Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbujcie po prostu łowić sandałki o innych porach. Jeśli biorą drobne, większe nie mają szans. Kiedy przestają brać maluch możemy spodziewać sie pojedynczych brań, ale jak już weźmie, to ... ho, hoooooooooo

Próbowałem już o różnych porach, począwszy od świtu przez południe a na zmroku kończywszy i ciągle to samo od 35 do 43 cm i nic więcej, muszę łowisko zmienić i tyle. Kolega miał więcej czasu i wybrał się na żwirownię Bielinek i dostał dwa sandaczyki w okolicach 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość wobler129

artech a może shogun_zag zaczaruje Cię jak wszystkich innych i zaczniesz kogutem łowić :lol: Sprubuj sił kogutem może będą lepsze efekty ?

A wczoraj byłem na rybkach na spławiczek. Same kolorowe, piękne płocie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja w sobotę z Kisux na stawiku w rozlewiskach Odry. Wyniki słabe ale nie dramatyczne. Znaczy jak na dwóch liczyć to nie dramatyczne. Wyciągał głównie Krzychu a ja kibicowałem. Dostałem od stawu jedną płotkę. Dziwne bo łowilismy tą sama zanętą na robactwo z jednego pojemnika i 2 metry od siebie. Ale tak czasem bywa :sad:

Od 7 do 12 moczył się też żywczyk. Karasek pięknie pracował w róznych częściach zbiornika i nic. Na szczupłego za ciepło.

Okonek nie ganiał w przeciwieństwie do zeszłego tygodnia.

Nie wiem co jest grane. Myślałem że idzie zmiana pogody i w niedzielę się aura załamie ale nie. Pogoda się utrzymuje.

Może to wiatr bo dmuchało zdrowo i to z południa i południowego wschodu.

Ale generalnie bardzo sympatycznie spędzony sobotni poranek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie po prostu łowić sandałki o innych porach

Tak też zrobiłem od -świt po południe po noc i tylko żerują między 5 a7 i to jeszcze co drugi lub trzeci dzień ,mimo że woda ma 8 stopni przy brzegu .Ale zmienie faktycznie miejsce na tzw "patyki" i zobaczymy co wekend przynieśe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj nad jeziorem Łagowskim w Łagowie lubuskim łapalismy z tatą tylko z łodzi od 9.00 do mroku z małą przerwą na obiad i znowu na wode .Głównie spin a jak mnie zaczeła boleć ręka tak poważnie to wtedy żywiec albo trup z gruntu.Wyniki były takie sobie jak na 2 osoby i cały dzień machania .Mój tata 3 pistolety po 40 cm tak w południe ja pod sam zmierzch jeszcze jednego 38 cm a w ciągu dnia razem nałapalismy chyba z 20 okoni bardzo różnych ,najwiekszy padł rano 28 cm .Po rybach przeprowadziłem krótką rozmowe z miejscowym ,mówił że on łapie tam szczupaki z 15 metrów na rosówke :lol: troche mnie zdziwił :shock: albo że tydzień temu jegokolega tez miejscowy wyciągnoł sandała(ok, 2 kg) na paproch skaczący po dnie na 2 metrach .. :shock: co jezioro to obyczaj :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

wiesławek Twoje okonie nie są tak kolorowe jak moje z rzeki. Dzisiaj byłem na rybach i złapałem z 10 okoni i parę się spięło. Moje okonie są bardziej ciemno-zielone i grzbiet mają bardzo czarny - tak jak pski. A płetwy bardzo czerwone. No i spaślaki takie jakieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dnia wolnego wybrałem się dzisiaj na "Cegielinkę"(kanał Regalicy) w Szczecinie. Sandaczyki brały wyśmienicie, złowiłem ich dzisiaj ze 20 sztuk niestety najczęściej 37-40 cm czasami 42 cm :evil: Ale wreszcue udało mi się dopaść jednego wymiarowego :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: całe 46 cm szczęścia :mrgreen::mrgreen:

bb4904d1d6a62490m.jpg

a86f4d674b8eb35bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek powiem szczerze że dzisiaj prawie wszystkie kolory były skuteczne, chociaż ten chyba jednak najbardziej a może mi się najbardziej podobał. Niemniej jednak na takie też miałem rybki: c42a716d5e2a2050m.jpg

