Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wybrać się na łowisko okoń z żoną i dziećmi połowić rekreacyjnie, kiedyś dużo łowiłem głównie na jakiś stawach dziadkowych, wczoraj kupiłem wędkę no i teraz zastanawiam się nad wyborem żyłki, haczyka, spławika i zanęty, przynęty, co polecacie? nie nastawiam się na gruby połów no ale wiadomo różnie się może zdarzyć... głównie chodzi mi o grubość żyłki, mniej więcej nr haczyka, ciężkość spławika no i czym zanęcić i na co łowić? i jakie stanowisko wybrać? proszę być wyrozumiałym :) z góry wielkie dzięki za pomoc :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Primo kolasek jakbyś chciał to masz baaardzooo dokładny opis łowiska, ukształtowania dna i sposobu połowu jeżeli chodzi o metode gruntową. Trzeba tylko poczytać od a do z posty pod tym forum i tematem Łowiska Okoń. Jak chcesz chodzić na skróty, sam jeżdze tam od 2008 roku, to pójde Ci na ręke...Więc wiosną jest to płytka zatoczka i pomosty od 37 do 40, ze wskazaniem numerów 39 i 40 bo wędkując pod trzciną można zahaczyć ładnego amurka. Lato to czas narożnych miejścowek, czytaj pomostów od 24 do 27 a, z tym że ta ostatnia wg mnie jest najlepsza. Z powodu że przy lecie takim jakie mamy w tym roku tzn temperaturach ponad 30 stopni masz tam wypłycenia i dość równe dno o głębokości 1,5 m. Jesienią wg mnie najlepsze są pomosty 8 i 53, co do sposobu nęcenia wiosną i na jesień sam osobiście stosuje materiały PVA i nęce raczej punktowo niż dywanikowo. Za to już latem leci do wody sporo dużego pelletu i kulasów min 20 mm, od 1 do 3 kg na dobę. Co do smaków mnie tam sprawdzał się Scopex, Robin Red, Tiger Nut oraz ostatnio N'Brutic.

Secundo Michał być a łapać to dwie różne rzeczy, o tym co tu piszesz Soyale albo gada Pan Andrzej, o tych karpiach co zawsze ktoś, gdzieś łapie same 10+...to chyba że Alex albo Ty je łapiecie? Jak ja jestem to leci w tym roku sama wigilia od 1 do 3 kg albo od 3 do 6 kg maks. Takie same tu zdjęcia widzę i słysze od znajomych co tam jeżdzą, fakt że byłem tam dwa miesiące temu ale wątpie by coś zmieniło się, tym bardziej przy tych temperaturach? Gratuluje koledze z Bemowa ale jak na moje oko to te Twoje karpie miały tez między 5-9 kg a nie 11 z groszami ten ostatni... W tym sezonie jeżdze od kąd lód się rozpuścił np na Okoniu, było to pierwsze łowisko komercyjne na Mazowszu gdzie to nastąpiło i jak wędkuje to lecą karpie same średniaki i parę spiętych może 10+. W Oleśnikowej Dolinie przez weekend nie złapali żadnego karpia powyżej 10 kg, w Krzyczkach to samo i to samo w Żelechowie więc wątpie by Okoń miał być jakąś oazą miśków ponad dyszke tego lata Soyale. Jak mawia przysłowie..."zobaczyć znaczy uwierzyć" a ja jedynie słysze coś od kogoś, albo o tym że zdjęć nie ma bo mu bateria padła albo w nocy mu ryba wziąła i musiał wypuścić...Ostatnie wieści o sporych miśkach na Mazowszu to chłopaków z Carpofilii na Ekofarmie w lipcu, w czerwcu od Klanu Karpiarzy w Krzyczkach tak mamy samą posuche tu... Ja dwa tygodnie temu spiąłem 10+ w Oleśnikowej Dolinie i cztery tygodnie w Ossowie, więc i tak na przełomie czerwca i lipca.

