Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co najdziwniejszego zlowiłeś?


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 438
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja najdziwniesza rzecz jaka zlowilem(wyciagnalem) to wozzek dziececy. Lowiloem na malym stawie karasie na zywca

Wózek waży pewnie kilka kilogramów ...................niezłe przypony musisz stosować podczas łowienia żywczyków :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najdziwniesza rzecz jaka zlowilem(wyciagnalem) to wozzek dziececy. Lowiloem na malym stawie karasie na zywca

Wózek waży pewnie kilka kilogramów ...................niezłe przypony musisz stosować podczas łowienia żywczyków :mrgreen:

na tym stawie nie stosuje przyponow. Plywaja tam tylko karaski i male liny i biora na wszystko nie wazne od grubosci zylki. Mi osobiscie kilka razy udalo sie zlowic karasia na pusty haczyk a znajomy zlowil na gume owocowa :razz: A na wedce na ktora wyciagnalem wozek mialem zylke minimum 0,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym stawie nie stosuje przyponow. Plywaja tam tylko karaski i male liny i biora na wszystko nie wazne od grubosci zylki. Mi osobiscie kilka razy udalo sie zlowic karasia na pusty haczyk a znajomy zlowil na gume owocowa :razz: A na wedce na ktora wyciagnalem wozek mialem zylke minimum 0,20

Też mam w pobliżu taki stawik tylko coś w ubiegłym sezonie żywczyki nie chciały tak współpracować jak dawniej :roll: A bramy dosłownie wszystko i niezależnie od sprzętu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście w którym mieszkam siedziałem sobie na rybkach pewnego słonecznego dnia i łowię sobie spokojnie na grunt. W pewnym momencie idzie wędkarz z twisterkiem na końcu żyłki i rzuca ją nie daleko mnie mówiąc sobie pod nosem "ale będzie szczupak, ale będzie szczupak" uśmiechnąłem się tylko i patrzę się dalej na moje bąbki, które wiszą bez ruchu. Za którymś rzutem z kolei gościu coś zahaczył. Krzyczy na całe gardło "mam" i patrząc na jego kij gościu naprawdę ma wielkiego drapieżnika. Wędka się gnie, hamulec wypuszcza żyłkę, ryba nie daje za wygraną. Po długiej walce i 5 wędkarzach przy szczęściarzu ku wielkim jego zawiedzeniu przy brzegu ukazuje się malutki karpik zahaczony za grzbiet. Gościu był strasznie zawiedziony :) Pomyślałem sobie tylko muka gościu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle co dziwne aczkolwiek ciekawe - znam pewne miejsce gdzie można było jeszcze w zeszłym roku złowić rozpióra oraz rózankę. Ponoć oba gatunki są bardzo rzadkie. A na tej miejscówce wystepuja obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Już oficjalnie możemy potwierdzić, że w Wiśle, w okolicach Krakowa, pojawiły się piranie. Jak zapewniają specjaliści, nie stanowią zagrożenia dla ludzi, bo ryby te atakują stadami, a na razie nie jest ich wiele i nie dorastają do wielkich rozmiarów, choć największa pirania w Polsce hodowana w akwarium miała 52 cm.

- Kilka okazów wyłowionych z Wisły trafiło już do naszego ichtiologa inż. Zdzisława Rykela - mówi dyrektor biura zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego w Krakowie Jacek Łabuś - i mieliśmy okazję potwierdzić taką identyfikację. W ciepłych wodach zrzutowych nie od dziś funkcjonują różne egzotyczne gatunki, które wyrwały się na wolność z akwariów czy hodowli lub dotarły zwykłymi szlakami. Uczuliliśmy na ten problem wędkarzy. Chodzi o to, żeby - jeśli złowią rybę, która nie powinna znaleźć się w naszych akwenach - nie wrzucali jej z powrotem do wody. A na piranie i na inne gatunki obce naszym rzekom nie ma okresu ochronnego.

- Owszem, złowiłem piranię - stwierdza Stefan Okrucha z Krakowa. - Słyszałem, że smaczna, ale moja była niewielka i nie byłoby co smażyć.

- Zdarzają się prawdziwe niespodzianki - mówi inny wędkarz z Krakowa Krzysztof Pietsch. - Ostatnio złowiłem sumika karłowatego, a gdy wędkowałem na Pomorzu, zawisł mi na haczyku czubaczek pochodzący z Amuru. Podobno do Polski dotarł w wodach zęzowych statków i najpierw zadomowił się nad Bałtykiem, ale już słyszałem, że przenosi się coraz wyżej wodami Wisły.

Kwestia obcych gatunków w naszych rzekach to niestety nie tylko przypadek czy bezmyślność konkretnych osób. Amura i tołpygę ściągnęliśmy sobie z całym rozmysłem, próbowano hodować palię - rybę z Alp, która daje bezpłodną hybrydę z naszym pstrągiem, pojawia się też egzotyczny bass wielkogłowy. Obecność piranii notowano już na wielu naszych wodach: na Zalewie Rybnickim, w okolicach Bydgoszczy, na dolnej Odrze, w wielkopolskich jeziorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj widziałem jak jeden pan nad wodą miał w siatce dziwnego szczupaka. Byl srebrny, przechodził do ciemnoszarego na grzbiecie, nie miał charakterystycznych centek. Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to żadnych dziwadeł nie wyciągnąłem ale raz mi się na bocznym troku zawiesił mały okonek, tak na oko z 10cm, a tuż przy samym brzegu dopadł go taki solidny 35cm garbus, widok był prześmieszny - zaskoczony duży zbój na brzegu i wystający ogonek malucha z jego pyska, malca udało mi się uwolnić i obie rybki wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem nad Przeczyce na grunt, założyłem kuku i pinke, zanętę do sprężyny i sru w dal. takie miałem nieszczęście, że w międzyczasie leciały dwie mewy, ciężarek przeleciał nad jedną, ale żyłka ją do wody ściągnęła. Powalczyłem z nią trochę (chciała odfrunąć), na szczęście byłem z dziadkiem, łapnął mewę, ja chwytam oplątane skrzydło i bach! Ugryzła mnie. Potem sama się w skrzydło gryzła, ja odplątałem i wypuściliśmy. Szkoda że nie miałem aparatu. Łowię dopiero 3 rok więc to dla mnie nowe przeżycie.

Kiedyindziej widziałem jak gościu rzucając zdjął faceta z 30m z pontonu, dostał cięzarkiem, wyglądało to niebezpiecznie, ale przeżył.

Nie zliczę obrotówek, woblerów i koszyczków zanętowych złowionych na grunt. kiedyś jeszcze wyciągnąłem szkielet jakiejś ryby, miał 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiesz też nad tym sporo myślałem i szukałem, znalazłem informacje o tym "srebrnym szczupaku" (wpiszcie w google "silver pike")i okazało się, że jest to rzadko występująca mutacja zwykłego szczupaka i nie jest ona dziedziczna (np. z 2 srebrnych szczupakow moga urodzic sie zupelnie normalne), dlatego jest to tak rzadko spotykane. Widzialem ten okaz u mojej babci w Sudetach (zalew Bukówka), rozmawiałem o tym z ojcem i mówił, że gdy był młody, to występowały one częściej a oprócz koloru można było je poznać po pysku - był on dużo krótszy i szerszy niż u zwyklych ryb, jak u kaczki. Znalazłem fotke tego mutanta i ten który ja widziałem był bardzo podobny:

8501037.jpg

silver.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.