Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie, że w skrócie odniosę się do ostatnich kilku postów na temat tego co działo się w sobotę:)

Karp 18,8 kg został złowiony przeze mnie - branie w okolicach 13:00-13:05 - zaczynał właśnie siąpić deszczyk.... a hol i końcówka ważenia odbywała się już w regularnej ulewie...:)

Dla niedowiarków - zdjęcie zrobione pomiędzy pomostami 31 i 32 proponuje wydrukować i podejść i porównać krzaki na zdjęciu z rzeczywistością:)

Po wyholowaniu karpia staraliśmy się jak najszybciej go uwolnić nie powodując żadnych otarć itd... carp care w 120%.

Zdjęcie zostało zrobione tak jak pisałem pomiędzy pomostami 31 i 32, Kuba (brt) przebywał aktualnie na st. 32 i dysponował wanną (matą) Nasha do której spokojnie zmieściłby się jesiotr 1,8m. Dlatego też przetransportowaliśmy karpia właśnie tam - moja mata choć duża jest w stanie pomieścić karpia maks. 10kg.

Owszem można było zrobić zdjęcie na tle wody, ale na st. 27A pod karpiem byłby beton, co by się stało gdyby upadł?? A tak byliśmy na trawie mając jeszcze komfortową "wannę"

Karp został sfotografowany w ciągu 5 minut, od razu po wyholowaniu część osobo pobiegła go ze mną ważyć, inna od razu dzwoniła do obsługi aby Pan Darek przybiegł i dokonał oficjalnego ważenia.

Waga 18,8kg to średnia arytmetyczna dwóch wag - jedna oficjalna z łowiska, druga chyba Brt-a.

Na końcu podziękowania dla Soyala, Brt-a i Hawranka za pomoc z podebraniu, ogarnięciu ważenia, zdjęć. Ryba w świetnej kondycji wróciła do wody....takich ludzi jak oni warto znać i spotykać nad wodą...

Jak będę miał film to mogę wrzucić to rozwieje wątpliwości....nagrał go Grzegorz ze stanowiska 38.

Ryby tego dnia brały b. dobrze - złowiłem jeszcze karpia 11,2kg po sprincie ze stanowiska 37 - centralka w kieszeni się gotowała...:) końcówkę holu amura 13kg widziałem na własne oczy...

w nocy z pt/sb padł karp około 14,5kg

Umiejętnościami jeszcze dużo mi brakuje do najlepszych... i nie uważam się w cale za ekstraklasę karpiową... ale na rybach tak jak i w życiu czasami potrzebne jest szczęście...

Nie wiem skąd w ludziach tyle zawiści itd... wędkarstwo ma sprawiać radość...

Najbardziej cieszy mnie widok dzieciaków, które na widok tej ryby niedowierzały że są takie karpie... Widząc to - widziałem siebie jakieś 23-25 lat temu kiedy jako mały chłopiec (zarażony pasją przez swojego ojca) miałem okazję widzieć wielkie ryby i marzyć, że kiedyś będzie dane i mi je złowić...

PONIŻEJ OPISANA 106-stka:

post-15625-14544973371436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mirku to nie jest żadna zawiść ale od dłuższego czasu była w Okoniu straszna posucha a ja jako osoba która dobrze zna to łowisko jestem po prostu zaskoczony. Połowu pięknej sztuki oczywiście Tobie gratuluje ale myśle że tak jak napisałeś gdyby nie doświadczenie Michała i Bartka mogłoby to skończyć się róznie...Pozatym zdjęcie jest bardzo ładne na takim a nie innym tle ale jeżeli decydujecie się gdzieś gdziekolwiek wstawiać je to na przyszłość radze robić jednak na tle wody żeby nie było niedomówień. A propos pomostu numer 8 to tak samo jak 53 jest to dobre miejsce ale nie wiem czy zawsze, chodzi o pore roku? Za to widziałem już z tych dwóch pomostów hole jesiotrów o których tu pisał Libra wyżej moich znajomych, Adriana 12 kg i Michała 13 kg ale wiem że są większe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haahahahaha i co specjalisto. Taki jesteś profesjonalista, że nie potrafiłeś uwierzyć, że ktoś potrafi połowić a Ty nie. Ludzie sobie robią zdjęcia z rybami, żeby mieć pamiątke, nie żeby udowadniać coś takim typom jak Ty. Tyle czasu nie widziałeś dużego karpia, nie znaczy to, że ich nie ma, widocznie nie potrafisz takowych łowić, skoro kolega wyżej w ciągu weekendu widział więcej takich sztuk niż Ty od początku sezonu. To, że Ty nie łowisz nie znaczy, że takich karpi nie ma, poćwicz trochę zamiast napinać się na forach. Jeśli tak bardzo interesują Cię moje rekordy, to przeszukaj forum, na pewno coś znajdziesz. Pozdrawiam i trochę skromności, bo usadził Cię wędkarz, który sam nie uważa się za najlepszego karpiarza. A Ty sprawiasz wrażenie guru karpiowego, co przez pół sezonu nie widział karpia 10+kg :lol: Koledze blaszka123, gratuluje okazu, piękny misiek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mogłoby się skończyć róznie...? zresztą nieważne...:) podczas holu Kuba spał a Soyale był u siebie w namocie:)

jesiotra moge wrzucić 11,9kg złowiony 13 lipca na tle wody zeby nie było..