Tetrio to nie oznacza że w wolnej chwili po prostu sam wpadne do Okonia i przekonam się ile jest prawdy w tym co tu ludzie na forach wędkarskich wypisują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wypociny? Ja przynajmniej, nie tak jak 90 procent użytkowników for wędkarskich i szczególnie karpiowych, potrafie pisać poprawnie w języku polskim i czytać ze zrozumieniem. Damianooo szkoda że jak miałem nick czarnodusznik to wiele razy na innych forach ale i tu dziękowałeś mi za poradę, dziwne nie? Już dziwniejszym jest fakt Damian że chyba nie wiesz do kogo piszesz? Jak ze mną rozmawiasz nad wodą taki wylewny jak w wirtualu nie jesteś. A propos wypocin to są same fakty i czarne na białym, jak wierzycie że w weekend ktoś w Okoniu tyle ryby i to ponad 10 kg, nie ważne karpia czy amura nałapał, przy 30+ stopniach Celciusza to jesteście widać naiwni koledzy po kiju. Wszędzie w weekend była posucha, więcej można było sobie połapać z wierzchu na bułke niż na grunt i kulke proteinową. Wy młodzi wszystko łykacie jak rybki akwariowe żarcie które Wam wsypują do głów dystrybutorzy sprzętu wędkarskiego, testerzy firm karpiowych albo sami właściciele łowisk komercyjnych...

P.S Soyale jak możesz to wklej te zdjęcia karpi i amurów powyżej dyszki chętnie sobie je obczaje. Jak narazie widzę tu same śedniaki które biorą wszędzie i każdemu tzn 5-9 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Michał, wierze że czasem początkujący ma szczęście ale od Pana Andrzeja słyszałem już w tym roku o 19 kg które ma być oficjalnym rekordem Łowiska Okoń, więc mnie nie ma co dziwić się... Poza tym to jedna z wielu ryb które rzekomo miały paść łupem wędkarzy w ten weekend. Też zastanawia mnie jedno, trzymaliście ją do rana żeby zrobić jej zdjęcie w siatce? Bo chyba mi nie chcesz powiedzieć że ta sztuka wziąła Mirkowi w samo południe? Pozdrawiam i połamania kija życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj kiedy ją złapał.. właśnie o godzinie która jest na zdjęciach.

Złapał ja w przerwie jak przestało padać.

Nie chce wchodzić w polemiki.. przedstawiłem informacje jakie ryby padły w weekend na całym łowisku od piątku do niedzieli.

Fotka 11tki -

Mam zdjęcia mojego 10,6

Od Marcina mogę mieć zdjęcie jego 15,5

Alexa fot nie mam

Amura 13 kg chyba też mogę mieć

Natomiast nie oczekuj, że będę miał fotki każdej ryby złowionej przez rożne osoby na całym łowisku :roll:

tylko jaki jest sens udowadniania czegokolwiek ?

Ograniczam się do informacji co i jak brało ostaniu, po to by ludzie wiedzieli co się dzieje na wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Michał ale ciężko mi w to po prostu uwierzyć, Ty i Alex ok spox rozumiem znacie dobrze wode i jeździcie tam od kąd pamiętam. Sam pojawiam się od 2008 roku tam i wiem że w tym roku jest nędznie jeżeli chodzi o karpie 10+ wszędzie nie tylko w Okoniu. Ale najbardziej mnie zastanawia jedno godzina o której wziął ten karp? Wiem że miśki dobrze biorą po deszczu bo sam swojego największego tam jak do tej pory 13 kg karpia złapałem w ten sposób, ba nawet z tego samego miejsca tzn 27A, ale nie przy 30+ stopniach ciepła i raczej w wiosne lub na jesieni a nie latem. Tym zdziwienie moje większe i łup cenniejszy więc teraz mogę pogratulować koledze Mirkowi. Nie chce Cie męczyć ale fotka zrobiona na tle jakiś krzaczorów nie oddaje dobrze krajobrazu łowiska, chodzi o to że powinno być zrobione tak by nikt, nawet największy sceptyk jak ja, nie miał wątpliwości gdzie zostało zrobione i złapana ryba. Jak masz tamte i są na tle wody lub jakieś wiaty w Okoniu zrobione, numeru stanowiska żeby było widać że to Okoń a nie np Jarosławki albo Wygonin, to chętnie je zobacze? Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością, sorry za moją upierdliwość Soyale ale skoro już testerzy polskich firm karpiowych robią sobie zdjęcia ze zdobyczami anglików na Raibow to skąd mam wiedzieć czy Pan Andrzej nie zapłacił Wam za reklame Okonia i to zdjęcie nie pochodzi z innego łowiska komercyjnego, niekoniecznie mazowieckiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym, że od piątku noc była burza do rana, a w sobotę było chłodno.. nie było 30 stopni tylko ok 20.. i przelotne opady.

