Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinningi Team Dragon


4ndrew

Rekomendowane odpowiedzi

kriszna do łowienia z opadu JA, powtórzę Ja wolę mięciutkie kijki. Oczywiście takimi też łowią są to tzw. "PAŁY". Są baaardzo szybkie - jedne z najszybszych kiji - tylko w rozmiarze do 2m. Sandacza fajnie się zacina taką pałą, szybko i pewnie, ale nie raz nie czuć brania na kiju a patrząc na szczytówkę nie zobaczymy co się może dziać z linką itd. No i hol. Miękkim kijem zdziałamy więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kriszna, jako kij szczupakowy TD tych parametrów jak podałeś jest extra. Tylko :idea: ostatnio złych opinni TD jest coraz więcej. Kije mocne, szybkie, lekkie i estetyczne ale chyba juz robione na ilość a nie na jakość.

Przemyśl zakup.

Za tą kasę jest już spory wybór dobrych i pewnych kijków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o tym jak kupowałem kijek w Fishing-Mart:

Po zlocie na Poraju, stwierdziłem ze mój spin 2,7m 10-30g Mistrall, skąd inąd bardzo dobry kijek, nie nadaje się do łowienia z opadu.

Postanowiłem kupić coś krótszego i sztywniejszego. Padło na Fishing-Mart, jako że najwięksi (jak sami twierdzą) i przyjaźni wędkarzowi ( tak się promują na Alledrogo).

Znalazłem wspomniany kijek na ich stronie internetowej w promocji. Coś mnie tknęło i zadzwoniłem do tej firmy. Rozmawiałem z p. Krystianem (Krystian Niemy ???). Pytałem z jakiego powodu ta promocja. Powiedział mi, że to ze względu na duże stany magazynowe i że nie mam się co obawiać kijki nie są wadliwe i w ogóle nie mieli żadnej reklamacji.

Zaryzykowałem.

Co było później to już wiecie: Rozmawiałem z p. Bożeną Skrzypczek (Skrzypczak?). Sugerowała abym wędkę odesłał, a oni szybko sprawę załatwią.

W zeszłym tygodniu dostałem wędkę z powrotem. Na mojej kartce formatu A4, na której opisywałem wadę wędki znalazłem taką adnotację:

573036e07bd847b0m.jpg

Jestem na maxa wkur....ny.

Nie mam ochoty skamleć o uznanie reklamacji.

To, że Fishing-Mart jest przyjazne wędkarzowi to po prostu FAŁSZ.

Cieszę się, że mój post się przydał Lary.

Poza tym, to: :evil::mad::evil::mad::evil::mad::evil::mad:

Gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes a moglbys zacytowac co tam napisali :?:

Bo widac tylko czesc ich odpowiedzi

Faktycznie na reklamacje nie powinien odpowiadac sklep bo to nie on jest producentem a byla to wada fabryczna

Polecilbym kontakt z rzecznikiem konsumentow

Poza tym wedke (jak i kazda inna rzecz) kupiona w sklepie internetowym w przeciagu bodajze 7 lub 10 dni mozna odeslac spowrotem i zadac zwrotu kasy - tez dokladnie powie ci to taki rzecznik

Takie jest prawo z ktorego mozesz skorzystac i oni nie maja nic do gadania

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I dlatego ja nie kupuje nic wędkarskiego przez internet.Najlepiej iść do sklepu ,posprawdzać wszystko osobiście żeby ci g... nie wcisnęli .

i jakoś mi sie nie chce wierzyć że w Fishing-marcie takie przekręty odchodzą osobiście robie często u nich zakupy i to jest bardzo porządny sklep z bardzo miłą i fachową obsługą

chyba że to jest osobno sklep internetowy a osobno salon wędkarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej beczki. Ten Dragon od dłuższego czasu mnie drażni

Zaczęło się od tego jak zobaczyłem parę lat temu artykuł, tekst sponsorowany chyba w WW na temat żyłki SIGLON , przytaczali różne artykuły i listy ludzi którzy złowili rybę życia na zestaw z tą żyłką. Tylko oczywiście w artykule nie bąknęli ani słowa, że prawie wszystkie te rekordy były łowione w czasach gdy był dostępny tylko prawdziwy Siglon Balzera

Gdy na rynku pojawił się Siglon Dragona ,Firma Balzer jak większość niemieckich firm wędkarskich w tamtych latach przezywała kryzys i chyba prawie nie istniała.

