Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie – czy jest sens wybierac się na Okonia ze spiningiem?

Oglądąłem zbiornik, zdjęcia, troche o nim czytałem – ale generlanie w sieci jest mało informacji o spiningowaniu tam. I nic w maire aktualnego -po za wieściami z lodu.

Jedynie rybostan do tego zachęca. A w okresie brudnej Wisły i słabych efektów na Kanale –szukam jakiejs alternatywy.

Licze się z tym –ze będę miał tylko wąskie kanały wodne do obłwoienia na wprst wolnych pomostów – bo po bokach rozłożeni będą spławikowcy, gruntowcy, karpairze itd.

Ale generlanie – czy warto, czy o tej porze można jeszcze liczyć na pstraga? Czy przy okazji połowu białej ryby widujecie tam spiningistów? Widać u nich jakies efekty?

Jeżeli warto – to z czym –guma? Wobler? Sa jakies sprawdozne przynęty?

A może mucha i lekki strimer? Albo nimfa? Nie wzbudze tym sensacji na zbiorniku –alb jakiegos neismaku? :)

Bęe wdzięczny za wszystkei informacje.

No chyba że przyjdzie mi samemu robic test spinningowy tego zbirnika :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi sie zdarzyło widzieć kilka razy wędkarzy ze spinningami. Z tego co zauważyłem to często rzucają nie na wprost tylko na boki, z 29 na bok w kierunku pomostów czy z 37 lub 32, tam też widziałem często jak żerował drapieżnik bo przy pomostach i krzakach jest bardzo dużo małych karasi. Dlatego też radziłbym przyjść w tygdoniu dość wcześnie żeby po prostu wykorzystać moment, później może nie być już możliwości łowienia. Co do sensacji to raczej nie :) ale jak mówiłem lepiej dobrą pore dnia i tygodnia wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał - musisz wstrzelić się w odpowednią porę dnia - poranki i późne wieczory będą najodpowiedniejsze. Chyba powinieneś nastawić się na porę nocną - tj. od 19 do 6, bo wtedy jest mniej osób na łowisku i mógłbyś obławiać kilka miejsc. Osobiście uważam, że powinieneś celować w miejsca od wspomnianego 29 (taki mini cypelek). Sam widziałem jak wieczorem blisko brzegu kręcą się jesiotry i szczupaki, o okonkach nie wspominając :). Jednakże widok spinningisty na tym łowisku to rzadkość. No ale ryba jest na pewno, więc warto próbować. Podobno kiedyś można było wypożyczać łódkę i wtedy też więcej było osób łowiących tą metodą. Teraz tak jak mówię - rzadkość, ale przyjemnie byłoby zobaczyć efektywny (i efektowny jednocześnie ;) ) wyjątek od reguły.

P.s.

Przynęta wedle uznania. Zbiornik nie jest duży, miejscami głęboki na 12m z łatwą linią brzegową. Może jakiś wobler? Trzeba wziąć pod uwagę, że ryby przyzwyczajone są do widoku przynęty w wodzie, więc będziesz musiał się mocno napocić, żeby złowić coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że już jestem w okoniu, to pociągnę temat.

Dopiero zaczynam polować na karpie i mam problem z tą rybą. Byłem już kilka razy na okoniu i nie mogę złowić żadnego przedstawiciela tego gtunku, który swoją wagą przekroczyłby chociaż 1,5kg...

Najczęściej plasuję się po drugiej stronie jeziorka, patrząc od wjazdu (stanowiska od 20 itd.). Próbowałem zestawów z robakami czerwonymi, białymi, rosówkami - nic. Tylko szeroko rozumiana drobnica. Przesiadłem się na kulki prot. - smak truskawka, brzoskwinka ananas. Zakładane pojedynczo na włos. Do tego w woreczku PVA zawsze leci pellet (ost. halibut). Pytanie brzmi: jak w takich warunkach jakie mamy ostatnio, upalne dni, aura nieco burzowa, przechodząca czasami w deszczową, łowić te ryby (pora dnia: wieczór, noc)? Szukać głębszych miejsc? 10m i głębiej, czy raczej obławiać 5m-10m, a może w ogóle płycizny? Wiem, że jakbym założył spławik i rzucił pare metrów od brzegu to nieduże karpie znalazłyby się na pewno, ale moim celem są takie po 5 kg - do takich przygotowany mamy zestaw. Na jakie szczegóły Wy zwracacie uwagę?