Zabawne było jak facet obok mnie nie mogąc nic złapać stwierdził że dzisiaj coś na seledynki nie biorą, ja odpowiedziałem "eche" po czym kolejny niewymiarek wylądował na brzegu a z pyska wystawał mu ten pierwszy od góry po prawej na fot. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u nas trudno o wymiarowego sandacza, co prawda słyszy się że ktoś tam gdzieś tam złowił jakąś "dwójkę" ale osobiście nic takiego nie widziałem, największego jakiego widziałem miał trochę ponad kilogram. Większość łapanych to takie 30 do 40 cm i chowane po krzakach i śmietnikach lub jeszcze innych miejscach. Ale w Szczecinie chyba ma się ku lepszemu. Słyszałem (ale tylko słyszałem więc to nie potwierdzone informacje), że dwóch szarpakowców ucięło sobie "pogawędkę " ze Strażą Miejską podczas swoich "połowów", przekonywali ich o wyższości tej metody nad innymi iiiiiiiiiiiiiiiiii Straż Miejska wylegitymowała ich i skierowała sprawę do sądu - dostali (podobno) po dwa lata, trochę nieprawdopodobne ale w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Inny amator sandaczego mięsa dostał 1500 PLN mandatu, 100 PLN za każdy centymetr poniżej wymiaru :mrgreen::mrgreen: . Wiem, że nadzieja matką głupich, ale mam nadzieję, że jest w tym chociaż trochę prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech.Ja też mam nadzieję że będzie NAS przybywać, najsmutniejsze jest jak się słyszy mięsiarzy że nic nie bierze a w krzakach pełne reklamówki nie wymiarowych rybek lub w okresie ochronnym. Jednak jest iskierka nadzieji bo coraz częściej spotykam ludzi nad wodami przestrzegających przepisów a nawet zasad koleżeńskich (szkoda że to cieszy i dziwi bo powinno być normą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten facet który łowił obok po pewnym czasie przerzucił się na gruntówki z filetami i przy mnie złowił 3 sandaczyki w kole 40 cm i je wypuścił, a wcześniej pytał dlaczego ja swoje wypuszczam a już takie ładne, więc powiedziałem mu że wymiar ochronny wynosi 45 cm, potem chyba było mu głupio przy mnie zabierać takie maluchy, nie wiem co było jak poszedłem ale trzy rybki pływają dalej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja znowu słyszałem od kolegi że jego sąsiad jeżdzi z prądem nad odre i garbusy takie wypływaja brzuchem do góry że zarabia na tym grubą kase :cry: ale oczywiście namiarów na faceta nie ma :???:

No jak to namiarów nie ma? Przecież to jego sąsiad, więc Twój kolega zna adres i nazwisko kłusownika. Natępnym razem jak się wybierze gnój "nad Odrę" zadzwońcie na policję, a raczej poproś o to rodziców bo jesteś niepełnoletni. Musicie tylko się dowiedzieć w jakie dokładnie miejsce on jeździ. Trzeba coś robić jak można!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kolega chodzi ze mną do klasy i jeżeli dzisiaj do niego zadzwonie to na jutro załatwi jego odres i jak ma na nazwisko ,tylko skąd ja bede wiedział że on teraz siedzi z elektrodami w wodzie :???: kolega wie tylko dlatego że wczoraj widział jak sprzedaje 3 kilowe sandały ,a że to też wędkarz to dobrze wiedział co sie kroi :evil:a pozatym nad owde nie zabiera żadnych wędek tylko siate i akumulator to wiadomo co robi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.