co do jesiotrów są wieksze rozmawiałem z rekordzistą - który złowił okaz o wadze 19,5kg i nie mam podstaw mu nie wierzyć....

siedzielismy obok siebie i mial jednego duzego na wędce ale jesiotr zaparkował w krzakach przy pomoscie 28... a on łowił z 30stki:)

post-15625-14544973371773_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara najzabawniejsze dla mnie jest to jak ludzie spoza Warszawy, baaa nawet spoza Mazowsza, co w życiu nie byli lub byli może pare razy na tym łowisku piszą o nim. To po pierwsze po drugie faktycznie nie złapałem ostatnio karpia 10+ ale za to spiąłem pare już w ciągu ostatniego miesiąca. Po trzecie Mirku nie obraź się ale ja swoje ryby podbieram sam a dobrze wiemy że Okoń ze względu na ukształowanie dna do najłatwiejszych nie należy, chodzi mi o dołki 11 m i inne. Po prostu tam ryba nawet mała ma pole do popisu i założe się że Kuba lub Michał podpowiadali Ci w jaki sposób masz holować rybe, baaa nawet krtóryś z nich Ci ją w odpowiedni sposób podebrał. Niestety w większości przypadków tak duże sztuki spinąją sie tóż przy podbieraku np amury. Na sam koniec do kolegi bumtarara jeżdze od 13 lat na komercje w moich okolicach więc już byłem na każdym łowisku na Mazowszu. Dlatego nie wypowiadam się o miejscach, ludziach i rybach których nie znam ale wyobraź sobie że przez te lata są karpie które łapałem po kilkanaście razy nawet w jednym sezonie. Jak jesteś takim ekspertem to czeka na Ciebie bumtarara rubryka Karp Maxa "Parada Łowców Karp Maxa" albo przyjedź tu na Nasze przełowione łowiska komercyjne na Mazowsze i pokaż klase. P.S blaszka123 Mirek wierze że złapałeś tego karpia w Okoniu ale teraz już mniej że go sam podebrałeś. Naprawdę musiałbyś być "elitą karpiową" o której tu pisałeś żeby to zrobić samemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mam holować duże ryby - uczył mnie ojciec gdy miałem 5-10 lat i to mi zostało...nie obrażaj mnie prosze - dziekuje. Jakie jest ukształtowanie dna i jaki jest Okoń doskonale wiem, Ryby do 5kg podbieram sam, a jeśli jest ktoś obok to dlaczego ma nie pomoc??? co to są zawody??? ja zawsze pomagam i cieszy mnie to jak mogę komuś pomoć...

Rybę podebrał nieznajomy karpiarz ze stanowiska 27, co więcej był lekko pod wpływem... i dobrze ze się udało za pierwszym razem... po podebraniu oszacowal karpia na 10-12kg:) Soyale przybiegł i jeszcze w podbieraku rozpoznał ze to nr 106....

tak więc zakoncz prosze Cię to dyskusję i nie pisz głupot....

Nie chwaląc się, w tym roku na Okoniu połowiłem , oprocz 18,8kg mam jeszcze 11,2kg karpia 9,55kg 9kg i kilkanascie w przedziale 5-7,2kg.

Dodam również, że nie dysponuje taka ilością wolnego czasu aby przyjezdzac na 2-3 dni na zasiadki... ale jak widać można złapać okazy przyjeżdzając na jeden dzień....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał "a świstak siedzi i zawija w sreberko"... :)

Ja żartuje Mirek po co napinasz się niepotrzebnie i denerwujesz?:o

Jakie ja pisze głupoty? Wiem że można połowić i w pół doby np w 2011 roku od godz 12 do 18 miałem karpie na macie 15,10 i 5 kg oraz spinke na oko 17 kg sztuki... Wszystko można jak się zna łowisko, długo na nim wędkuje i ma się odrobine szczęścia o którym tu pisałeś. No widzisz ja jestem taki że sam podbieram od małego 5 kg bączka po brzuchatego 18 kg miśka wszystkie swoje karpie... Rybie trzeba dać szanse stąd te wszystkie haczyki bezzadziorowe, bezpieczne klipsy i inne :P

P.S ja jeżdze dwa razy w miesiącu i to najczęściej na 8-12 h dlatego może mam same 5-9 kg sztuki o łącznej wadze 100 kg i pare spinek w tym sezonie 10+ ha, ha, ha :)

"na tle wody" blaszka123 to widoczna za plecami woda a tu znów Twój jesiotr był w krzaczorach ale nie denerwuj się bo Ci żyłka pęknie... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara najzabawniejsze dla mnie jest to jak ludzie spoza Warszawy, baaa nawet spoza Mazowsza, co w życiu nie byli lub byli może pare razy na tym łowisku piszą o nim.

