ,teraz to komercja

Wcześniej ("siedzę" na niej od lipca") nie widziałem tej strony, więc się nie wypowiadam. A co do komercji to i tak dla osoby która dopiero zacznie łowić to na tej stronce można się dowiedzieć paru ciekawych rzeczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie widziałeś mojego postu
widziec widzialem ,tylko mam klopoty z klawiatura ,teraz pisze z ekranowej i jest to co najmniej wkr... :twisted: a co do rolera ,to bierz ten taniszy,bo oba pochodza od tego samego producera ,mimo wszystko to i tak drogo,u mnie w sklepie stoja po 30pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Jutro jadę do wędkarskiego koło 16:30 - bo wcześniej będę na rybkach ;) Kupię konopie i popytam o inne ciekawe dodatki :grin: W tygodniu porobię trochę kulasków :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek, a co sądzisz o dodaniu w małych ilościach budyniu / kisielu? Chodzi o ten proszek :wink:

A i co myślisz o bioaktywatorach? Także można próbować? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek to widzę że dobrze kombinuję :mrgreen: Ja już niedługo będę robił kulaski - czekam tylko na Roller - będzie na dniach. Będę przechowywał tak jak pisali na Carppassion - w pudle po butach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.