Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

ja właśnie wróciłem, niestety musiałem wcześniej dziś skończyć, ale moim łupem padł jesiotr 13 kg, i dwa karpie, nie miały więcej niż 2,5 kg. Łowiłem tylko na kulki, różne kombinacje, pojedyncze i bałwanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja właśnie wróciłem, niestety musiałem wcześniej dziś skończyć, ale moim łupem padł jesiotr 13 kg, i dwa karpie, nie miały więcej niż 2,5 kg. Łowiłem tylko na kulki, różne kombinacje, pojedyncze i bałwanki.

Ładny jesiotr, gratulacje. Jakie stanowisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg28 - najwieksze prawdopodobieństwo zlapania ryby jest na kukurydze, ma to jedna wade ciezko przebic sie przez karpiki rzedu 1-3 kg. Na kuli niestety tez juz nie jest tak wesolo karpie sa do nich przyzwyczajone i tez maluchy lykaja kule, a nawet jazie potrafia je polknac. Wiec proponowalbym kule duzej srednicy i balwanki. Jednak musze przyznac ze nie jest to latwe lowisko, ale tak jak chlopaki pisza cos zaczyna juz sie ruszac i kilka ladnych karpi juz na matach wyladowalo w tym ten najwiekszy nr 106 bodajze. Polowy urozmaicaja tez jesiotry. Takze udanego polowania zycze bo pogoda ma byc znakomita. :)

Kukurydza ok, mam kilka rodzai nawet. Tylko pytanie czy na włos czy na hak. No i co odnośnie haków polecacie. Jakiś konkretny rozmiar?

Tak jak Mario mówi, i mniejsze podchodzą na kulkę. Szczególnie dziwi mnie, że i jazie na tą kulkę polują. Widac są do tego przyzwyczajone. Ja łowiłem w poniedziałek na kulke, niestety nie miałem brania, więc spróbowalem założyć kuku na włosie i odrazu były efekty. Pare karpi, jazi i jesiotr 10,9 kg. Ruszam w piątek na noc i w poniedziałek na dzionek z Mario Balotelli :) Co do haczyków to polecam na kuku złote nr 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak planowałem wcześniej, byłem w niedzielę na "okoniu" od 7 rano do 15 i niestety w niedziele była straszna mizeria. Na pomoście nr 29 złapałem tylko jednego jazia na kukurydzę z białym robakiem. Próbowałem 3 rodzaje kulek, 3 rodzaje kukurydzy, białe i pinkę. Prawie zero brania. Na nr 28 siedziało 2 gosci to złapali ok 8-9 rano jednego karpika z 1-1.5kg. Na 24 lub 25 koles kilka jazi wyciągnął tez. Obok na nr 30 gość od 8 rano do 15 jak sie zwijałem walczył nonstop na spławik, ze 20 kg zanęty wpierdzielił. Co on na haku nie miał to chyba tylko on sam wie. I ok 14:30 jednego takiego ok 1.5kg karpia wyciągnął. I na nr 33 tez ok 10 rano jeden karpik nieduży sie trafił. Ogólnie bryndza wielka. Karpiarze co siedzieli na końcu nr 39-40 mówili, ze w sobotę jeszcze cos brało, ostatnią szt złapali ok 4 rano w niedziele i do 15 cisza z braniami była u nich też.

Teraz będę dopiero za jakis tydzień z kumplem, może bedzie lepiej.

Możecie coś powiedziec nt pomostów nr 51-52? Dzieje sie tam coś? Łapaliście tam? Blisko, daleko rzucać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łowisko ma to do siebie, że ryba nie zawsze bierze, nie jest to typowy basen o głębokości 1,5 metra o rozmiarze 50 x 50 metrów, tylko wyrobisko pożwirowe, gdzie woda sięga nawet do 15 metrów głębokości. Z moich doświadczeń chyba wnioskuje że ryby tam są bardzo wyczulone na czynniki atmosferyczne, typu ciśnienie itp.

Odnośnie stanowisk 51 i 52 nie wypowiem się bo nie łapałem jeszcze z tej strony łowiska.

Pytałeś się wcześniej z jakiego pomostu złapałem tego jesiotra, byłem na nr 26.