A czy ja pisze o tym łowisku ?? Pisałem do Ciebie bo denerwuje mnie Twoja nieufność do innych użytkowników. Pisałem Ci to wcześniej, ale widać muszę powtórzyć, większość wędkarzy robi sobie zdjęcia z rybami na pamiątke i nie obchodzi ich to, czy wierzysz w te ryby czy nie. Rozumiesz już? To Ty po raz kolejny się pogrążasz, wspominając po raz dziesiąty o 100kg karpi, które złowiłeś. Ponoć łowisz for fun ??

Dlatego nie wypowiadam się o miejscach, ludziach i rybach których nie znam
To czemu podważasz wiarygodność zdjęć wykonanych przez ludzi, których nie znasz?? Sam sobie przeczysz. A już chwalenie się rybami, które Ci się zerwały, trzeba było im zrobić zdjęcie to byśmy Ci uwierzyli :lol: A za zaproszenie do Parady Łowców Karp Maxa dziękuje, nie zgłaszam złowionych okazów i nie specjalizuję się w łowieniu karpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dzisiejszej nocy Okoń będzie mocno obsadzony.

Wolne są tylko pomosty od 1 do 16 i do tego pojedyncze sztuki w dalszej części :)

Ja z kolegą wybieramy się dziś na 22 i 23, więc jak ktoś będzie chciał pogadać/pośmiać się to zapraszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajcie relację jak tam brania na okoniu, bo ja już nie mogę doczekać się swojego weekendowego wypadu, taka mała odskocznia od spiningu.

PS. A tak po za tym to pochwalę się swoimi ostatnimi sztukami z wód pzw ;>

94391406553647219562.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara łapie dla przyjemności ale nie muszę jak pierwszy naiwniak we wszystko wierzyć. Nie jesteś karpiarzem więc nie zrozumiesz mojej retoryki myślenia i tym bardziej aluzji i ironii jaka płynie z moich wypowiedzi. Dlatego proszę Cię nie sil się już więcej na odpowiadanie mi skoro ani nie jesteś karpiarzem ani tym bardziej jeśli nie byłeś na łowisku o którym tu mowa, bo zaczynasz mnie powoli irytować człowieku. Do pozostałych użytkowników wędkujących na Łowisku Okoń, połamania kija i oby baterie wam w telefonach nie padły:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Libra pewnie zaraz wejdzie tu Soyale albo sam Alex i napiszą cyt. "...w Okoniu w weekend nie było już tak dobrze jak tydzień temu ale udało się połowić troche. Efektem weekendowego wypadu w długi weekend były karpie 16,14 i 12 kg, udało się też złowić kilka mniejszych sztuk amurów od 8 do 10 kg..." Jak zobacze to uwierze bo dziwnym trafem jeżdze od połowy kwietnia po Okoniu, Ossowie, Oleśniku i Niedziałce to sama leci drobnica od 1 do 3 kg albo średniaczki od 5 do 9 kg. Jakoś jeszcze sam w tym roku nie widziałem nad wodą karpia 10+ i nie złowiłem takiego. Co więcej większe sztuki widziałem tylko na filmikach na youtube.pl albo zdjęcia na forum-karpiowe.pl ale to w Krzyczkach i Żelechowie. Czekam na więcej zdjęć karpi zrobionych na tle krzaków i połamania kija.

P.S jedna 16-stka w Nowodworze na początku sezonu w maju i ostatnio w czerwcu 14-stka w Nowodworze, z tego co wiem to w czerwcu jeszcze była 14-stka w Ossowie, w lipcu 18 i 19 kg w Krzyczkach oraz też w lipcu 14 i 16 kg w Żelechowie. Teraz ponoć tydzień temu w weekend 18,11,12 i 13 kg w Okoniu w pare dni od piątku do niedzieli. Choć tu tylko Soyale i blaszka123 wkleili zdjęcia 18 i 11 kg. Jak na tyle łowisk komercyjnych i osób wędkujących przez prawie pół roku to mizeria straszna. Niech mi teraz jakis 18-19-letni albo 20 paro letni ekspert z drugiego końca Polski napisze że ja wędkować nie umiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski nasuwają się trzy nie jesteś nawet z Mazowsza to pierwszy.