To nie był weekend 2 tygodnie temu co było +35 stopni, tylko ten ostatni chłodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra stary łapaliście na załamaniu pogody, macie wiedze i doświadczenie wtedy faktycznie można połapać ale pod warunkiem że ma się co... Ja od 13 lat nie o takich rzeczach słyszałem a nawet nie takie widziałem, dlatego ja od paru już lat robie zdjęcia na tle wody na łowisku którym wędkuje a newet z widoczną tabliczką żeby nie było ale żadnego. Zdjęcie można jak wiesz wyzoomować, zrobić perspektywe większą albo pobawić się w power point'cie nawet. Dla chcącego i kumatego nic prostszego dlatego dalej nalegam na jakieś zdjęcie z widocznym charakterystycznym punktem odniesienia do Łowiska Okoń jak wiata, tabliczka albo rzut na wodę, o ile takie posiadacie? Jak wejde w tym tygodniu na łowisko to zaraz Andrzej mi będzie ględzić jak to w weekend chłopaki połapali i znów będzie miesiąc posuchy dlatego sorry "zobacze to uwierze"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem.. ja nie jestem tutaj od udowadniania czegokolwiek .. ryby potwierdzają osoby które tam były.

Zdjęcia przedstawiłem.

Natomiast każdy robi zdjęcia jak mu się podoba.. tj jeden np. TY - na tle łowiska.

Inny woli na tle krzaczków.

Nie przesadzajmy, każdy z nas łowi bo lubi, robi fotki zdobyczy by mieć pamiątkę , nie po to by udowodnić innym, na jakiej wodzie złowił rybę.

Jestem w stanie zrozumieć twoją nieufność.. tylko nie wiem czym jest ona spowodowana i do czego zmierza.

Całość rozmowy wystartowała od tego, że poinformowałem szanownych użytkowników tego forum, co się działo na łowisku. Jaki sens podważania tego?

Kto zna łowisko i umie łowić, ma szansę przebić się przez gluty (co nie jest wcale łatwe), inny przyjedzie raz i na farcie wyciągnie dużą rybę.

Łowimy bo to lubimy, więc nie szukajmy zaczepek miedzy sobą. Mamy wspólna pasję i cieszmy się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ja wędkuje dla siebie nie dla rekordów, nawet czasem nie robie zdjęć rybom swoim, chyba że mają więcej niż lub równe 10 kg. Takich w przedziale 5-9 kg karpików i średniaczków mam na koncie tylko w tym sezonie równe 100 kg. Pytam, dochodze do wniosków bo jeżdze na komercje od 13 lat w tym od 6 do Okonia więc znam te łowisko ale też wiem jakie numerki są nadawane większym sztukom. Ciekawość moja to efekt nieporozumień jakie później powstają gdy słyszy się co innego od właściciela łowiska lub od osób wędkujących na nim. O forach karpiowych nie wspomne bo większa część tam to starzy bajkopisarze lub dzieci lecące na farcie ciągle bez pomysłu na siebie i swoje wędkowanie. Tu nie chodzi o lubienie danego tła, jego braku czy też sposobu robienia zdjęcia ale uwiecznianiu na nim trzech podstawowych rzeczy dla każdego karpiarza myśle tzn wagi ryby, puntków charakterystycznych dla danego akwenu oraz daty i godziny połowu jak w tym przypadku. Ja jeżdze głównie w tym sezonie do Ossowa i Oleśnikowej Doliny dlatego jakbym złapał karpia 20+ tam i wstawił na jakimś forum wędkarskim z opisem odpowiednim myśle że też bez tego o czym pisałem wyżej duża część kolegów po kiju posądziła by mnie o przekręt jakiś np o to że pojechałem sobie do Nowaków albo Niekielki i tam cyknąłęm sobie fotke. Łowiska komercyjne na Mazowszu są tak przełowione i dominuje tu populacja ryb w przedziale takim o jakim tu pisałem, tym bardziej w Okoniu gdzie Pan Andrzej dla zwykłych spławikowców wpuszcza tone lub dwie rocznie drobnicy do wody przez którą ciężko się przebić, nawet Tobie Michale lub Alexowi. To samo mówi wiele innych kolegów karpiarzy, którzy nawet jeżdzą tam znacznie krócej niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carp4Fun - człowieku ty masz jakiś problem ze sobą, i jeszcze mówisz innym jak maja robić fotki ? Nie interesuje nas jak łapiesz ile łapiesz i co, swoja wiedzę trzymaj dla siebie. A za info od kolegów powinieneś dziękować. Twoje przemyślenia to stek bzdur na krzaczkach codziennie łapie ktoś karpia +10 bo w większości takie tam właśnie pływają.

