Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Widawa


Piterekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 4h spędzone dziś nad rzeką. Kilka brań, spięty hol pięknego klenia oraz jeden na brzegu. Praktycznie cały czas po pas w wodzie, trudna jest ta rzeczka.

DSC_0436.JPG

DSC_0442.JPG

1. gapcio111

2.michalvcf  37(DS)+0+0 =37

3. boseib

4. Odys80 (Rado) 49(s)+35(s)+38(s)=122cm

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

10. bacyk

11. Booryss

12. jacolan

13. Płatek88

14. assam

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Generalnie woda jest mega niska, tak jak w ubiegłym roku w sierpniu, aż się boje co będzie za 2 miesiące. 80% łowienia brodziłem, po kolana ale tak napisałem :) , brzegi zarośnięte, pokrzywy po szyję, bez długich spodni nie ma szans połowic z brzegu w obiecujących miejscówkach. Zielsko w wodzie też już jest, oczywiście nie wszędzie ale klenie jak Cię zobaczą to płyną w zarośla albo pod burty. Dzisiaj straciłem 3 woblery, wiszą gdzieś na drzewach.... :D moje błędy, że nie sprawdzałem co mam za plecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post (forum czytam od 2 lat :))

04-06-2016 Widawa okolice Korony, woda niska, bardzo mało dostępnych miejsc. Na początku przystawka, później przepływanka (wypuszczanka).
Efekty: leszcze (43, 40, 37), świnki (35, 34), karaś srebrzysty (28) i około 40 sztuk drobnicy poniżej 25cm (leszczyki, krąpie, ukleje). Były to moje pierwsze tegoroczne leszcze z Widawy. Wszystkie ryby złowione na białe robaki.

Przepływanka okazała się skuteczniejsza od przystawki. Oczywiście wszystkie ryby pływają dalej.

leszcz1.jpg

leszcz2.jpg

sw1.jpg

sw2.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj rano w okolicach korony. Rozpoczęło się pechowo od wbicia haczyka w palec. Zmuszony byłem do łowienia na przystawkę z haczykiem w palcu. Po ok. 2h udało się usunąć haczyk i przestawiłem zestaw na przepływankę. Złowiłem ok. 20 ryb. Te większe to: Leszcze (44 i 34) oraz Jaź 34. Woda jeszcze niższa niż w ubiegłym tygodniu.

IMG_20160611_070537003.jpg

IMG_20160611_074821099.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, woda spadał...niestety. Jest strasznie niska. Ryby są, pochowane za zaczepami :D ale jak postałem w nurcie to pływały mi między nogami, 6h rzucania i tylko jedno branie, zero zainteresowania smużakami, i innej maści woblerami. Widziałem sporo dużych łuseczek na brzegu :( oraz znalazłem coś takiego: 

DSC_0476.JPGDSC_0475.JPG

połamałem i wyrzuciłem na brzeg, wygląda na stare ale kto wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, dzis krótkie wagary i 1,5 h nad rzeczką. W bagażniku ostatnio jeździ muchowka, więc nie wybrzydzałem ;) Woda bardzo niska, i bardzo przejrzysta. Mnóstwo narybku, dużo uklejek i małego klenia. A pomiedzy maluchami potężne cielska rekordowych chyba stu letnich kleni :)  Miło było zobaczyć, jakie "potwory" czekają na odważnego łowce, który sie  4 metrowym pokrzywom nie kłania :) Woda niezmiernie trudna do obławiania, duża ryba z płytkich miejsc w grupach po 4-5 szt spływała pd głębsze dołki przy brzegach. Kosmicznie trudne dla amatora(tu czyt, ja ) podanie przynety. Udało sie jednak pocwiczyc mniejsze klenie. 7 szt  30-35 cm jeden leszczyk i 4 uklejki. to moj dzisiejszy wynik. Wszystko złapane na bardzo niekształtne suchary z dużymi skrzydełkami.podawane zza ogona.  Jeden wir podniósł mi ciśnienie ale niestety zakonczył  się pudłem.  Widawa miejscami zaczyna przypominac Ślęze, co budzi mój niepokój, bo przecież suche i upalne miesiace mają dopiero nadejść, Aha, regularne morderstwa na uklejkach uprawiają średniej wielkości szczupaki, stojące przy pojedynczych kępach traw, tak więc warto pojechać, nawet tylko po to by zobaczyć, piekną rzekę, wielkie "niedostepne" ryby i spektakl w wykonaniu szczupaków. Pozdrawiam miłosników Widawy., hej! 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie opisales sytuację na Widawie.  Te kleniozaury to dobre 70+ mają ale są nie do złapania, zresztą boję się mieć takiego na kiju z żyłką 14, gdzie do okoła tyle pozwalanych drzew i zaczepow. W weekendy niestety nie da się łowić bo jest tylu miłośników kleniowego mięsa, że miejscami rzeka przypomina zawody gruntowe. Na jednym odcinku Widawa są takie warunki: DSC_0522.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Odys80 napisał:

W weekendy niestety nie da się łowić bo jest tylu miłośników kleniowego mięsa, że miejscami rzeka przypomina zawody gruntowe.

