Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy wypad mimo obaw (nagłe załamanie pogody) nie zakończył się całkowitą klapą. Najpierw teściowi trafiły się dwa karasie oto jeden z nich :mrgreen:

0f485770e5117266m.jpg

Potem ja zaliczyłem karpika na feedera.

7773eec008152cbbm.jpg

Miałem jeszcze dwa porządne brania, ale albo mój refleks zawiódł :roll: albo hak do którego od jakiegoś czasu nie mam przekonania :roll: Teściu zaliczył jeszcze jednego malucha i koniec brań. Zimno, niefajnie, ale chociaż ogony się pooglądało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jaki to tomku typ lowiska?

Staw ok 20 ha. Ryby złowione w miejscu o głębokości ok 1 metra (twarde dno- piasek), czyli na płytkiej nagrzanej wodzie. Mimo ochłodzenia nadal tam zaglądają- woda stygnie wolniej :wink::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

troche póżno pisze ale nie miałem dostępu do netu 17.04 byliśmy we 3 ma Narwii na tajnej :lol: miejscówce zajechaliśmy na ok 2.00 roztawiliśmy sprzęt i zaczeliśmy łapanie.Dodam że pierwszy raz w życiu łapałem na ds- wszyscy łapaliśmy na grunt.Zanęta - płatki owsiane jakieś zanęty firmowe,pinka i kukurydza.Brania zaczęły się koło 4 rano i trwały do 18.00 średnio co 30 minut.Wynik - około 5 leszczy między 30 a 40 cm(dokładnie nie mierzone nie mieliśmy miarki)kilkanaście mniejszych od dłoni, kilkanaście płoci gruntowych,krąpi i zerwanych przyponów(ale kto by to liczył :grin: )większość ryb wypuszczona kilka wzięliśmy.Wyjazd uważam za udany choćby dlatego że pierwszy raz udało mi się łapać z taką skutecznością i chyba zakochałem się w ds(bez skojarzeń proszę :oops: )

poniżej fotki z fona niestety jakość kiepska

1704071552zj9.th.jpg 1704071849xd9.th.jpg

pozdrawiam

Bool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad mimo obaw (nagłe załamanie pogody) nie zakończył się całkowitą klapą. Najpierw teściowi trafiły się dwa karasie oto jeden z nich :mrgreen:

Obrazek

Potem ja zaliczyłem karpika na feedera.

Obrazek

Miałem jeszcze dwa porządne brania, ale albo mój refleks zawiódł :roll: albo hak do którego od jakiegoś czasu nie mam przekonania :roll: Teściu zaliczył jeszcze jednego malucha i koniec brań. Zimno, niefajnie, ale chociaż ogony się pooglądało :mrgreen:

Piękne rybki i piękne foto GRATULACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja wczoraj w ramach wypoczynku po intensywniejszej ostatnio niż zwykle pracy wybrałem się razem z kolegą, na nockę do Ventry. Naszym "łupem" padły rekinki psie zwane tutaj dogfish.

165ce6931edd1794m.jpg

Rekinek jest dość agresywny i trzeba bardzo ostrożnie go odchaczać (mieć wprawę przede wszystkim) bo starczy chwila nieuwagi i zaraz Cię chapnie :mrgreen: Trzeba na to w brew pozorom uważać bowiem w jego pysku żyją zjadliwe bakterie i po ugryzieniu zakażenie murowane.

440761b61ba884aem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Congrats Tomaszek. Fajne rekinki i dobrze żeś uważał.

A ja przedwczoraj pierwszy raz na rybkach byłem od baaaaardzo dawna. Nawał pracy.

Trzy godzinki z feederkiem nad matką polskich rzek. O dziwo ryba żerowała, a myślałem, że przy takim załamaniu pogody będą nici. Tylko głowy mało co mi nie urwało - wiało ładnie. No i musiałem poeksperymentowac z zestawem bo dużo miałem niezaciętych brań. Ale w końcu do czegoś tam doszedłem. Generalnie miło.

Wieczór, mimo wiatru, był piekny.

73d2fa22a180825c.jpg

A do sadzyka wpadły takie dwa drobiazgi (później oczywiście wróciły do wody). Podleszczak w tym roku pierwszy.

b6f9bb451a8d4901.jpg

No i powiedz Tomaszek, nie tęskno ci trochę za naszą Wisła warszawską :wink::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dawno tak nie zmarzłem

Też siedziałem od raniutka :cool: Fakt piździawa jak w listopadzie :lol:

Rano na karpika po wczorajszym nęceniu- zero :cry: Potem zwiad z feederem po okolicy :twisted: i już nieco lepiej- oprócz drobnicy jeden karaś i jeden całkiem przyjemny jaź :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tesknisz czasem za poczciwym i niegroźnym linem lub karasiem?
Tomaszek, nie tęskno ci trochę za naszą Wisła warszawską

Nie :cool: a na lina też się pewnie niedługo wybiorę ;)

Ja dzisiaj od rana w Fenit ale wiatr max. więc dałem spokój po 1.5 godzinie z wynikiem zero. Kilka fotek w dziale zdjęcia.

O ile wiatr sie uspokoi to na nockę wybiorę sie do Ventry na rekinki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem od 3 rano do 14:00 , mróz jak h**, pózniej mocny wiatr północny dołaczył a z rybami kiepsko , na 8 wędzisk, 2 leszcze , z czego ani jeden nie mój tylko znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lipton totalny, a wróciłam o 21.30 - poszalałabym dłużej ale obowiązki Matki Polki wzywały :evil: A kurcze rybka zaczęła szaleć dopiero pod wieczór.

Ogólnie: grunt - nic, spławik 2 gigantyczne okonie mierzące po jakieś 7 cm :???:

Ale za to świeże powietrze i piwo było dobre :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj byłam nad jeziorkiem Dziekanowskim, w którym sama drobnica, ale ryba jest.

ja nie łowiłam, tylko byłam na spacerze, dziadki łowiły uklejki i małe leszczyki ;)

Za to w wędkarskim sprzedawca mi zabrał ponad 150 złotych za drobiazgi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj na rybkach

Ale poza tym ze bylem to nic wiecej nie ma co napisac :lol:

No poza tym ze po raz kolejny raz juz bobr sobie poplywal kolo mnie :cool:

Chyba cos zle robie z nenceniem ale poki co jeszcze musze poglowkowac co zmienic

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj łowilem na chechle koło rybaczówki od 14 do 22 i słabo , koledze na zestaw włosowy( 4 ziarna kukurydza) wzięła płoc 20 centymetrowa , mi też na włosie się cos bawiło ale podejrzewam płoć lub byczek.

1 maja jade na żywieckie na 3 dniową wyprawę, jeśli tam leszcz nie będzie brał to koncze z tym i zaczynam z zestawami karpiowymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.