Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja poszedłem dziś ze spinem na inny odcinek rzeki niż zwykle i brało to co zwykle :wink:

46dab7f2d4b87488m.jpg

okoń 23cm.

7d1ca3a12bf8a8ebm.jpg

jaż35cm.

Za to niezwykłe były aż 2brania dużych szczupaków niestety wypinały się a szkoda bo jeden to była na pewno moja życiówka :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Ja dziś płotke i ukleje dorwałem, hihi = ] tak silnego wiatru na rybach dawno nie mialem :D przewialo mnie do szpiku ;D

Nieważne.

Siedze sobie od 17,20 do 19 i okolo 18,40 złapałem płoteczke, a że na żywcówce miałem ukleje pomyslalem, że założe nowgo żywczyka. Po chwil wrzuciłem spowrotem zapiętą płotke do wody i wyciągam żywcówke... i w między czasie spoglądam gdzie spławik a on już dobre 30 cm pod wodą. Coś mocno szarpie szczytówką... No nic po 30 sekundach myśle nie ma sensu dlużej bo i tak sie nie zapnie ten drapieżnik.

Podciągam lekko ;D opór jakiego dawno nie czułem wyciągnołem aż do powierzchni po czym zobaczyłem tylko kształ tej ryby nad wodą i plum ;). Podczas podciągania odjechała mi blisko brzegu ;) (gdybym miał rozłożony podbierak :D to bym podstawił i jakoś bym nacelował może, teraz tak sobei myśle)

Najgorsze jest to, że na żywcówce w tym samym miejscu przez ponad godzine pływała ukleja i nic...

I teraz genialne pytanie co mogło zostawić na tej płoteczne ślady po środku ciała po jednej i 2-giej stronie symetrycznie od płetwy grzbietowej do odbytowej, jedna była dość głeboka, nie było takich klasycznych kilku zarysowań jak przy ataku szczupaka.

Pozdrawiam Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to na razie dość o ortografii, uzupełnianiu wieku w profilu i innych pierdołach. Pora coś tu wkleić co by nie wyszło że Tomaszek tylko pyskuje a nic nie łowi....

e2c3f5bcc9469f31m.jpg

Przez ostatnie tygodnie koniec dnia wyglądał podobnie. Polowanie na labraksa czyli europejskiego bassa morskiego. Gdy zaczynał zapadać zmierzch, wędka i kamizelka wędkarska oraz kalosze lądowały w samochodzie, a ja za jego kierownicą, ruszałem w drogę na półwysep Dingle. Na miejscu jestem zazwyczaj po zmroku. Niewielki kawałek ziemi kończący przy samej plaży gruntową drogę biegnącą pomiędzy pastwiskami. To prowizoryczny parking i punkt startu. Przebieranie i zbrojenie wędki odbywa się już w świetle latarki. Kompletna cisza, którą zakłócają tylko głosy morskich ptaków nocujących na plaży oraz rytmiczny szum fal. Więcej >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał rozłożony podbierak

Zapamiętaj raz na całe życie- od podbieraka zaczyna się rozwijanie sprzętu nad wodą. A zwija się jako ostatnią rzecz. Zwłaszcza jak jesteś sam na rybach.

Pora coś tu wkleić co by nie wyszło że Tomaszek tylko pyskuje a nic nie łowi....

Od razu lepiej :mrgreen::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo.....q..ra nie widzialem takiego Bassa :!::!::!:.I pewien jestem ze niewielu "irysow" mialo ten zaszczyt. 50-siatki bardzo ciesza wedkarzy a co dopiero taki okaz :!::shock:. Tylko zawsze potem pozostaje(u mnie) smutek ze to moze byl ten najwiekszy i kolejne mniejsze juz tak nie ciesza :sad:. Tak pisze bo jak kazdy wedkarz jestem zawistny i mysle sobie -"dlaczego to nie moj " :evil:.Jeszcze raz graty :!:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bolek czasem nie jest?

Jeśli tak to jest to mój pierwszy bolek.Spoko-wrócił do wody :wink:

Dziś byłem też trochę połazić wzdłuż rzeki

81c6d3ffab410ee5m.jpg60cdb08efb6da0ccm.jpg0d97e21cff501e02m.jpg

3 szczupaczki-kolejno 44,45 i 50cm prócz tego kilkanaście okoni z czego największy-25cm.

Wszystkie na obrotówke nr2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinning od 6:00 do 10:30 nad chyba zapomnianą już wodą w pobliżu Gliwic.

Do godziny 8:30 złapałem 4 szczupaki (nie były to okazy) oraz tuzin okoni 15-25 cm.

Później przez kolejne 2 godziny już nie miałem żadnego brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

tomek1 dzięki :)

A mnie chyba chwyciła grypa bo wszystkie mięśnie mnie bolą a do tego mam katar i leże od końca zawodów cały czas pod kołdrą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po dwudniowej wyprawie nad Biebrzę i niestety padł ostatni bastion mojej wiary w jakiekolwiek wyniki w tym roku :evil:

Przez dwa dni łowienia feederkami i spinningowania (mniej więcej pół na pół) na dwóch chłopa padł jeden okonek, kilka płoteczek, ukleja i kiełb. Po prostu zgroza, brak mi słów.

Pomijam straszną pogodę, pomijam cały zły sezon, ale że na koniec Biebrza tak mnie zawiodła...

Ech - chyba odstawiam kije do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.