Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wybór miejsca na III Zlot Społeczności haczyk.pl


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 636
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a jak z tłumami w sezonie?

tylko bez ściemy :P

Wbrew pozorom nie jest tak tragicznie, do pływania ten zbiornik się nie nadaję, więc plażowicze są z głowy. Czasem przepłynie jakaś motorówka. Za to w okolicznych lasach i w pobliżu samej zapory spacerowiczów nie brakuję.

Z resztą, od maja zaczną się wypady na pilchowickie szczupaki, pózniej sandacze, więc na pewno jakieś sprawozdanie będzie :wink: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dorzucę może Zbiornik Czorsztyński. Nie wędkowałem na tym zbiorniku byłem tom turystycznie . Spałem TU www.pensjonat-niedzica.com.pl z okien pensjonatu widać zbiornik 30m nad wodę. Może ktos wie coś więcej. Na innych stronach można zobaczyć galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Czorsztynie to mój Łukasz moze trochę powiedzieć, jak będzie miał chwilę - to ja spiszę zeznania ;)

Wiem tyle, że to jest bardzo młody zbiornik, bo gdy Łukasz miał 5 lat to na jego środku (obecnym) wcinał z dziadkiem lody w kawiarni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest dużo młodszy :mrgreen: , ja tam byłem przed zalaniem (ale trwała budowa) kiedy miałem kilkanaście lat :wink:
Zbiornik jest młody ale...

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1024&Itemid=153

Okazy z poprzedniego sezonu:

Okoń 0,9 kg, leszcz 2,3 kg, troć jeziorowa 3,5 kg, głowacica 14,23 kg (złowiona na trolling)

Okazy z poprzedniego sezonu:

Szczupak 8 kg, płoć 0,9 kg, kleń 2,5 kg.

Okazy z poprzedniego sezonu:

Szczupak 7,5 kg, pstrąg tęczowy 2,8 kg, lin 1,5 kg.

ALE:

1.Zakaz połowu w nocy ( 1 godzina po zachodzie do 1 godziny przed wschodem słońca) w okresie od 1.11. do 30.04.

2.Zakaz połowu na żywą i martwą rybkę i ich części.

3. Zakaz używania zanęt o łącznej wadze powyżej 2 kg.

4. Zakaz spinningu od 1.01 do 30.04.

ODPADA A SZKODA BO MIAŁBYM BLISKO :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie Czorsztyn to może Chańcza (woj. Świętokrzyskie)?

http://members.chello.pl/a.pilinski/index.html

http://members.chello.pl/a.pilinski/rekreacja.html

Ciekawostka:

http://www.insomnia.pl/Miss_pla%C5%BCy_%2D_Cha%C5%84cza_%2B_mokry_podkoszulek-t197221.html

Nie będę chwalił tego łowiska bo nie byłem ale słyszałem o nim trochę. Baza noclegowa i atrakcje (konie, rowery, GRZYBY, rowerki ...) wszystko jest jedno ale (4 zdjęcie):

http://www.insomnia.pl/Miss_pla%C5%BCy_%2D_Cha%C5%84cza_%2B_mokry_podkoszulek-t197221-s2.html

"... Wędkowałem na Chańczy tuż po tym ja zbiornik oddany został do eksploatacji. Była to oaza ciszy, spokoju, pięknej przyrody i wielkiej radości jaką to wszystko dawało nam wędkarzom. Potem przyszły lata ekspansji tzw. letników, pobierania opłat komu się zachciało a przede wszystkim najazd różnego kalibru chuligaństwa.

Z Chańczą wiążą się moje najlepsze wspomnienia z wypraw wędkarskich (także towarzyskich), obserwacji przyrody. Szkoda tylko, że to już wspomnienia. Nasi rodacy potrafią wszystko zniszczyć...." - może ktoś z tamtej okolicy wypowiedział by się czy faktycznie nie ma już tam żadnego miejsca żeby w ciszy i spokoju powędkować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Temat ucichł - mam nadzieję, że to cisza przed burzą postów :mrgreen:

Może jeszcze jakieś propozycję, lub w końcu konkrety :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja myślami jestem w czerwcu :mrgreen: A chcę już wiedzieć o tym, jakie łowisko, bo będę musiał się trochę przygotować - przestudiować wszystkie stronki w necie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Chańcze to byłem łowiłem, baza noclegowa jest ale po stronie średnio wędkarskiej zalewu, w zbiorniku jest szansa na ładnego sandacza nocą, pływają piekne amury i tołpygi, duzo zarybiano sumem i karpiem, przy wejściu Czarnej do zalewu jest szczupak a podobno i pstrąg sie trafia no i oczywiście leszcze jak łopaty!!! kto ma WW z marca 2007 może przejrzeć rubrykę "rekordy na plan" :wink: wychowałem sie 25 km od zalewu :wink: ostatnie moje wędkowanie na zalewie http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3251&postdays=0&postorder=asc&start=195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chańcza hmm tam łowiłem pierwsze ryby.... :roll:

a wracając do rzeczywistości zbiornik ładny i baardzo rybny jak na świętokrzyskie warunki

z rybek złowionych lub widzianych w siatkach króluje tam od wielu lat amur taki przez duże "A" (ładny to taki powyżej 100-105 cm) a rybki po 120 cm nie należą do rzadkości

ryba nr 2 chańczy to sandacz (średnio 50-60cm)

ale wszystko ma swoje wady :cry:

pierwsza to nadmierny poziom "cywilizacji"- hałas, tłumy ludzi, motorówki muzyka 24/h i wszechobecne chamstwo :evil:

druga to leszczyki, takie po 15-30cm jak wejdą w zanętę łowi sie je prawie jak uklejki i można zapomnieć o innej rybie

ps co do grzybów galuch ma rację, są tam ich ogromne ilości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wszystko ma swoje wady :cry:

pierwsza to nadmierny poziom "cywilizacji"- hałas, tłumy ludzi, motorówki muzyka 24/h i wszechobecne chamstwo :evil:

tak i to bedzie problem w sierpniu który uniemożliwy spokojne wedkowanie- jesienią owszem jest ok ale w wakacje nie polecałbym!!!

baza noclegowa jest ale po stronie średnio wędkarskiej zalewu- tzn od strony plaży i kąpieliska!!!! a tam masy ludzi..jednym słowem w tym terminie odradzam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak troche z innej beczki

Proponowalbym do poczatku kwietnia wybrac kilka konkretnych lokalizacji i np od 10 kwietnia jawne glosowanie

Tak aby przed weekendem majowym zdecydowac co do lokalizacji a pozniej skupic sie juz na lokalizacji bazy wypadowej i rezerwacji miejsc

Takie terminy daja szanse znalezienia sensownej bazy noclegowej a takze sporej ilosci informacji o zbiorniku ktory wygra w ankiecie :cool:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Pakoskie- położone w Janikowie, jest super hotel. Ryby przedewszystkim sandacze, i to na skale Polski, ponadto można nieźle pobawić się z leszczami, płociami, karasiami. Niezła zabawa, jeszcze nie wróciłem z tamtąd o kiju. Jezioro nie PZW, tylko gospodarstwa rybackiego także z zezwoleniami nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.