Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wybór miejsca na III Zlot Społeczności haczyk.pl


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 636
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
jesli wyborem naszym współnym będą Pilchowice to jade!!! :mrgreen:

no i ja też :mrgreen:

Jeżeli chodzi o Pomorze itp. to raczej nic z tego nie wyjdzie, nie dam rady targać przez całą Polskę z pod granicy z Czechami :roll:

Preferuję centralną Polskę, jak pewnie i większość żeby było sprawiedliwie. Rewelacyjna lokalizacja to Pilchowice, nie byłam tam ale już mi się podoba :wink:

Głosowanie wszystko pokaże :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że jest to mój region trudno żebym nie był za nim czyli zb.Pilchowice, ale czy już ktoś sprawdzał możliwości wędkarsko-kwaterunkowe w tym rejonie :?: bo chyba od tego trzeba by zacząć żeby nie było niespodzianek. Ja miałem w planie przed świętami odwiedzić ten rejon ale niestety trochę się pokrzyżowało, ale jak wrócę z rechabilitacji to pojadę tam i sprawdzę co i jak. Opowieści moich kolegów są różne i sprzeczne z sobą więc najlepiej je sprawdzić, a mogę to zrobić dopiero w połowie Kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Ale ruch w temacie, a ja dziś przejeżdżałem w pobliżu zbiorniczka i namówiłem tatę na krótką wycieczkę :wink: .

Nie miałem za dużo czasu ale coś tam zobaczyłem.

21033ed1101034a6m.jpg

473b39645258e9c5m.jpg

652ce185212208d3m.jpg

Boberek powyżej zapory: 659901bdcfd6e53bm.jpg

Ogólnie Pilchy to kawał wody w malowniczej scenerii. Wędkarzy nie było widać praktycznie w ogóle(widziałem tylko jednego). Miejsca do wędkowania z brzegu też jest trochę, nie za wiele ale jest. Dookoła dzika przyroda a w związku z tym rzesze spacerowiczów, ale w "niewędkarskich" miejscach. Z noclegiem nie powinno być problemu - Pilchowice podobno mają dobrze rozwiniętą agroturystykę i kilkadziesiąt metrów od samej zapory stoi bar, wydawało mi się że tam są jakieś pokoje.

Gdy będę tam następnym razem (koniecznie z dobrym aparatem i wędką) to postaram się więcej zobaczyć i się dowiedzieć.

(Mam nadzieję że wiadomość napisałem po polskiemu - pośpiech :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zrobić zlot nie nad zbiornikiem a nad rzeką np. Odrą. Znaleźć tylko bazę noclegową niedaleko, a na rybki zawsze można podjechać w różne miejsce. Plusem jest spokój którego nie będzie nad zbiornikiem, poza tym jeżeli rybka nie bieże w jednym miejscu możemy przenieść się na inne lub może jakieś starorzecze i nie będzie raczej zajęte. Znam piękne miejsca na nocki nad Odrą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś uruchomiłem swoje znajomości i wybrałem się na Pilchowice z wędką :grin: . Coraz bardziej zaczyna mi się to łowisko podobać (a zarazem coraz mniej... ogólnie piękna sprawa ale te tony śmieci na brzegach w okolicy samej zapory to jest masakra :???: ).

Udało mi się też odkryć parę sekretów łowiska. Np. wiem gdzie jest zatopiony budynek i obok niego wielkie drzewo - podobno świetne miejsce na garbusy. No i jeszcze tak mniej-więcej mam pojęcie o metodach. Więc, najlepszą jest oczywiście spin z łodzi (sandacz/garbus/szczupak) i z brzegu (garbus/szczupak). Pózniej jest żywiec, blisko brzegu - mniejszy - okoń, większy - szczupak. Potem spławik - płoteczki, lechy, klenie itd., bardzo dobrą miejscówką jest tzw. "patelnia" lub "Golgota" ( miejsce gdzie bóbr "wpada" do zbiornika ) tyle że trzeba mieć do tego opanowaną do perfekcji przepływankę. Gruncik raczej odpada (niestety, moja dzisiejsza metoda) - masa zaczepów w postaci kamieni.

Ogólnie spędziłem dziś nad wodą sporo czasu - od świtu do południa. Czas miło zleciał na rozmowach z wędkarzami o zbiorniku i na wędkowaniu. Naprawdę świetne miejsce.

I jeszcze słówko na temat transportu (PKP), stacja jest nad samiutkim zbiorniczkiem - wygodnie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
w postaci kamieni.

Po prostu bomba - tylko czy zna ktoś tam jakieś górki, dołki gdzie stoją sandacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary nie ma problemu - podaj konkretna propozycje a pozniej forumowicze beda glosowac

Powoli klaruje sie kilka lowisk

Dobrze by bylo aby przy wyborze forumowicze wiedzieli rowniez jaka jest baza noclegowa itp ze wzgledu na to ze nie wszyscy przyjada sami

Jesli Skretek moglbys wiecej napisac konkretow o miejscach noclegowych

Tyle z mojej strony

Powoli mozna myslec o zebraniu informacji i tworzeniu ankiety :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie

Szkoda tylko, że brakuje galerii.

No i ilość miejsc noclegowych :roll: 2 pokoje mieszczące po 5 osób, co łącznie daje tylko 10 miejsc noclegowych. Troszkę mało jak na II Zlot :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mało jak na II Zlot
:shock:

III Madi :mrgreen:

Yhhh zjadłam trzecią "pałkę" bo pisałam na raty :oops::wink:

Z resztą późno już jest i mogę niedowidzieć, ale co fujara to fujara :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.