Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj 2 godziny czesania Warty od 15:00 do 17:00 odcinek pomiędzy dwoma mostami, przy Katedrze, zero brań. Straty to Alga i jedna stara błystka złotawa. Ostatnio straciłem 2 klasyki (Gnoma i Alge), najwyzszy czas, żeby uzupełnić straty :mrgreen:

Jeden mowil, ze podobno ostatnio płoć bierze, jak szalona, chwalił mi się, że całe wory ich zabrał :roll: na pęczak, bo na kuku gorzej . Potem jeden koleś obok złowił płoc z 10cm i do siaty :roll: . Patrzyłem na niego i kręcilem głową, a było widać, że się wstydzi... :roll: Ech... ci mięsiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej nieobecnosci. Zaliczyłem nockę na zb. Łąka od strony Poręby w okolicach zapory. Był to pierwszy mój wyjazd na ten zbiornik, niestety o kiju. Ryba wszystkim tylko nie nam :mrgreen: (byłem z kolegą) Łowiliśmy z zamiarem złapania sandaczy, z gruntu na martwą i żywą rybkę.

Wędkarz na sąsiednim stanowisku dwa sandacze 74 i 56 cm oraz szczupaka 60cm.

Pozdrawiam i biorę się za nadrabianie zaległości w lekturze forum :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś i wczoraj Cegielinka na bacika. Wyniki takie sobie wczoraj ok 5 kg płoci dzisiaj 4 kg ale lepsze to niz siedzzenie w domu :razz: . Maiłem jechać na szczupaka na Żelewo ale kolega w ostatniej chwili się wycofał. Teraz tydzień pracy a w sobotę może Drawno i spining.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jeśli wiesz ile "mniej, więcej" ważyły to chyba trafiły do siatki...

Tak się łowi. A na koniec łowienia wszystko na raz do wody.

Dziś byłem po południu na jeziorku i nie zapomniałem o aparacie. Na foto mam 2 sandacze oraz filmik z 3kg szczupakiem z opadu :shock::lol: Ale zabawa na około 5 minut na żyłce 0,12 oraz 1-7g kijku :mrgreen: Bardzo fajnie spędzony dzień :cool:

Z boku Panowie znów szarpali :evil: Na szczęście dostali tylko 3 sandałki na 4 ludzi. Wszystkie wzięli. Ale ping-pongi im stawały jak ciągnąłem rybki :smile: Wszystkie sandacze jak zwykle przynętę miały w mordzie a nie za płetwy itd :evil: Może trochę się nauczyli...

Tutaj foto sandaczy z jednego rocznika:

42b2f416b2a17777.jpg

72492ce2f24e4078.jpg

No i filmik z szczupakiem:

http://www.wrzuta.pl/film/sfy8PWO2ov/wupuszczam_szczupaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wobler gratulacje,ten szczupły ile miał centów w tamtym roku pyknołem 2 na 72 i 73 cm,i miały 2,10 i 2,30 kg,ale to było w listopadzie.Pewnie na główki 24 g te 3 ryby? jeszcze raz gratuluje ja dzisiaj na warcie w borku od 5 ale piz.... było -5 stopni nad wodą.I wynik 6 jazi w przedziale 10- 25 cm i leszczyk czyli słabizna wszystko na czerwonego jak na 3 osoby to cieniutko. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak około 70-75cm ale takiego spasionego w życiu nie widziałem :shock: Wszystko łącznie z tym szczupakiem z rana na kopyto żółte fluo jak ja to mówię - lub jak szarpaki mówili - seledyn. Na 12-14g główkach. Jutro też jadę i znów rowerkiem :cry: 30 min rowerkiem ale nadzieja na sandacza poprawia zapęd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne jeziorko nazywa sie jezioro glinik gmina deszczno woj.lubuskie ,identyczne ta mętna woda eh :mrgreen: są tam piekne sandałki i szczupaki a i sie wegorz trafi w lipcu sierpniu .tylko ja mam do niego jakies no 18 km