Pomijając aspekt etyczny, zawsze się zastanawiam jak trzeba mieć zdegenerowane kubki smakowe, żeby być miłośnikiem kleniowego mięsa. Chyba, ze te mięsne dziadki robią paszę dla domowego inwentarza.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom@ha napisał:

Pomijając aspekt etyczny, zawsze się zastanawiam jak trzeba mieć zdegenerowane kubki smakowe, żeby być miłośnikiem kleniowego mięsa. Chyba, ze te mięsne dziadki robią paszę dla domowego inwentarza.

 

Też się temu dziwię :)

Podobnie jak widokowi boleni ładowanych "do wora" :(

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na Widawę, moim największym błędem było nie zabranie podbieraka...ale o tym za chwile. Nad wodą zameldowałem się gdzie przed 12 "eee ostatnio 3 razy szukałem podbieraka w krzakach bo mi spadł po drodze...zostaje w aucie". Zawitawszy na brzeg moim oczom ukazał się przepiękny widokDSC_0542.JPG

Kilka rzutów, cwaniak mnie widział i nici. Ruszamy dalej. Z każdym metrem coraz to więcej i większe...DSC_0555.JPG

Niestety nie ma szans do nich podejść. Ruszam dalej, jest kluska, ale mnie zobaczyła i popłynęła pod drugi brzeg...ale co tam rzucę. Wobek wpadł metr od kluski, natychmiastowy atak i siedzi

DSC_0561.JPG

pomiar

DSC_0563.JPG

fotka

DSC_0568.JPG

i do wody. Nareszcie po 3 bezrybnych wyprawach coś się ruszyło.

Ignoruję klenie które wydają się być mniejsze niż 40cm.

Idę dalej, widzę kabana na oko  50+. Zakładam DL'a rzut i siedzi za pierwszym razem. Hol, zejście na dół, podebranie  ręką, kurde jest ciężko, czemu nie zabrałem podbieraka , to może być mój PB... Złapałem!!! No i się wyślizgnął...odjazd krzaki ... i do zobaczenia następnym razem. To była piękna ryba większa niż ta pierwsza. Mam nauczkę, zamiast piwa na bank następnym razem wezmę podbierak.

Miałem jeszcze kilka zbiórek ale bez zacięcia. Rybki dzisiaj były chętne, szkoda tylko, że musiałem się zbierać do domu, w końcu dzisiaj Nasi grają :)

1. gapcio111

2.michalvcf  37(DS)+0+0 =37

3. boseib

4. Odys80 (Rado) 49(s)+42(s)+38(s)=129cm

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

10. bacyk

11. Booryss

12. jacolan

13. Płatek88

14. assam

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, mialem poprawic dzisiaj na Widawie, a podkusilo mnie żeby na powodziowy pojechać...a tam bryndza. Gratuluje, ja również obmyśliłem plan jak ustawić się nad wodą po giganty. Woda zweryfikuje niebawem moje pomysły 😆

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niedzielę 19 wybrałem się z Bacykiem na szybki 3h nad Widawę i to był ten najlepszy moment po burzy przed deszczem :)

Ryby dopisały udało się dobrać do Świnek i Kleni

large.20160619_195710.jpg

large.20160619_202247.jpg

Mina nie tęga ale byłem bardziej zdziwiony od kluska

 

Dopisuję do tabeli jeśli nie macie nic przeciwko bo foty z miarką są kiepskie kolega trzaskający foty chyba bujał w obłokach

Kleniu miał 40 cm złowiony na DS

 

large.20160619_202355.jpglarge.20160619_202336.jpg

1. gapcio111

2.michalvcf  37(DS)+0+0 =37

3. boseib

4. Odys80 (Rado) 49(s)+42(s)+38(s)=129cm

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

10. bacyk

11. Booryss 40cm(DS) +0+0=40cm

12. jacolan

13. Płatek88

14. assam

W poniedziałek była poprawka ale już bez tak udanych efektów ukleja i leszczyk z mojej strony a z bartka płotka i tyle.