P.s.

Zestaw z rurką antyspoln., na niej oliwka 70 gr, dalej przypon z włosem, a na niej jedna kulka. Dodatkowo wspomniane PVA. Moglibyście coś podpowiedzieć? Dopiero zaczynam przygodę z tymi rybami i z pocałowaniem w rękę przyjmuję wszelkie rady od wprawionych w temacie kolegów.

Jesteście samoukami, czy korzystaliście wcześniej z jakiejś skarbnicy wiedzy na temat tych ryb? książka, film, lekcje biologii ;)?

Pozdrawiam i połamania kija!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił łowienie na tylko na kulki z pelletem nie robaczki. Dokładniej to kulki o wielkości 18mm-20mm + pellet na włos do tego worek lub siatka z boosterem albo bałwanek itp. Spróbuj na śmierdziuchach powinno pomóc. Przedewszystkim nie przerzucaj co chwile i podnęć porządnie. Co do zestawu, to też jest ważny, ja łowie na 120gramowych cieżarkach bezpośrednio na rurce w kolorze czarnym, najlepiej sie sprawdzają, sztywne linki anty z cięzarkiem z boku nie zdawały egzaminu i nie mogłem zaciąć na hak nic. Przypony używam procarpa lub Tb gotowe + grinner knot.

W upalny dzień ciężko większą sztuke upolować, najlepsza godzina to od 18 w gore i nocki czeste brania do 1 w nocy potem od 4 i znowu zero :) Dlatego najlepiej jechać na dłuższy czas. Z własnego doświadczenia wiem, że na pomostach od 20 do 30 najłatwiej złapać duża rybe, najciężej tam dalej i na 8mce. Wiadomo, że im goręcej tym ryba zwiewa na głębszą wode a wieczorem żeruje na płytszej 2.5m-4m.

Powiem Ci tak, idz na 29, rzuć niedaleko (!) na boje z prawej strony dużo pelletu, przyceluj bałwanka w to miejsce z PVA i czekaj :) Tylko uważaj na wędkarzy z prawej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loloxl a kiedy się wybierasz na łowisko?

ja jeżdże na to łowisko od 4 lat, mniej więcej 2 razy w miesiącu

łapie tylko z gruntu, przez 2 lata łapałem bardziej właśnie na robaki, kuku i efekty były mizerne

od poprzedniego sezonu przerzuciłem się tylko na kulki i efekty są zdecydowanie lepsze, od tego roku z każdym wyjazdem jest coraz lepiej, jeżdże tylko na jednodniowe zasiadki dzienne, i nie miałem jeszcze w tym roku takiego dnia gdzie nie złapałem żadnej ryby, a co lepsze z każdym wyjazdem pobijam swój PB

jutro się wybieram i licze na karpia dwucyfrowego, jesiotra już mam z dwucyfrówką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarceliBombka, dzięki wielkie za podpowiedź. Na pewno wykorzystam Twoje uwagi :). Mówisz pewnie o bojce która znajdowała się vis-a-vis stanowiska 18-19? To już jej nie ma, ale rybki pewnie zostały. W razie jak będzie sporo wędkujących to po prostu przycupnę w okolicach 20-22, żeby nie rzucać na krzyż z 29, bo z tego co mówisz, to zapewne chodzi Ci o obławianie tej największej, 15m głębiny? Zobaczymy jak to będzie. Spróbuję dorzucić w to miejsce kilka woreczków z pelletem, a później zasadzić tam bałwanka. Ale martwię się tylko, czy technicznie (umiejętnościowo) podołam oddać kilka precyzyjnych rzutów w to samo miejsce... ;)

Kiedy się wybieram na Okonia? Zazwyczaj nie planuję jakoś tych wypadów, bo ostatnio krucho z czasem stoję. W zasadzie weekendy odpadają, a w tygodniu mam czas po pracy. Jeżeli taka okazja się nadarzy to uderzam tak od 18 do do 1 w nocy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że właśnie dzisiaj może nadarzyć się ku temu sposobność. Mam nadzieję, że się uda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :)

tak jak pisałem byłem wczoraj na łowisku

złapanych bodajże 6 karpi w przedziale od 1,7kg do 5,5kg

następny wypad będzie prawdopodobnie całodobowy wtedy może uda się zapolować na coś większego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diablor, możesz powiedzieć, które stanowisko? ;)