Co do Okonia to temat jest odmienny, bardzo ciężko się przebić przez drobnice, ale wpadają spore sztuki jak jestem na łowisko to zawsze się słyszy ze ktoś coś większego targnol. Co do rekordu okonia to karp o numerze 106 został złapany już co najmniej 3 raz w tym roku. Jak kolega wyjoł tego sazana to bylem nad woda i w rybaczówce mówili mi na koniec ze własnie taki padł z tego pomostu. Nie mierz ludzi swoja miarka i pamiętaj ze najważniejsza jest dobra zabawa i każda chwila spędzona nad woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, czyli rozumiem że jak zarzucę wędkę z żyłką do 7 kg będzie OK? na końcówkę dam do 5 kg, jaką przynętę na haczyk proponujecie? nie jadę na wielkie okazy, chcę się zrelaksować na rybkach i złapać jakiegoś karpika 1-2 kg i żeby drobnica cały czas nie tykała, może głupio piszę, ale zrozumcie mnie, że chcę od Was trochę pomocy, czym zanęcić? chcę się wybrać do wędkarskiego na dniach i zrobić zakupy, z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze człowieku jak już to "Krzyczki" a nie "krzaczki", ostatnio jak gadałem z Bartkiem z Carp Shopu to mówił coś o tym że mu przez weekend podpięła się 1 kg płoć...

Po drugie jak już to "swoją miarą" a nie "miarką", wybacz kolego młody ale takie zboczenie zawodowe. Po trzecie i ostatnie każdy z Was 20-30 latków łyknie wszystko co im powie inny kolega lub właściciel łowiska tylko nie widać dowodów później w postaci zdjęć np. P.S na sam koniec dodam że od połowy kwietnia byłem kilkanaście razy nad wodą głównie w Ossowie i Oleśniku ale też pare razy w Niedziałce i Okoniu właśnie. Jakoś wtedy też ciężko było przebić się przez drobnice i to nie tylko mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy ;) Ja się wybieram w następny weekend na okonia, tym razem udało mi się zarezerwować coś powyżej stanowiska 28, więc liczę na zabawę, po ostatniej wizycie na stanowisko 5,6,7 mam niedosyt po jednym węgorzu i trzech pustych braniach (głębokość 5-7 metrów + uciąg żyłki) ;>. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty mi dzieciaku chcesz tłumaczyć jeden z drugim? Mam ponad 30 lat na karku i jeżdżę na komercje na Mazowszu od blisko 13 lat. Ostatnie 9 sezonów poświęciłem tylko na metodę włosową i kulki proteinowe których przerobiłem 90% dostępnych na polskim rynku. Jak piszę że te środowisko jest zawistne i chimeryczne jak karpie w dzikich wodach to obrażasz się smarku jeden z drugim sam nie wiesz czemu i po co? Jak jesteś taki cwany pochwal się co i gdzie złowiłeś tylko nie zapomnij zdjęcia zrobić albo pochwalić się innym sprzętowym onanistom i kulkarzom dokarmiających ryby bez pojęcia. W dupie byłeś jeden z drugim i gówno widziałeś, taka jest smutna prawda... P.S Libra dzwoniłem przed chwilą jutro są wolne miejsca 20,21 i 22 oraz w piątek pomosty 34,35 i 36 więc nie musisz czekać do przyszłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tydzień mam zajęty, chciałem pojechać w czwartkowe święto ale za późno obudziłem się z rezerwacją, a były wolne tylko 1-8, więc odpada bo ostatnio na nich byłem i wolę jednak spróbować innych miejscówek ;). Pozostaje mi weekend, ale oglądając pogodę nadają nieszczęsne ponowne ocieplenie, także zobaczymy czy tym razem uda się połów.

Dołączając się do tematu robienia zdjęć i plotek wędkarskich na temat dużych złowionych okazów to wydaje mi się, że raczej to nie są plotki. Wydaje mi się, że ostatnią rzeczą o której pomyśli osoba która pociągnie ładną sztukę jest pozowanie do ładnego zdjęcia z pokazaniem tła. Bynajmniej ja tak myślę. To, że mam na koncie sandacze powyżej 100 cm złowione na łowiskach PZW, nie mając z nimi żadnych zdjęć świadczy o tym, że ich nie złapałem opowiadając to innym wędkarzom?

Ostatnio słyszałem o dużych jesiotrach pociągniętych z okonia, fakt nie widziałem ich, ale raczej nie wierzę, że komuś chciałoby się wysysać z palca takie historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.