Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uwagi techniczne do forum i portalu


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

U mnie tak samo od kilku dni straszna lipa :evil: (korzystam z czterech różnych kompów - na każdym to samo ) co drugie ,może trzecie odświeżenie strony błąd 503 - " zestresować się można " :mad: .[ Nawet tą wiadomość miałem problem wysłać ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już analizę tych błędów i będę się starał im zaradzić, niemniej przez kilka najbliższych dni być może trzeba się będzie jeszcze z tym trochę pomęczyć, szczególnie w godzinach w których jest duża oglądalność i dużo użytkowników na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Co z tego, że ubiegłoroczne gg, skoro zgłoszeń nie usuwamy po każdorazowym zakończeniu tury? W założeniu gp miało być wieloletnią bazą danych/albumem na temat poławianych ryb. Te dwa zgłoszenia usuwam, przy kolejnym celowym psuciu gp podejmę inne środki. Podobnie jest w testach sprzętu, które zamieszczałeś.
apodyktyczny Lesio wyskoczył z fochem. laughing out loud.

otóż tego konta po prostu,(na którym były zeszłoroczne fotki) na fotosiku już od jakiegoś czasu niema, co uprzejmie wyjaśniłem.

znalezienie i upload zdjęć na jakiś server hostingowy zajmuje kilka minut, nie byłaby również problemem podmiana linków we własnym zakresie gdyby można było edytować własne posty jak w większości cywilizowanego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidując konto na fotosiku wiedziałeś, jakie są tego następstwa.

Skutki są bardzo proste - wszystkie zdjęcia, które wstawiłeś na forum haczyka z tamtego konta, przestały istnieć. Zakładam optymistycznie, że coś tak oczywistego wziąłeś pod uwagę.

To w Twoim interesie jest, aby doszło do naprawienia sytuacji, a nie w moim, aby za Tobą biegać i o ile ponadto będzie 'wyraźna potrzeba', prosić o nowe linki do starych zdjęć.

Dlatego wybacz, ale nie utulę Cię w smutku.

Zamiast wylewać żale, trzeba zacząć wysłać Unisesowi nowe zdjęcia do starych testów kołowrotków i cholera wie, do czego tam jeszcze... Wysyłać samemu, a nie czekać, aż ten sympatyczny mod zorientuje się, jakim tam powstał bałagan i zacznie się upominać. Jak mawiał Sekuła do Kempy: 'do roboty!' :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu, w "testach sprzętu" których się tak kurczowo trzymasz - już Unises się postarał aby można było tam zamieszczać update(moderator usuwa pierwszy post i voila, dawniej było to niemożliwe).

stare fotki dotyczące zeszłorocznego GP czy czego tam jeszcze innego, no - jak by już się baaardzo uparł to służę.

no, ale jest to w pewnym stopniu upierdliwe(raczej nie dla mnie, ale trzeba też zawracać "dupę" drugiej osobie co jest niezręczne). ba, nawet nie przypuszczałem że jest to aż tak istotne a już bynajmniej oczywiste(jak ty sprawę postawiłeś).

przyznam też, że miałem ostatnio inne poważne zmartwienia na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

trzeba zacząć wysłać Unisesowi nowe zdjęcia do starych testów kołowrotków i cholera wie, do czego tam jeszcze... Wysyłać samemu, a nie czekać, aż ten sympatyczny mod zorientuje się, jakim tam powstał bałagan i zacznie się upominać. Jak mawiał Sekuła do Kempy: 'do roboty!'
Lesiu, w "testach sprzętu" których się tak kurczowo trzymasz - już Unises się postarał aby można było tam zamieszczać update(moderator usuwa pierwszy post i voila, dawniej było to niemożliwe).
Widzę że, jestem popularny a co więcej - budzący sympatię :mrgreen: , ale do rzeczy co do samego burdelu w testach oraz wszędzie tam gdzie znajdują się jakieś podlinkowane fotki sprawa dla mnie jest prosta jak drut; już dawno temu proponowałem tomikowi postawienie własnej galerii foto na serwerze haczyk.pl - placu mamy tam sporo, a zalety takiego rozwiązania są kuszące; przede wszystkim szybkość; zdjęcie znajduje się na tej samej maszynie, a nie jak teraz po otwarciu posta otwiera się z jakiegoś linka odległego fizycznie o X km a dokładnie za Y routerami o różnym stopniu zajętosci na daną chwilę.

Możemy też backupować od czasu do czasu te archiwum, i nim zarządzać t.zn. dopóki sami nic nie usuniemy będzie tam 'na zawsze' ....i wszystko to bez gównianych banerów, które czasami otwierają się dłużej niż samo zdjecie/film itp..

Proponowałem to rozwiązanie kilkukrotnie na PW tomika jak i na forum modelatorskim, ba zadeklarowałem, że w 'czynie społecznym' mogę sam zainstalować i skonfigurować taki skrypt na serwerze haczyk.pl, znalazłem nawet coś co by nam w zupełności wystarczyło. Coppermine w pełni opensource , czyli czysty prosty ruch bez żadnych nakładów finansowych.