Dobija mnie takie podszywanie się pod dobra markę (w artykule nie było ani słowa o tym że odkupili licencje lub choćby jedno słowo na temat firmy Balzer)

Kolejna sprawa to kije , kołowrotki a właściwie nazwa serii : Team Dragon, ma to nawiązywać (podszywać w brzmieniu) do serii Team Daiwa, czy marketingowcy Dragona też nie mogli wymyślić czegoś innego?

Trudno mi też pominąć, przemilczeć nowość taką perełkę jak Dragon infinity , z czym wam się to kojarzy? :wink:

Dawno (kilkanaście lat) temu Daiwa wydała serie kołowrotków pod nazwą infinity czyli nieskończoność ,nazwa miała nawiązywać do działania nowego wtedy rozwiązania - sprzęgła jednokierunkowego (obecnie często nazywanego łożyskiem ARB)

Natomiast całkiem niedawno Daiwa wypuściła na rynek kije pod tą samą nazwą serii infinity

- i wiecie co ?

Dragon wpadł na ten sam pomysł ale jak zwykle troszkę później :grin:

Następna sprawa co się stało ostatnio z ich logiem (smokiem) dlaczego zmienili nagle tak pięknie wypromowane logo , czyżby po wejściu Polski do UE i rektyfikacji umów handlowych ,ktoś (właściciel?) porządnie zamierzał im przywalić za kradzież znaku handlowego wcześniej istniejącej już firmy?.

Nie oceniam produktów firmy Dragon jednak zwracam uwagę na wiele dwuznaczności kruczków i brudnych sztuczek marketingowych które pojawiają się na skutek ich działań

i które w zamyśle mają przyczynić się do sukcesu tej firmy

...a może się mylę może jestem przewrażliwiony....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oczywiście w artykule nie bąknęli ani słowa, że prawie wszystkie te rekordy były łowione w czasach gdy był dostępny tylko prawdziwy Siglon Balzera

aaaaaaa kolejna życiowa zagadka wyjaśniona nigdy jakoś nie dochodziłem co i jak poprostu kupiłem inną żyłke :D

a z tymi nazwami serii i innych rzeczy to masz 100% racji

ja z dragona nie mam nic i pewnie nie będa miał :)

a jeśli chodzi o zakupy przez internet to kupuje rzeczy które powiedzmy że nie mogą się uszkodzić

ostatnio jakoś coraz więcej zauważam, że firmy, które zbudowały sobie solidną markę ucieka z kosztów i puszcza rynek buble.... Chiny robią swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki konktenbit bo już myślałem że tylko ja to widzę.

Zwróćcie uwagę na obecne reklamy w prasie żyłki Siglon firmy Balzer, pojawiają się tam takie przymiotniki jak oryginalny i prawdziwy, o czym to świadczy o poparciu dla Dragona ? ?.

Jeszcze jedna rzecz w moim poprzednim poscie pojawiła się literówka : oczywiście powinno być : ratyfikacji umów handlowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, kupiłem taki kijek tj. team dragon 210 c.w. 14-35g w zeszłym roku w Pacific peche, pamiętam ze dałem za niego 270 pln kiedy w fishing markcie kosztowal ~330, kijek pracuje jak na razie elegancko, nie mam z nim żadnych problemów. Używam głównie do kogutów i jigów. Co do firmy dragon... kiedyś na siłę wciskali mi w sklepie ich plecionkę (tą czarną, bodajże HM80), stwierdzam, że przy Power Pro dragon to badziew. Inne ich produkty - raczej nie kupię, za te pieniądze są już kijki shimano bestmaster, brat mój ma chyba ze 2 lub 3 lata i katuje go kogutami, kij chodzi elegancko, żadnych oznak zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Mam taki kij tylko 2.40 z plecionką. Łownie nim głównie na Narwi, czasami na zbiorniku retencyjnym. Podstawowe przynęty to wobler i blacha, rzadziej gumy. Jest to sztywna pała przenosząca dobrze pracę przynęty. Polecam do większych przynęt, małe przynęty słabo czuć. Gumy powyżej 10gr, blachy algi 3 itp, woblery powyżej 15gr. Dziś rzucałem perchem 35gr latał super. Do opadu jest super gumę podbijasz jak chcesz. Do cięższego łowienia i na rzeki polecam, na wody stojące brałbym coś lżejszego do 35gr. Złowiłem na niego więcej okoni niż szczupaków :roll: . Takie są te ryby nieprzewidywalne. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.