Drugi wniosek w życiu nie wędkowałeś na Okoniu ani innej komercji na Mazowszu.

Trzeci i najważniejszy to oznacza że w dupie byłeś i gówno widziałeś.

Jak chcesz przyjedź tu i pokaż klase, zapomniałem nie jesteś karpiarzem...

P.S matole jak na populacje 3-4 mln mieszkańców i 3-4 tyś. wędkujących karpiarzy z Warszawy i okolic te kilknaście karpi od początku sezonu 10+ na kilkanaście łowisk komercyjnych jakie tu mamy to jedno, wielkie gówno... Weź Ty przygłupie wróć do szkoły i naucz się liczyć wtórny analfabeto a jak chcesz zabierać głos pod jakimś postem to zacznij pisać w woj. małopolskim lub woj.świetokrzyskim i wędkarstwie tam ok palancie? :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okoniu jest tak ze ryby potrafia brac z godziny na godzine. Wiec jak komus bralo wczoraj czy w weekend to nie ma co sie tym sugerowac. Bylem w srode po 1 wyholowanej rybie bylem juz zadwolony karp numer 106 potem dolecial jeszcze okolo 6kg i 4 wigilijne, bonus zasiadki karas ok 1kg. :) Obok padl karp 8kg a kilka pomostow dalej karp nr 200 ponad 11kg ten sam ktorego znaczyl Soyale a Carp4Fun nie wierzyl w jego wage. :)

Damiano karpia podbierales mi za co dziekuje. Tylko ze stanowisko numer 31. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S matole jak na populacje 3-4 mln mieszkańców i 3-4 tyś. wędkujących karpiarzy z Warszawy i okolic te kilknaście karpi od początku sezonu 10+ na kilkanaście łowisk komercyjnych jakie tu mamy to jedno, wielkie gówno... Weź Ty przygłupie wróć do szkoły i naucz się liczyć wtórny analfabeto a jak chcesz zabierać głos pod jakimś postem to zacznij pisać w woj. małopolskim lub woj.świetokrzyskim i wędkarstwie tam ok palancie? :!:

Jestes tutaj nowy wiec mozesz nie wiedziec ze na tym forum nie uzywa sie takiego jezyka, nawet kiedy ktos krytykuje twoje umiejetnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okoniu jest tak ze ryby potrafia brac z godziny na godzine. Wiec jak komus bralo wczoraj czy w weekend to nie ma co sie tym sugerowac. Bylem w srode po 1 wyholowanej rybie bylem juz zadwolony karp numer 106 potem dolecial jeszcze okolo 6kg i 4 wigilijne, bonus zasiadki karas ok 1kg. :) Obok padl karp 8kg a kilka pomostow dalej karp nr 200 ponad 11kg ten sam ktorego znaczyl Soyale a Carp4Fun nie wierzyl w jego wage. :)

Damiano karpia podbierales mi za co dziekuje. Tylko ze stanowisko numer 31. pozdrawiam :)

Już lecą fotki do ciebie. Dzisiaj je ci wyślę . Jeszcze raz gratki i pomyłka było to stanowisko 31 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wyglądają wyniki nocnych zasiadek na okoniu? Czy jest sens? Mam opcję albo pojechać z soboty na niedziele na noc, bądź tylko na niedziele na dzień (przeraziła mnie pogoda skwar 30 stopni i bezchmurnie). Co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski nasuwają się trzy nie jesteś nawet z Mazowsza to pierwszy.

Gratuluje Szerloku, ale co to ma do tematu ??

Drugi wniosek w życiu nie wędkowałeś na Okoniu ani innej komercji na Mazowszu.

Mylisz się i to bardzo, nie wiem skąd taki wniosek wysnułeś

Jak chcesz przyjedź tu i pokaż klase, zapomniałem nie jesteś karpiarzem...

Dzięki za zaproszenie, ale jak patrze na poziom Twoich postów to jakoś mi się odechciewa. I nie wędkuje po to, żeby coś komuś udowadniać, a tym bardziej Tobie. I masz rację nie czuje się karpiarzem, ale mam na swoim koncie kilka cyprinusów i amurów godnych uwagi. Reszty Twojej "wypowiedzi" nawet nie skomentuje, nie będe się zniżał do Twojego poziomu. I pamiętaj, to że Ty nie łowisz, nie oznacza, że inni nie łowią. Nie mierz innych swoją miarą, mam dwóch dobrych znajomych z Warszawy, którzy w tym sezonie mają już kilka 15+ z mało znanej wody. Po prostu nie chwalą się swoimi połowami, bo w zeszłym sezonie kilku "wędkarzy" ogołociło im ich ciężką rozpracowaną wodę i wywieźli wszystko na komercję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.