Zobligowało by się użytkowników w regulaminie by korzystali z naszej galerii/chomika plików multimedialnych od zaraz, co cenniejsze już istniejące fotki poprzenosiło by się tam sukcesywnie, i podlinkowało na nowo i byłby święty spokój :cool: moze nawet nie trafiał by mnie wtedy szlag gdy otwieram 'Jak dziś było na rybach' i czekam... bo ktoś zamieścił relacje z 15 fotkami.

Co do samych testów, wiem od dawna, że zdjęcia poodpadały {głównie hosting z Fotosik}

ten tema też był poruszany w naszym gronie a rozwiązanie tez wiąże się z tym co wyżej napisałem....myślicie że mi nie szkoda np. Libry Shoguna w sesji rozbieranej?

Przewidziałem nawet to {gdy jeszcze zdjęcia były} i proponowałem w PW tomikowi {dawno temu jeszcze gdy nie byłem modem zaraz po mojej rec. Regal vs Sinus} by przynajmniej zdjęcia z testów wrzucił do jakiegoś katalogu na serwerze haczyk.pl i ponownie podlinkował.

Obecnie ugrałem tylko tyle, że mam 'swój' katalog na haczyk.pl gdzie wrzucam fotki z '4PoryRoku' i wiem ze chodzi to przyzwoicie i jest jako tako bezpieczne/niezależne/niewygasające.

Jak na razie nie mam żalu do tomika za opieszałość z decyzją w temacie "własnej galerii" ale tak jak i Was 'odpadające' od postów fotki zaczynają porządnie irytować.

Lesio wybacz, ale nie wiem czy po takich perturbacjach nie był byś nadto znużony by się o coś sam upominać :mrgreen::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, a nie uważasz że swojego rodzaju galerię mamy już na haczyk.tv ??

Wystarczyłoby tylko sprawić aby linki działały. Kiedyś pytałem, kilka razy, dlaczego nie działają ale odp. nie otrzymałem :???:

Na haczyk.tv jest napisane: " Wstaw miniaturkę jako link na swoją stronę: Wzbogać swoją stronę i umieść na niej link razem z miniaturką do ulubionych zdjęć i filmów wędkarskich. Wystarczy, że skopiujesz podany kod i wkleisz na swoją stronę. "

no to wklejam:

1259711469.jpg

I nic :roll:

Jest jeszcze link http://www.haczyk.tv/bolen,736f.html ale to nie to co miniaturka w poście :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, a nie uważasz że swojego rodzaju galerię mamy już na haczyk.tv ??
już pisałem ,że optimum to umieszczenie współczesnej galerii i to na tej samej maszynie co forum, ...a zresztą już na forum porządkowym wyjaśniałem ze rozwiązanie z haczyk.tv i linkowanie na forum haczyk.pl jest nieco dziwne bo jeden serwer stoi w Krakowie a drugi w Szczecinie, ja rozumiem, żeby 'placu' nie było ale jest, odpowiednie uprawnienia też mamy tzn tomik ma. Czy warto w takiej sytuacji głowić się nad uzdrawianiem prawie nieboszczyka?

artach co do 'błędu' o którym piszesz powyżej ktoś by musiał wleźć i pogrzebać w galerii haczyk.tv by link był generowany ze znacznikami

[URL=http://] [/URL] 

lub jeszcze lepiej

[img=http://]

czyli formie zrozumiałej dla forum.

Ps. Gdy już dym opadnie trzeba będzie te posty wyciąć i przenieść do "Uwagi techniczne na temat forum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pisałem ,że optimum to umieszczenie współczesnej galerii i to na tej samej maszynie co forum, ...a zresztą już na forum porządkowym wyjaśniałem ze rozwiązanie z haczyk.tv i linkowanie na forum haczyk.pl jest nieco dziwne bo jeden serwer stoi w Krakowie a drugi w Szczecinie
Ok. teraz rozumiem. Ja w tych sprawach straszny "lajkonik" jestem :oops::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, Nowoczesne przeglądarki i tak ładują po kilka obiektów na raz bez różnicy czy znajdują się na jednym czy na wielu serwerach.

Być może tomik ma ograniczony transfer lub miejsce na dysku ( nie wiem jak ma się sprawa hostingu haczyka ). Takie galerie zużywają naprawdę masę transferu i przestrzeni dyskowej. Tak się wydaje 1mb na zdjęcie + 100kb na miniaturkę. Ale tych zdjęć by ciągle przybywało i chwila moment będą tego całe gigabajty i cała masa transferu.

Co to wykorzystania galerii z haczyk.tv to jedynie dodatkowa linijka kodu, żeby link do zdjęcia wyświetlał się także ze znacznikami rozpoznawalnymi dla forum. Więc podejrzewam, że tomik boi się o to, że szybko zabrakło by transferu.

Poza tym co stoi na przeszkodzie by używać imageshack.us ? Oprócz wrzucania zdjęć przez stronę oferują klienty na wiele systemów (windows,linux) przez które bardzo szybko i wygodnie można wrzucać pojedyncze zdjęcia, oraz całe galerie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.