Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Primo popaprańcu jakbyś miał problemy z czytaniem to post dotyczy "Łowiska Okoń" to właśnie ma jedno do drugiego i tyle z nim wspólnego. Nie wiem czy mam do Ciebie pisać "Panie Centusiu" czy "krakowiaczku ze świetokrzyskiego"? Secundo ja wędkuje dla siebie i jak robie zdjęcia rybom z komercji to karpiom i amurom 10+, takich do dyszki od dziewięciu lat miałem już tone albo i dwie. Poza tym moja życiówka to karp 19 kg z dzikiej wody o której wiem że nikt nie pisze bo później ma na niej intruzów. Tertio pojade specjalnie w niedziele zobaczyć samemu co dzieje się w Okoniu mamałejo i jak złapie coś sensownego to specjalnie wkleje tu dla Ciebie zdjęcie żebyś wkońcu zamknął tą pizdę. Ci Twoi koledzy chyba tak samo jak Ty są rodowitymi warszawiakami ze Sląska i nie wiedzą że na Mazowszu nie ma już "nieznanych dzikich wód" palacnie...

P.S jak chcesz porozmawiać o moim poziomie to weź wstań z kolan i zobacz że sam zacząłeś do mnie pluć się bez powodu, później mnie umoralniaj bo dla mnie jesteś za szczeniak jeszcze :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hejka,

wszystkie ryby, o których pisał Soyale parę stron temu jak najbardziej zostały złowione, większość z nich "brykała" w mojej macie,

jedyne sztuki , której nie widziałem to 15kg z jedynki, ale tam był karpiarz, któremu raczej można ufać jeśli chodzi o deklaracje wagi...

w ogóle jeśli ktoś twierdzi, że na Okoniu nie ma dużych karpi to nie zaogniając sytuacji gada głupoty,

owszem kabanów tam zbyt wiele nie ma, podejrzewam, że około 10-15 sztuk maks, ale takich 10-14kg jest naprawdę niezła populacja (90 sztuk+ na pewno) i można śmiało na nie się zasadzać,

co do wigilii to oczywiście są one utrapieniem i czepia się ich mnóstwo (to łowisko zorientowane na koszyczek, spławik i delikatniejsze sprzęty, więc nie ma się co dziwić), ale to już kwestia wiedzy i doświadczenia jak próbować się przez nie przebić. Ja siedząc na 32-33 przez 3 dni nie miałem nawet piknięcia bo tak skonstruowałem zestawy , że albo pojedzie 10kg+ albo nie będzie nic... no cóż... nie było nic :D

od 23ciego od nocy do niedzieli jestem na ósemce, zapraszam na pogaduchy i ploteczki ;) , może tym razem uda się poprawić pb okoniowe, bo jesiotra owszem złapałem tam 16kg, ale karpia powyżej 13kg jeszcze nie... ale jestem pozytywnie nastawiony, więc tym razem się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na okoniu z soboty na niedziele na stanowisku 38.

Po rozstawieniu wędek o 21 branie, ląduje karp 5kg. Do godziny 2 cisza.

O godz 2 branie, ląduje dość spora karaś. Potem już lekko ruszyły się brania.

Na czerwonego robala branie i urwany przypon i jeden spięty karp, o godzinie 3 rano niekontrolowana sytuacja, telefon, musiałem zwijać mandżur i wracać, znowu niedosyt, bo najlepsza poranna pora mnie ominęła.

Na stanowisku 39 wędkarz o godz 11 miał branie na kulkę, zacięcie, od razu odjazd pod drugi brzeg w trzciny i ryba zerwana.

Tak to wyglądało u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze karpik nr. 200 jakis wylodnialy :-) ale to dobrze moze jeszcz raz go zlapie.

