Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

laskika28, najlepiej szukaj szybkiego kija o c.w do 18 gram. takich wędek jest w sprzedaży cała masa. Zrób sobie wycieczke po sklepach wędkarskich i pomachaj na sucho

każdą wędką która będzie według Ciebie godna uwagi. Jak ma to być wędzisko do łowienia na rzece to najlepiej 3 metrówke chociaż kwestia przyzwyczajenia. Niektórzy wędkarze skutecznie dają rade 2,70. Ja wole 3 metrówki ze wzgłędu wygody wędkowania na podwyższonym stanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

San myślałem nad jej kupnem,dużo ludzi ją poleca do klenio-jaziowania,znakomicie oddaje pracę najmniejszych woblerków i jest o parabolicznej akcji.Myślę że byłbyś bardziej zadowolony niż np z DAIWY .Poczytaj na necie jest wiele opinii tego kijka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem akurat w Gruzji i postanowiłem trochę pospiningować. Nie wziąłem wędki z domu, gdyż nie sadziłem, ze będę tutaj łowił. jednak jest taka szansa, ale w miejscowości Zugdidi (70 tys. mieszkańców) nie udało mi sie znależć sklepu wędkarskiego :cry: . Na bazarze, jedyny sprzedawca sprzetu wędkarskiego zaproponował mi kupno wędki Shimano Crossbeat 2,8 m cw 10-30 g. Składa sie ona z 4 lub 5 części. Inne wędki są nieznanych mi firm. Problem w tym, że nie znalazłem w wyszukiwarce internetowej takiej wędki. Nazwa Crossbeat była łączona z firmą Daiwa. Co Wy sądzicie o tej wędce. Nie pytam o parametry, gdyz mi odpowiadają, ale czy słyszeliście o takiej wędce, a jeżeli tak to co o niej sądzicie. Cena w przeliiczeniu ok. 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem akurat w Gruzji i postanowiłem trochę pospiningować. Nie wziąłem wędki z domu, gdyż nie sadziłem, ze będę tutaj łowił. jednak jest taka szansa, ale w miejscowości Zugdidi (70 tys. mieszkańców) nie udało mi sie znależć sklepu wędkarskiego :cry: . Na bazarze, jedyny sprzedawca sprzetu wędkarskiego zaproponował mi kupno wędki Shimano Crossbeat 2,8 m cw 10-30 g. Składa sie ona z 4 lub 5 części. Inne wędki są nieznanych mi firm. Problem w tym, że nie znalazłem w wyszukiwarce internetowej takiej wędki. Nazwa Crossbeat była łączona z firmą Daiwa. Co Wy sądzicie o tej wędce. Nie pytam o parametry, gdyz mi odpowiadają, ale czy słyszeliście o takiej wędce, a jeżeli tak to co o niej sądzicie. Cena w przeliiczeniu ok. 180 zł.

Coś mi się wydaje, że to tak samo tandetny jak inne no-name'y z tym, że ktoś dał na to naklejkę Shimano i myśli, że zgarnie większą kasę. Samo to, że w ofercie Shimano nie ma takiego modelu powinno dać wystarczająco do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

panowie potrzebuje informacji o wedce MISTRALL AMUNDSON 2.75 cw do 12 g

czy wedka jest wklejanka czy nie ... i czy akcja jest znana dla wedek mistralla czyli szybka ale troche lejaca ... jezeli ktos posiada bardzo prosiłbym o odzew ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chodziło mi o wyrzut co o bardziej paraboliczną akcję. Kij o który Tobie chodzi ma raczej akcję szczytową. Dla mnie dobre kleniowe wędzisko musi dobrze przenosić pracę przynęty oraz pięknie pracować przy holu ryby. jak powrzechnie wiadomo kleń nie zalicza się do tych najwaleczniejszych ryb lecz na paraboliku jest lepsza frajda a i w holu tracimy zdecydowanie mniej ryb- nie raz zdarzyło mi się wyciągnąć na takie wędzisko prawie nie zaciętego klenia! Ale to oczywiście jest tylko moje zdanie i mój gust którym Ty nie musisz się sugerować? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wręcz przeciwnie niż koledzy :razz:

W/g mnie sprawa tego czy kij będzie miał akcje fast czy mod jest raczej sprawą drugo znacząca. Ważniejszy jest kołowrotek i dobra żyłeczka. To kołowrotek i żyłka amortyzuj ucieczkę ryby a kijek może być fast w tym momencie. Podczas jednej z wypraw z moim serdecznym kolegą zauważyłem i z zaciekawieniem oglądałem każdy hol ryby i zastanawiałem się kiedy się to skończy. A tu zonk liczba jego spadów równała się z moimi choć łowiłem kijem parabolicznym :roll:. Więc mi się wydaje że z tym kijem to jest część prawdy ale nie cała... Choć fakt jest taki że łatwiej jest dalej rzucić przynętą na kiju o akcji w wersji końskiego ogona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench napisał/a:

Akcja ma ogromne znaczenie, im szybciej tym lepiej, jednak do tego ugięcie powinno być głębokie najlepiej po sam dolnik;)

Dokładnie tak chciałem to ująć :lol: A kołowrotek po prostu ma być niezawodny, równiutko układać żyłeczkę i cichutko pracować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji od ludzi łowiących z brzegu.

Poszukuję kija 3m-2,7m z wskazaniem na 3m który dobrze ładuje się pod przynętami 10-30g głównie wobki 20 - 30g i gumy na główkach 10-25g (łowienie z opadu), po za dalekimi rzutami powinien dobrze przenosić brania na dolnik i mieć szybką akcję.

I na tyle mocny żeby poradził sobie z roślinnością wodną a nie złamał się.

Jeśli macie taki kijek lub słyszeliście o jakimś dobre opinie to podajcie nazwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji od ludzi łowiących z brzegu.

Poszukuję kija 3m-2,7m z wskazaniem na 3m który dobrze ładuje się pod przynętami 10-30g głównie wobki 20 - 30g i gumy na główkach 10-25g (łowienie z opadu), po za dalekimi rzutami powinien dobrze przenosić brania na dolnik i mieć szybką akcję.

I na tyle mocny żeby poradził sobie z roślinnością wodną a nie złamał się.

Jeśli macie taki kijek lub słyszeliście o jakimś dobre opinie to podajcie nazwy?

Jaki zakres cenowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem bo jeszcze nie zdecydowałem myślę że tak do 200zł ale jak będzie więcej to nie powinno być problemu. Żona rozjechała moje wędki (oczywiście moja wina według jej) ale teraz będzie musiała przeżyć zakup nowych w końcu to ja się nic nie odezwałem na temat samochodu, ściany i wędek opartych o nią w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.