Ja ostatnio byłem na 13, ale chyba nie wstrzeliłem się z aurą na taką głęboką wodę, bo nawet puknięcia nie zanotowałem... :(. Jak teraz będę się wybierał, to sprawdzę sobie stanowsko 53. Głębokość 1,5 - 7m, więc powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diablor, Ja jeszcze tam nie próbowałem, a z tego co widzę - fajne miejsce. Podobne do tego, co mam ja stestować. Niezbyt głębokie, ale też nie ma płycizny. Wydaje się być odpowiednie na wieczorną stołóweczkę dla ryb. Oby tylko znaleźć trochę czasu w tym tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m0nkey byłem dziś i złapałem tylko 1 karpia o wadze 2,2 kg, ogólnie było kiepściutko dziś z karpiami, jesiotry tylko brały, chyba było troszke za gorąco, bo aż sobie plecy przypaliłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc byłem wczoraj z kolegą. Złapaliśmy we dwóch ok. 15 karpi(najwiekszy 4,2kg). Ogólnie jak schodziłem z łowiska gościu z rybaczówki powiedział, że na całym łowisku była 1 ryba złapana przez cały dzionek bodajże na stanowisku nr. 9. Więc kiepsko z tymi rybami w tym roku na "okoniu" albo po prostu trafił sie taki dzionek. My akurat nie mogliśmy narzekać, było co robić. Łowiłem metodą włosową, przynęta na jednej wędce 2 kukurydze na drugiej 5. Próbowałem też na kulki (bałwanek truskawka + czarny halibut) bez efektów. Podsumowując nie było tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja Jutro wybieram się na dzionek ( nocka z piątku na sobotę już była niestety zarezerwowana) na stanowisko 26 zobaczymy czy będą efekty, byliśmy miesiąc temu z kolegami na 4 stanowiska to trafiły się jesiotr 14,5 i karpik 6,8 , ja miałem wtedy 1 branie ale spieła się. Mam nadzieje że jutro połapię , po powrocie napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

remek71, ze smakami może być ciężko coś podpowiedzić, bo jak na taki zbiornik, to ryby i tak przeżarły już pewnie całą paletę kulek, robaków, peletu, kukurydzy, i innych nasion. Tak więc niewiele Cie oszukam mówiąc, że znają każdy smak od śmierdzących mięsnych, po pachnące owocowe. Kwestia mocnego nęcenia (najlepiej punktowo) i trafienia zestawem w odpowiednie miejsce (czyt. niezbyt głębokie) - i tu jest problem, bo o ile większość osób mówi o rowie, który biegnie przez dno zbiornika - i to akurat byłoby łatwo opanować, to ja skłaniam się ku wersji, że raczej mamy tam do czynienia z zagłębieniami i górkami (jak to zazwyczaj w tego typu zbiornikach), przez co poprawne zarzucenie wymaga już nieco szczęścia lub po prostu dobrej techniki (albo sprzętu) :(.

P.S.

Jeżeli Cię trochę zniechęciłem to niechcący - przyjedź na łowisko, a na pewno nie będziesz zawiedziony - najwyżej nie uda Ci się od razu złapać na linę 18 kg jesiotra, ale mniejsze okazy powinny się trafić. :) I tak jak mówię celuj w miejsca o średniej glębokości (~3-6m.) - ale to już tak z mojej prywatnej obserwacji, na takich mi łowiło się najefektywniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na dobie (wtorek noc-środa dzień). Udało sie połapać troche. Złapałem 9 karpi 6 mniejszych (1-3kg) i 3 już takie ładniejsze. W nocy łapałem na kulasy czarny halibut obydwie wędki i nęciłem pelletem halibutowym z worków PVA. W dzień zaś łowiłem na ziarna, nęciłem koszyczkiem, sypka zanenta + gotowana kukurydza. Metoda włosowa 3-4 ziarka kukurydzy.

5,2kg

7909366.jpg

6,8kg

7909186.jpg

Był jeszcze jeden w granicach 6-7kg. Ale niestety nie mam zdjęcia. Szkoda, że nie udało sie złowić jesiotra, no ale trzeba próbowac dalej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.