Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanęty firmowe - który producent zanęt najlepszy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 266
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość wobler129
a w jakich cenach jest Lorpio?

Seria Grand Prix w "większych" wędkarskich w mojej okolicy 12-13zł. :) Oczywiście za 1kg :smile: Bardzo fajna zanęta do zawodów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho :razz: to nieco za droga :razz::shock: hmm mysle czy by tak nie dodac do listy "sprawdzania zanet" Trapera Specjal (jakie jeszcze inne serie trapera?), oczywiscie Dragon Magnum (moze jeszcze inne serie dragona byscie wybrali?), Lorpio Extra, jak narazie wiecej sensownych pomyslow nie mam, a na pierwszy wypad na rybki juz w niedziele :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
oho :razz: to nieco za droga :razz::shock:

No tak. Ja będę w tym roku także kombinował - tak, żeby było taniej i mniej więcej w jakości tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ja będę w tym roku także kombinował - tak, żeby było taniej i mniej więcej w jakości tak samo

Zamierzasz sam komponować od podstaw z "półfabrykatów"?,

czy też będziesz kupował zanętę na spółę z kolegami w mini hurtowej ilości np. 50kg w dobrej cenie,

jest jeszcze trzecie wyjście - kupienie przyzwoitej bazy i dopieszczenie "smakołykami" ziarnami itp...

można też połączyć opcje 2 i 3

Jaką masz strategie?..no pochwal się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje, to nie zawiodłem się jeszcze na Traperze, bez względu czy to na płoć, leszcza i inne. Najtaniej jak można (mam na uwadze skuteczność, a nie cenę) plus różne dodatki też Trapera.

Moi młodzi podopieczni nigdy nie wracają do domciu bez wyników. Jeszcze jest sprawa łowiska, tj. woda, dno, rybostan występujący w tej wodzie. Najważniejsze jednak to wiedza teoretyczna i praktyczna wędkarza. Czytać, uczyć się i podpatrywać najlepszych. Samemu eksperymentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Unises chodzi o kupno tańszych zanęt 1-5kg i dopieszczania ich domowymi dodatkami i może czasem kupnymi - chcę z nich wybrać jedną najlepszą, a zarazem najtańszą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
" Traper Sekret"

Zanęty te bardzo mocno pachną. Są także słodkie. Dodawałem je w małych ilościach do całej mieszanki :) Częściowo barwi zanętę na czerwono :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Łowiłem dwoma - jedną masówką w paczce 5kg :mrgreen: Była dobra, ale były lepsze :mrgreen: Używałem jej przez tydzień - nie da się zresztą aż tak dokładnie opowiedzieć, czy jest dobra, bo każdego dnia ryba inaczej bierze.

Tą "Sekret" używałem raczej jako dodatek zapachowy i smakowy oraz nadający kolor :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W popszednim sezonie uzywalem tylko Dragona Magnuma. I efekty byly bardzo dobre, w dodatku jest bardzo tani (ja place 8 zeta za 2,5kg). Ladnie pachnie i zawiera dosc grube frakcje. Popszednio kombinowalem z traperem i stilem ale efekty byly mierne. W tym roku kupilem troche zanet: Boland,Mondial-f i Trofeum zobaczymy co z tego bedzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
i zawiera dosc grube frakcje

Chciałem kupić takie zanęty dwa lata temu, ale w sklepie sprzedający znajomy dał mi lekcję o tym, że takie zanęty nie mają karmić ryby tylko ją zwabić - więc te grubsze frakcje są zbyteczne :) Specjalnie wtedy szukałem "grubych zanęt".

Jeżeli chcesz trochę zaspokoić głód ryb to dodaj coś do tej zanęty, ale grubsza mało pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Do pylu podchodzi drobnica :mrgreen:

Nie tylko, wystarczy umiejętnie coś zrobić i drobnica nie uwiesi się na haku :) Ale odchodzimy od tematu :wink: Do Twojej zanęty "grubszej" wejdzie prawie tyle samo drobnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra do rzeczy :> jaka zanete mam wybrac na wiosenne polowy (na ta pore) ? nie wiem juz sam od czego zaczac, czy po prostu przez jednych wychwalana a przez drugi krytykowana zanete dragona magnum , czy trapera np.ploc , czy trapera specjal, sekret... Lorpio? Ukierunkowanie ploc (a jesli ploc to i leszcz wejdzie :D ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

lin będziesz musiał sam wybrać jakąś na swoją wodę - opisałem troszkę Sekreta. Na Lorpio bazowałem. Efekty były dobre w upalne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Magnum Leszcz - polecam na leszcze i krapie na duzym brudnym jeziorze, plotka tez w to ladnie wchodzila.

Z doniesien kolegi wynikalo ze na rzeczne leszcze, klenie i jazie cakliem dobrze dzialal zaneta Lorpio Extra Leszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.