Skocz do zawartości
tokarex pontony

jak złowić amura... ???


jejstar

Rekomendowane odpowiedzi

matix moj kolega miał ten sam problem, miał u tescia w stawie duże amury, nęcił zanetami, kulkami proteinowymi, kukurydza i ..... nic! Aż któregos dnia zarzucił na chleb, który sobie swobodnie dryfowal po wodzie , na żyłce nic nie było ani spławika ani obciążęnia, sam haczyk i zyłka -poskutkowało Amur ponad 5 kg, na jego stawie to skutkuje, możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o sadzicie o zniesieniu wymiaru z amura

no patrz , nawet niewiedziałem że znieśli

czy to dobrze czy źle

Myśle że źle , przynajmniej dla spiningistów ( pozdrawiam) bo jak wiemy amur wcina trzciny i inne badziewia , tym samym udostępniając dla nas więcej miejscówek do wędkowania .

czy ten gatunek ma mniejsze szanse na przetrwanie?

No weźmy to na logike , był wymiar , nie ma wymiaru = więcej odławianych amurów = mniejsza liczba tej ryby co daje nam mniejsze szanse na przetrwanie , no bo większych napewno nie da

Na co łapać?

Sam amurów nie łapałem ale z tego co mi wiadomo to dobrze biorą na kukurydzę i białego worma chyba też :)

W jakich warunkach?

Szczerze to w jak najlepszych xD , Pozdrawiam Serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, również z chęcią bym poczytał na ten temat...

Ja niestety specjalistą nie jestem ale w zbiorniku Wiapieńskim (Okonte) w zeszłym roku widziałem płynącego przy samej powierzchni amura. Stałem ze znajomym na kładce a on pływał sobie od nas w odległości mniej więcej 50m ...tylko grzbiet się prezentował...miał jakieś 1.5m. był przeogromny...szczupak raczej to nie był..zbyt spokojny.

A od samego ranka godziny około 17 były tam zawody gdzie on pływał i nikt go nie wyciągnoł...

Wiem,że 1.5m to więcej niż rekord polski długości ale on na pewno nie miał mniej...To jezioro jest naprawdę ogromne i myślę,że taka rybka w nim to nie odosobniony przypadek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja mam pytanie jak ustawić hamulec zeby zadziałał w potrzebie? (pisaliscie juz o chamulcu) jestem początkujący ale juz nieco wiem o łowienia równiez poluje na amura i juz jutro zamierzam zrobi zasacke mam przygotowane juz

(kukurydze, spławik 5,5g żyłka 0,28mm, czereśnie, śliwki suszone, wiśnie, kulki chlebowe, wiśnioczeresnie kukurydze suszoną taką wiejską, zborze, wędke 4 łozyskowy kiołowrotek) jak myślicie weżmie coś i jak ustawic dobrze ten hamulec

:?::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Powiem ci jak ja robię, Najpierw holuje go na zakręconym hamulcu, pompując, gdy próbuje odjeżdzać przy brzegu należy mu popuścić bo może się zerwać lub rozerwać sobie pysk, Lub złamać wędkę (większa sztuka) Wiec radze ci z początku holować go na "pałe" a później popuszczaj mu aż to takiego momentu gdy przy każdym odjeździe będzie zabierał żyłkę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jak ja robię, Najpierw holuje go na zakręconym hamulcu, pompując
Jakiej żyłki używasz bo myślę że jeśli kolega ssmano ma 0.28 a weźmie mu amur/karp koło 15kg to zaczynając hol pompowaniem usłyszy tylko świst żyłki. ssmano czy na łowisku gdzie wędkujesz znajdują się jakieś zaczepy? Czy masz może łódkę by wypłynąć po tego amura? Te informacje byłyby bardzo pomocne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy, ale lepiej późno niż wcale . Znalazłem starą cegielnię niedaleko siebie i planuje połowić w weekend amura , kupiłem 25 kg kukurydzy i ją przygotowałem wg zaleceń z tego forum dzisiaj do wody poleciało juz około 5 kg jutro poleci około 8 i resztę wsypię już podczas łowienia dno w tej cegielni nie jest już praktycznie niczym porośnięte składa się z około 5 cm troszkę luźniejszej gliny , a pod tym jest już twardo będę łowił około 10m za trzcinami na głębokości około 3 m jutro sprawdzę jeszcze czy ryby wyjadły zanętę . kukurydzę zanętową lekko osłodziłem i dodałem niewielką ilość zapachu skopex a do łowienia zrobiłem słodszą i mocniej pachnącą .

I teraz nasuwa się moje pytanie : Co jeszcze proponujecie założyć na haczyk bo ja myślałem o zabraniu jeszcze ziemniaczka waniliowego i sałatę , zbiornik nie jest duży , ma kształt elipsy o długości około 150m i szerokości około 100m . Proszę o pomoc i z góry dziękuję łukasz

Ps. amury są tam na bank ponieważ w śród miejscowych krążą legendy na temat zerwanych żyłek nawet 0,40 mm ale widziałem jak ustawiają hamulce w kołowrotkach :mrgreen: a zarazem jak tam pojechałem za pierwym razem tydzień temu na karasie to widziałem cienie i znikające liście oraz łamanie trzciny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dokladnie. Amury walczą dopiero przy brzegu i czasami przy dnie. Ja amury łowilem (juz nie lowie poniewaz na tym lowisku juz nie mozna wogule wedkowac) na kukurydze. Zaneta byla najczesciej Dragon Karp lub Traper Leszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Mam pytanie. Łowiłem ostatnio liny na stawie w swoich okolicach i płocie. Była ładna pogoda i w pewnym momencie słońce tak świeciło że z daleka było widać 2 stada amurów które się wygrzewały na słońcu 15-15 metrów od brzegu. Rzucałem na kukurydze i na czerwonego robaka ale nic. Grunt 1,0m spławik 15g i ołów 10g żeby dotrzucić daleko ale nic z tego. Doradzicie coć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj na skórkę z chleba, albo inną przynętę pływająca. Czytałem kiedyś artykuł o łowieniu karpi na całą bułkę, więc jak amurki duże, to może warto spróbować.

A tak pozatym to witam wszystkich bo długo mnie tu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak amury się wygrzewały, to mogłeś co zechcesz podrzucić im pod nos a i tak się wtedy nie skuszą. Polecałbym Ci tak jak inni innym na tym forum w tym temacie radzili, żeby systematycznie nęcić powiedzmy 10kg kuku dziennie - w pobliżu trzcin. W tym roku tak zrobiłem u siebie na wodzie płytkiej głębokość to 60-70cm i mułu 10cm. W tym miejscu podnęcałem po 5-6kg dziennie gotowanej kuku i 0,5kg konopi. Efekty były. Złowiłem na 4 zasiadkach tam amura 48 cm, 68cm, a mój towarzysz amura 57cm i zerwał nasto kilowego karpia. Także nęcenie długotrwałe w pobliżu trzcin i efekty będa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.