Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kulki karpiowe -domowym sposobem


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 310
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kupujesz ją w sklepach ze zdrową żywnością czy jakiś dużych hipermarketach i w jakiej cenie około??
Jeśli wiesz co to jest sklep Astra ,to jesteś w domu ,zwykłe stoisko ze zdrową żywnością ,ale nie wszędzie to można kupić w hipermarketach ,co do ceny to fakt reklama podbila cene ,na początku kupowałem po 5,5 pln za 0,5kg ,a teraz coś kolo 7,7pln ,ale ceny ostatecznej na dziś nie znam ,jestem po prostu przed zimowymi zakupami.Ale się zastanawiam czy nie zamówić u producęta większej ilości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Właśnie skończyłem kulaski z 600g miksu. Na początek do przetestowania rollera :cool: Dopiero ostatnie kulanie mi wyszło. Z początku narobiłem walców - wałeczków i zanim ukulałem je w rollerze kulaski to ciasto wysychało i nie dało się wałkować. Na sam koniec doszedłem do wprawy i wychodziły ładne kulki :mrgreen: Tyle, że po bokach miały małe szparki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może się dziać jak rolujesz wałek o zbyt dużej średnicy

tyż prowda :grin:

wobler129, staraj się aby wałki były o jakieś 2mm. mniejsze od rozmiaru rollera, czym mniejszy roller tym ta różnica powinna być mniejsza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
No gratuluje ,ładnie ci to wyszlo.

Dzięki :cool:

To tylko teraz kulać do wiosny :mrgreen:

Nooo :) Troszkę roboty będzie :grin: Ale to sama przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek oczywiście :) Troszkę sie dosuszą i zrobię test :cool:

PS mieliłem ręcznym młynkiem niektóre materiały z 1,5h :cry: I mama po tym czasie mówi, że mamy elektryczny :mrgreen: w 2 min zrobiłem więcej jak w 1,5h ręcznym :lol:

A i bym zapomniał :oops: W tygodniu sprawdzę, czy kulki zjedzą karpie u kolegi w oczku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek test wypadł lepiej niż się spodziewałem :shock: 24:00 kulka włożona do wody. 1:00 sprawdzam - super :cool: Kulka nadal jest twarda :) 3:00 kulka dalej jest twarda - ok czas spać :mrgreen: Rano 11:00 wstaje - od razu do szklanki - kulaski nadal są twarde :lol: To chyba dobrze? Bo wcześniejsze się szybko rozpadały :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129, ja lubię jak po 24godzinach robi sie z nich miękka kulka a później sie rozpada całkowicie uwalniając aromat.. twarda non stop kulka nie pracuje, a co za tym idzie aromat słabo sie uwalnia i nie nęci ryb w podsypane łowisko..

nie wytrzymam bez sciągania zestawu 24godzin ;) musze sprawdzić czy tam dalej wisi kulka.. wiec nie potrzebuję tak trwałej twardości. Również to, że niezjedzone kulki wrzucone jako zanęta nie psują sie na dnie łowiska leżąc kilka dni tylko rozpuszczają sie uwalniając aromat uważam za plus.

Proponuję zwiększyć udział mielonego birdfooda który świetnie poprawia pracę kulki.. Chyba że zamierzenie było inne i chciałeś osiągnąć na maxa twarde i trwałe kulasy.

pozdrawiam, starosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze?
Dobrze,i tak ma być .Idealna kulka [teoretycznie] powinna po max 5 dniach wypłynąć na powierzchnie ,mnie to osobiście nie udało się ani razu ,po rozmowie z specem od kulek ,dowiedziałem się że decyduje skład mixu o takim zachowaniu kulki a właściwie zależności proporcji .Ale wyprostował mnie ,że lepsza droga jest jak kulka po 3 dobach się rozpuści ,mam już pewne składniki do kulek ,tylko sam muszę się przekonać ,czy tak będzie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec pytanie na bieżąco :wink:

Czy podanie do mixu żarcia dla ptaków powoduje wzrost atrakcyjności kulek?

Czy jeśli chciał bym nadac kulkom jakiegoś smaku to robic to przy ich produkcji czy też później je zadipowac w odpowiednim pojemniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
czy też później je zadipowac w odpowiednim pojemniku?

W proszku dodaj od razu. W płynie chyba potem [?]

I radzę nie zamykać kulek w szczelnych pojemnikach - bo kolega _barti_ pisał mi co się potem z nimi stało... :shock:

andi64 kuleczki pierwsza klasa :!: Bardzo mi się podobają jeśli chodzi o wygląd - właśnie taki mi się kojarzą z kulkami - z grubszymi elementami w środku.

Ale nie bardzo wiem o co chodzi z "birdfoodem". To są jakieś grubsze składniki? Dobrze myślę?

PS wczoraj zrobiłem do niczego ciasto i ciężko się kulało - ale dobrze, że robiłem tylko z 0,5kg miksu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.