No może jeszcze tylko tyle że bacyk cały poniedziałek się chował przed kimś :)large.IMG_20160620_202344.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki :D miałem dzisiaj jechać z DS ale zabrałem spina i niestety klenie były obrażone, tylko wąchały. Tabela zaczyna się zapełniać :) Do czasu Street Fishing odpuszczam Widawę. Trzeba teren miejski obadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj na żwirowni w Paniowicach na otwarciu. Zabrałem dzieciaki , żonę, ale ileż można się opalać. Ulotniłem się na 2h i poszedłem na Widawę :P Ryby  na swoich stanowiskach, jest ich sporo ale wydaje mi się, że mniej niż 2-3 tygodnie temu, no i nie widać tych gigantów :( Woda spadał jeszcze bardziej.... za miesiąc chyba wyschnie ta rzeka. 

Udało przechytrzyć się jednego maluszka, około 34-35cm, na woblera DL. Złapałem jeszcze ukleje na tego  :P samego woblera

13537774_1276463635721726_8246083285419761418_n.jpg

Robię sobie wolne od Widawy do sierpnia, ale nie to, że mam jej dosyć :D Jadę na urlop, mam nadzieję, że jak wrócę będzie coś w niej jeszcze pływało...aha i , że będzie woda :P

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam. Przyszedł czas na podsumowanie ligi. 

Na początek przypomnę zasady:

Zasady Ligi Widawy 2016 od 01.02.2016 do 04.12.2016

  • ·        Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb złowionych metodą spinningową, muchową lub DS
  • ·        Ryby które będą brane pod uwagę to: kleń, jaź, świnka, okoń, boleń i szczupak.
  • ·        Rywalizacja na żywej rybie.
  • ·        Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR.
  • ·        Zgłaszamy ryby złowione na odcinku od ujścia do Odry do Jeziora Michalickiego
  • ·        Wiarygodną informacją, będzie fotografia, która potwierdzi nasze wyniki.
  • ·        Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LW podejmuje Arbiter Ligi. (Odys80, FullWengjel)
  • ·        Oznajmić swój udział przynajmniej dzień wcześniej, przed zgłoszeniem/złowieniem ryb.
  • ·        Zgłaszamy ryby zgodnie z Regulaminem PZW, czyli wyłącznie poza ich okresem ochronnym 

Punktacja

Każda z wymienionych ryb, to: 1cm = 1pkt (przy podanym wyniku dopisujemy metodę połowu: s - spinning, m - mucha, ds - drgająca szczytówka. Np. s44+m33+ds32=109)

Odstępstwo, w przypadku szczupaka i bolenia, gdzie na starcie (za wymiar) dostają 25pkt, a za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar + 1 punkt.

 

LIGA WIDAWY TO RYWALIZACJA CZYSTO TOWARZYSKA

 

 

Widawa, rzeka piękna, dzika, urokliwa, trochę zapomniana. Chyba każdy kto przeszedł się jej brzegami, widział ogromne klenie,jazie które tam pływają. Niestety nie jest to rzeka łatwa - wysokie burty, gęsta roślinność, nawisy z drzew, różnorakie konary dają znakomite schronienie rybom. Dlatego złapanie okazów nie należy do najłatwiejszych. 

Tabela punktowa  Ligi Widawy 2016

1.    Odys80 (Rado) 49(s)+42(s)+38(s)=129cm

2.    Booryss 40cm(DS) +0+0=40cm

3.    michalvcf  37(DS)+0+0 =37cm

4.    gapcio111, Fullwengjel, 11litermanick, jaceen (s/m), carloss83, wasyl1968, bacyk, Jacolan, Płatek88, . assam

 

 

Gratuluję wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy. Dla punktujących niespodzianka w postaci woblerów.

Sponsorem ligi jest twórca znakomitych przynęt spiningowych  DL Lure 1508502_202564183271592_1826261281_n.jpg, miałem przyjemność łowić na te woblery i są bardzo skuteczne. Ja dorzucam własnoręczne wyroby.

Podsumowanie ligi w plenerze, razem z podsumowaniem ligi Ślęży.

No to na tyle, do zobaczenia nad wodą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widawa okazała się mniej łaskawa niż Ślęza, a to dziwne, ryb sporo i o okaz, mam wrażenie, łatwiej. Czy wynika to z braku ryb w tym sezonie czy po prostu nie łowiliście na tej rzece.

Ja prawie zupełnie odpuściłem ją w tym sezonie a kilka podejść dało raczej mizerne efekty. Wiosna zupełnie ubogo się zaczęła a później jeszcze gorzej było choć ładne klenie wiosną a bolenie latem połowiłem. Okonie też ładne się trafiały choć raczej pojedyncze. Co dziwne prawie wcale szczupaka nie łowiłem a wymiarowego chyba żadnego. Certy pierwszy rok nie widziałem.

Jako ciekawostkę podam, że "zawodowi" łowcy szczupaków z Psiego Pola też w tym roku nie połowili a do tej pory nie narzekali ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.