Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co najdziwniejszego zlowiłeś?


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

życzę większego niż te 25cm

Niestety z tym jest słabo na razie, tydzień temu dopiero pojawiły się pierwsze doniesienia o okoniach jako takich, a powyżej 30cm to są legendy na moich terenach. Jest ich dużo, ale małych - wędkuję zbyt krótko, aby stwierdzić czy to skarłowacenie i tak jest od zawsze, czy może populacja się odbudowuje i za kilka lat będziemy mieć medalowe sztuki ;-). Szczupak nam się odbudował, po kilku latach niebytu w tym sezonie to częsty gość na haku i sztuki bywają naprawdę okazowe, więc może i okoń pójdzie w jakość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 438
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczupak nam się odbudował, po kilku latach niebytu w tym sezonie to częsty gość na haku i sztuki bywają naprawdę okazowe, więc może i okoń pójdzie w jakość ;-)

Właśnie ten szczupak.... Piękny okoń na haku to dopiero coś, nie dość, że piękna ryba to jednak wydaje mi się, że bardziej "ciesząca" niż w/w :wink:

Życzę pięknych pasiaków, połamania kija byle nie na kolanie :wink:

A wracając do tematu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jeszcze jak chodziłem do podstawówki na jeziorze na sprężynę złowiłem kierownice razem z kolumną kierowniczą od vw passata podczas holu myślałem że to amur bo był to rok w którym łowione takie po 16kg a to poprostu kierownica obracała się po twardym dnie dając wrażenie uciekającej ryby w trzciny .Wskoczyłem do wody w butach i spodniach żeby tylko nie stracić tak wielkiej ryby kierownica zaczeła obracać się w przeciwnym kierunku wypływając na środek jeziora. Czekałem aż zobaczę mojego amura ale jakieś 5 m od końca holu moje marzenie prysło.Jestem dumny z jednej rzeczy że nie było tam innych wędkarzy ani widzów ( nie było wstydu). :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W ubiegłym roku złowiłem dwie kaczki krzyzówki na kukurydzę. Podczas jednej zasiadki :!:

Oczywiście obie wróciły do wody :grin: A Miałem też taką przygodę: Zestaw na trupka na grunt, lekkie podciągnięcie, nie zauważone :oops: No nic, ściagam zestaw. Zobaczę, czy płotka jeszcze się trzyma na haku. I :shock: Jeest :!: Ale bydlę! To dopiero jest sandacz :shock: Miejsce było dość zarośnięte, więc żyłka 0.35, dam radę :!: Baardzo wolno idzie, a czasem ostre kopnięcia. Pompuję, dokręcam hamulec, bez zmian. I po długim czasie mam swoją upragnioną zdobycz... Sadzyk wędkarski :mrgreen: Prostokątny, o obręczach z grubego drutu :lol: Niestety pusty :twisted: Ktoś z łódki pewnie zgubił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zaczynając moją przygodę z wędkarstwem zlowilem mewę- chcialem spróbowac na żywca lecz jeszcze nie wiedziałem, ze trza dociążyc jakos zestaw. Zachaczyłem uklejke a ona przy powierzchni ledwo co poruszała się. Raz odwracając sie, patrzę a spławika nie ma. Zaciecie, a żyłka w górze a na jej końcu mewa... Zgodnie z no kill mewa wróciła w powietrze. No a w tym sezonie złowiłem coś mega obrzydliwego- zużytego kondoma. Niezle się natrudziłem, żeby dziada zdjąc z haka przy użyciu patyków :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łabędzia, wredne są nad pewnym jeziorem, nikogo się nie boją i atakują nie raz. Wpłynął mi w żyłkę od pickera, na środku jeziora, gdy miałęm ciąć się uwolnił.

Odjazd fajny :mrgreen:.

Ale się wędka gięła - super emocje, tylko szkoda, ze to nie ryba :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Na stawach w kobiernicach lata temu zlaplem jak co niektorzy labedzia ,kaczke ale sie udalo uwolnic ale byly problemy ,a w Tresnej to rozny syf ,worki stare ,liny ,podpaski,kłebki zyłek ,raki,malze ktore dzielnie walcza :lol: ,i mnustwo roznych szmat starych ,a znajomy szczupaka na grunt na kulke krabowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi osobiście nic dziwnego się nie uczepiło, o tyle pamiętam jak znajoma która ma działkę nad Rega przy samej wodzie, zostawiała konewkę w wodzie, pewnego razu jak wyjęła konewkę to razem z 1,5 kilowym węgorzem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodząc na małej rzece za okoniem miałem takie dziwa jak małże , oraz kaczkę małż latem to nawet nie taka rzadkość trafia się tak 2 3 razy na tydzień - a przy kaczce to dopiero była jazda :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucilem blache, ale nadleciala mewa i zaplatala jedno ze skrzydel w plecionke. Nawijam plecionke, a ta drze sie w nieboglosy i zrywa z wody. W koncu doholowalem ja do brzegu i odkrecilem z plecionki. Troche bylem w strachu, gdyz wtedy panowala psychoza ptasiej grypy, a ja nie mialem rekawiczek. Ale wszystko bylo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobry temat - dopiero co go zobaczyłem i od razu mi się przypomniało jak mój koleś w tamtym sezonie wyjął na odrze w Wałach Śląskich karpiówkę w pełni uzbrojona - kij, młynek, plecionka, hak - zdobycz wzięła jakieś 40m od brzegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość grzechuce

moze nie az tak dziwne ale jednak niecodzienne

szczupaki: 2 na splawik kukurydza, raz bialy robak oraz na truskowawkowa kulke proteinowa w kolorze pomaranczowym

innym razem spinningujac kotwice z cegiel zrobiana z meppsem 4 polonia ktorego urwalem na tym 2 lata wczesniej zanim zaczelem stosowac plecionki

innego razu wyjelem choinke galaz obwieszona przynetami i splawikmi

raz mialem dzien ze wyjmowalem same wyrzutki :mad:

znajomy ktoregos razu zlowil kormorana na zywca

a teraz rzeczy ktore znalazlem ida wzdluz brzegu:

ostatnio kilka dobrze schlodzonych przy brzegu piw harnas, zima 300 pln zgniecione w kulke :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

łowiąc rano płocie na przenice wyciągnąłem marzanne lecz nie był to miły widok na pierwszym wynurzeniu myślałem że mam topielca.........

Kask od motoru,garnek i raz martwego kota :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.