Wracam z zasiadki życia na Okoniu :). Siedziałem na pomoście nr 40 od środy do piątku. Z początku pogoda nie rozpieszczała . O godzinie 14:00 w środe pierwszy karpik wyjęty około 4 kg . Szybko wrócił do wody.Później około godziny 17:00 zaczyna padać deszcz i nie przestaje aż do godziny 4:00. O godzinie 5:50 melduje sie na macie karp nr 200 11.6 kg .Poźniej o godzinie 13:00 wyjąłem karpia około 3-4 kg nie ważony i jeszcze później jednego brzdąca. W końcu nadeszła nocka i nadzieja na kolejnego miśka :).O godzinie ~~23:00 melduje sie konusek około 2 kg . I na tym skończyły się brania w nocy. Około godziny 8;30 w piątek mam na wędce pięknego miśka większego od tamtego sazana , ale niestety rybka weszła w trzciny( niestety tam najlepiej jest ciągnać siłowo rybki bo później jest kicha).....2 godzinki pózniej jeszcze w między czasie melduje sie karpik 4kg .I nareszcie czas na najlepsze o godzinie ~17:00 mam piękne branie i czuje , że mam coś ładnego na kiju i dokładnie 5 sekund później widze , że z drugiej edki z duża szybkościa wywija sie żyłka. Okazało sie , że miałem 2 brania w tym samym momencie . Wkońcu po 10 minutach pięknej walki ląduje na macie lamparcik o wadze 15.8 kg dostał numerek 208 . Widoczny była ślad na jego płetwie i było pewne , że ten karp miał juz jakis numerek , ale mu sie zerwał. Wkońcu po sesji , ważeniu i zdjeciach nadszedł czas na drugą wędke . Karp który na niej był zdązył wejść w bojke ,trzciny i ładnie wokół nich sie poplątać. Około 20 minut napinałem wędke i kładłem oczekująć , że karp wkońcu wypłynie stamtąd. I wkońcu karp wypłynął na głeboką wodę i udało sie go wyjąć już później bez większych problemów. Okazało sie , że karp waży 14 kg i był pierwszy raz kuty i otrzymał numerek 209 i wpis z moim imieniem w rejestrze połowów . Było jeszcze kilka spinek podczas zasiadek, ale nie były to duże ryby.Z góry przepraszam za moją składnie . Pozdrawiam :) ( Zdjęcia wrzucę jak dostane je na emaila gdyż moj telefon szybko sie rozładował i musiałem liczyc na pomoc innych podczas robienia zdjęć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Damianoooo duży szacun, jak na Okonia to niesamowite wyniki, tym bardziej z 40tki gdzie naprawdę jest ciężko wyholować coś dwucyfrowego ze względu na boję i trzciny,

gratki

Dzięki czekam na fotki bo sąsiedzi jeszcze nie wysłali ale mam nadzieję , że zrobią to w najblizszym czasie. Najbardziej łownymi kulkami był bałwanek Kulka natural bait kukurydza + pop up Mistrall baits ROSESHIP razem z pastą ROSESHIP i kulka MIVARDI VYZUTA TONDA + starbaits krabowa . Polecam te kulaski. Wczesniej wsypałem jeszcze około 5 kg kuku 1 kg kulek Natural bait kukurydzianych . Polecam bardzo to stanowisko i najlepiej jest rzucać na wprost przed bojką bo tam nie ma glonów jak się rzuci 10 metrów dalej , bądź 10 metrów na lewo to cały zestaw jest w glonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na okoniu od wtorku do czwartku - łowienie tylko w dzień.

Potwierdzam we wtorek 3.09 około 12:30-13:00 została złapana 106stka na stanowisku 26, mój rekord został pobity o 100gram:) w minionym roku ryba ta miała tendencje do wahania na wadze w tym została już złowiona 5cio krotnie z czego ostatnie trzy razy to 10.08 14.08 03.09

We wtorek byłem na 38 - karp 10,2kg o numerze 198... w rejestrze miał 10,5kg jakoś w lipcu 2013.

W środę i czwartek byłem na 29 - karp 7,7kg o numerze 172 (pełnołuski) - w rejestrze 27.09.2012 miał 8,1 kg

W czwartek na 22 padł nieznakowany karo 8kg i 3 duże jesiotry 10,5 12 oraz 12 kg na stanowiskach 22, 25, oraz 10.

Idea znakowania po raz kolejny karpi które widać ze maja zerwany numerek jest słaba....

no ale licznik bije....

złapał ktoś z was karpie a numerami np.: od 1 do 50??? teraz znakowane są wszystkie powyżej 5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważył 10kg...wziął koło 8 rano a jechał jak jakiś 2 kilowy smark...na co wziął to nie powiem bo nie pamiętam,cały czas mixowałem z kulkami bo generalnie słabo brały co nie jest nowością w ostatnim czasie.Na dwa dni siedzenia 7szt to naprawde kiepściuchny wynik,jescze w lipcu było duuuuużo lepiej a jestem tam co tydzień.

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.