Prawdopodobnie wybiore się tam po weekendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke powiem, że ten gość z pomostu obok nr 30, co byłem w niedziele, miał taką wyrzucaną bezprzewodową echosonde jaxona i sprawdzalismy dno, głębokosci i czy sa jakies ryby na stanowisku 29-31. Bliżej brzegu było ok 2,5m i ryby były, ale bardziej przy powierzchni, pewnie jazie i pstragi. Troche dalej było wypłycenie 1,5m-1,8m i ryby pokazywało, ale bardziej na dnie, ze buszowały, pewnie karpie. Co nie zmienia faktu, ze nijak nie chciały brać :) Złośliwe bestie, pewnie im cisnienie nie pasowało, bo było niskie i spadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybrałem się z kumplem z niedzieli wieczór i posiedzieliśmy do 19 w poniedziałek. Do 2 w nocy nie było brań, ani nawet puknięć. Godz 2:10 leże na leżaku, przysypiam i słyszę jak ostro wyciąga mi żyłkę z kołowrotka, szczytówa gnie się jak łuk :D. Zacinam patrze jest coś i cały czas odjeżdza po kilku minutach udało się. Karp z numerkiem 159 ważył 7,6kg. Od haczyłem go, oczywiście zdjęcie i rzucam dalej, minęły 2 min znowu odjazd. Tym razem mniejszy 3.1kg. Potem brania ucichły, aż do świtu. Od godziny 5 do 19 złapałem 16 karpi, kolega ok. 10. Brania były sporadyczne, widać, że ryba nie żerowała cały czas. Miała swoje okresy. Łapałem zarówno na kukurydzę jak i na kulki. greg28 co do łowiska to załączam tutaj mapkę ( http://pokazywarka.pl/g5kirm/ ) możesz sobie sprawdzić grunty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ja byłem na 23 :P . No i tak ryby brały najlepiej na 40 26 27 i chyba 9,8 także nie ma reguły. Łowiłem na kulasy z pva. Miałem ładnego miśka na kiju który dałby mi przynajmniej 6 miejsce ale niestety po 10 sek sie wypiął i drugie branie , ale niestety puste po zacieciu ....Generalnie rzecz biorac wygrało stanowisko 40 z wmiare duzo przewaga . Bodajze było 32 kg ryb na stanowisku 40. Jesli miałbym sie wybra na okonia to wybrałbym sie albo na 26 27 albo 40 bo tam narazie widze najlepsze brania. Mala ilość bran mysle, że była równiez spowodowana złą pogodą :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, byłem z piątku na sobote od 20.00 do 3.00 na stanowisku 29. Zestawy wyrzucone daleko na wprost, bałwanki TB halibut i ananas 18mm + siatka z pelletem TB halibut wynik zerowy :D raz puknięcie na ananasie i nic więcej, na stanowiskach obok brały same maleństwa jazie i karpiki no i trafił sie węgorz na czerwonego. Jutro wybieram się na 29 na nocke, dzień i nocke zasiadka z kolegą. Będziemy eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj od 19 do 24. Przyjechałem niejako z marszu więc nie spodziewałem się obfitych połowów. Ale byłem nieco zawiedziony. Jedno branie z odjazdem na hamulcu + dwa czy trzy puknięcia w szczytówkę. I to by było na tyle. Ale sąsiedzi też nie mieli większego szczęścia. W czasie mojego wędkowania byłem świadkiem jednego karpia. Odjeżdżając dowiedziałem się, że właśnie złowiony został ponad 10 kg karp, a kilka minut wcześniej 5,8 kg. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnię - byłem znowu wczoraj. Podobna pora, z tym, że już lepiej przygotowany. Stanowiska - 31-29 (zmieniałem, bo przy 29 jest latarnia, więc wieczorem wygodniej mi się łowi). Efekty? Poza szeroko rozumianą drobnicą znowu bez efektów. Wbrew pozorom co raz bardziej podoba mi się to łowisko, bo nie wystarczy przyjechać i zamoczyć kija, by wyciągnąć rybę. Problem z tym, że kompletnie nie wiem już gdzie ich szukać. Przy st.29 rzucając na prawo mamy płytszą wodę (głębokość do 2,5m) - wpadała wspomniana drobnica), a na lewo mamy zagłębienie (do 8m) - zero efektów. Stosowałem białe robaki, kukurydzę, dendro no.4, zanęta wzbogacona aromatem tutti-frutti + pineczki i nic... Wiem, że koledzy "po fachu" niechętnie mogą się dzielić swoją wiedzą, ale może mógłby ktoś podpowiedzieć co i jak z tym łowiskiem? ;).

Spróbuję jeszcze znaleźć kiedyś chwilę, żeby odwiedzić Okonia rano, tak od 2 czy 3. Ale z tego co pamiętam, to jedyne karpie jakie kiedyś udało mi się złowić, to kilka lat temu w godzinach popołudniowych (ok. 17) spławiczek i BUŁKA na haku. Prostota kluczem do sukcesu? Nie mówię, o dennych monstrach po 10 kg, ale tak ze 3kg kg to byłaby już frajda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wspomniałem wcześniej byliśmy z kolegą na 36h (noc, dzien, noc)

Stanowisko 29, cztery zestawy wyrzucone na bałwanki halibut i owoce + pellet TB. Nęcone pelletem śmierdzącym TB + booster.

Wpadło 60+ kg ryby w tym rekord łowiska karp nr 106 - 18.5kg, bodajże nr 157 9.5kg, 6.6kg, 5kg, 8kg, jesiotr 12kg i mała drobnica.

Generalnie najwięcej brań było pierwszego wieczora, nocy i z samego rana 4-6, dzień był upalny okrutnie i nic nie brało, standartowo jak słońce zaczeło zachodzić zaczeły sie brania. Ogólnie była mega zabawa ale niestety nie udało sie złapać upragnionego amura, zamiast niego wpadl jesiotr na śliwke z truskawką :) Także połowy udane. Pozdrawiam

10ev.jpg

79qg.jpg

8l19.jpg

uca.jpg

vv4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.