czyli rowerkiem nie za bardzo.Ale samochodem z ojcem jak najbardziej ,bede machał z opadu ,spróbuje identycznie jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wyjazd nad Barrow z kolega z Naas.Nad woda jestesmy okolo 15.30.Wody w rzece coraz mniej :evil:.Idziemy "w lewo od mostu".Na jednym z zakretow mam lekkie pobicie a raczej odprowadzenie wirowki w bok.Nadchodzi Piotrek, ktory lowi na niewielkiego "jugolopodobnego" woblerka. Teraz On oblawia zakret.Jeden z pierwszych rzutow i ...siedzi :!:.Poczatkowo wydaje mi sie ze sledzik.Bledna ocena. Zaczyna chodzic w rozne strony,hamulec pracuje a ja szybko wyciagam kamere.Chyba oboje(ja i Piotrek) jestesmy zaskoczeni gdy pojawia sie pod powierzchnia.Dobra "dwojka"(a moze lepiej :?::!: ).Pod koniec wplywa w przybrzezne zielsko i jest z niego wyplaszany przez Marka(szwagier Piotra).Szczesliwe ladowanie i juz cieszy oko :smile:.Koncowe ujecia i DO WODY :!:.Piotrek trafil z doborem przynety "na piatke".Na prostce lowi jeszcze "malucha" i kilowke "miedzy debami".Ja mam tylko kolejne pobicie niestety bez zaciecia.Zabraklo 2 metro rzeki jak podsumowal Piotr widzac atak zebatego :smile:.Wynik: 3:0 dla kolegi :evil:.Ale obiecal rewanz w niedalekiej przyszlosci :mrgreen:.Pozdro-Radek.

P.S. I niech ktos powie ze "swiezaki" na lowisku nie maja handdicapu od "Brodatego" :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ok 5 kg płoci dzisiaj 4 kg
Wow :shock: , mam nadzieję że nie skończyły w zamrażarce i na patelni. No bo jeśli wiesz ile "mniej, więcej" ważyły to chyba trafiły do siatki...

do siatki a potem spowrotem do wody. Z zasady od 6-7 lst nie jadam ryb - po piwku z dużą ością w przełyku wylądowałem na oddziale laryngologii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegla sobote bylem w Ryczeniu. Zabralem ze soba spinning. Obszedlem cala linie brzegowa. Wpadly 2 szczupaczki 46 i 48 cm. Oraz jeden okon 31 cm. Troszke malo jak na tyle czasu nad woda ale nie narzekam. Inni tez slabo.

Zadziwiajace jest to, ze zawsze mowia ze w tygodniu polapali ;) Czyzby rybki na weekend braly sobie wolne :):?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wieczorem wypad na sandacze : posiedzieliśmy , pogadaliśmy i posiedzieliśmy na 5 wędkarzy jeden sandaczyk i tyle :cool:

W niedziele z rana wypad nad wodę , po 5 min w łodzi zameldował się szczupak 50 kilka minut i kolejna 50 , o 8:00 zameldował się 70 i kolejna 50 koło 11:00 wpada do łodzi 80 i kolejna 50 , o 12 ogłaszam koniec wędkowania i pomykam do domu na obiadek :mrgreen:

Sandacze nie dopisały ale nadrabiały szczupaki.

Na 3 łodziach obok tylko kilka okoni - obsiedli mnie jak muchy g...o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę rano na zbiorniku ok. 20 łodzi :shock: , miejscówki oblężone (łódź koło łodzi) więc postanowiłem poszukać innych ciekawych miejsc na zbiorniku. Płynąc slalomem między ,,kutrami” :lol: na , których przebywało nawet po trzech wędkarzy sondując dno znalazłem sobie dołek na dnie którego leżał jakiś zatopiony konar - pierwszy rzut i siedzi okonik prawie 30 cm kilka razy jeszcze pomachałem kijkiem siedzi następny i nastała cisza . Przez kilka godzinek pływając po zbiorniku zero brań i nagle ciach siedzi zębaty 48 cm , który wrócił do wody do ,,taty i mamy” :lol::lol:

0f90cf43d45ab67c.jpg

07ed267d32ae90a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.