Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sandacz 2009


Gość jarek001

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
te brania w tym miejscu gdzie mniej turystów? ;)

Zgadza się! Na to drugie jeziorko wybiorę się pewnie dopiero na początku września. Ale myślę, że na obu jeziorkach jesienią będzie ciekawie :twisted: Choć prawdę mówiąc, cały czas mam jeszcze nadzieję, że może na Wieprzu coś się jednak ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No i jak tam u innych w tym temacie...? Bo u mnie jak do tej pory lipa :sad:! Na trzy wypady z nastawieniem na tą rybkę nawet jednego brania. Daje się jednak zauważyć, że szczupaki już powoli zaczynają zbierać "zapasy na zimę" bo coraz częściej i chętniej atakują "trupka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na j. pakoskim jakby cosik się ruszyło, w ostatnich dwóch tygodniach mmoi znajomi złapali po kilka miarowych sandaczy w przedziale do 4,5kg. natomiast na części północnej jeziora wędkarz z Pakości złapał sandacza powyżej 8kg. Ja wraz z ojcem pozazrościłem kolegom udanych łowów, i wybraliśmy się 1.09.2009r na część południową jeziora. Efekt ojciec 3 miarowe wszystkie jednego rocznika 50-55cm, natomiast ja lekki peszek bo 3 krótkie, natomiast uwiesiłmi całkiem zgrabny okonek ok 35cm(fotka w temacieokonie 2009r).

ot tej wielkości sandaczyki ojciec złapał

5d278c423db7b9bfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kolejna udana wyprawa na j pakowskie. Tym razem byliśmy w trójkę. Kolega Paweł zaliczył komplet 2 sandacze + szczupak, ja złapałem 2 sandacze, ojciec 1 sandacza, lecz największego tego dnia.

Tatko i sandaczyk 70 cm

9846b52165e4567bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby cosik się ruszyło

Może i już powoli zacznie się coś dziać, miejmy nadzieję! Ja wczoraj też złapałem swojego pierwszego sandaczyka w tym roku :mrgreen: "Sikut" był bo miał coś około 35cm ale i tak sprawił mi wiele radości... tyle zasiadek bez żadnego kontaktu z rybą, aż w końcu się udało! Chwilę potem wygoniła mnie do domu zbliżająca się burza. Teraz tylko trochę większe do współpracy poproszę :twisted: !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Czas ożywić ten temat, cościk się ruszyło na mojej miejscówce , właśnie kupiłem nową wędkę na sandacze Dragon Mystery Impulse spin XT 14-35 g z dodatkową wkładką na szczytówkę jako kiwok i efekty są , w niedzielę z opadu dwa mętnookie 61 i 59 cm i w poniedziałek 47 cm. Wędka do opadu super . Dzisiaj ponownie pod wieczór polowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon nadal trwa ale najlepsze dopiero przed nami!!!! I podziękowania dla Mańka za poradę a oto jej natychmiastowy skutek

d4ed4815a935d23emed.jpg

a i szczubełek się napatoczył

75e318fe64bc678dmed.jpg

Dzięki za porady i mam nadzieje że w przyszłości jak nabiorę doświadczenia to także komuś pomogę. PS zaczeło się o świcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzisiaj piękna pogoda a to oznacza wypad na sandacza:) mam nadzieje że wieczorem znów będę miał czym się pochwalić. Życzę wszystkim połamania kija i oczywiście czekam na fotki z waszymi wynikami, ja będe działał na zbiorniku zaporowym na żywca a mój siostrzeniec na spinning. nerka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku poluje cały czas za sandaczem na Narwi ale nie mam efektów. Kilka razy czułem jakies pstrykniecia i przytrzymania ale tylko wyciągałem pociętą gume. Juz nie mam pojecie co robic i jak do nich podejsc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtorkowy wypad zaliczony, ja dwa sandaczyki po 53cm,ojciec i kolega Paweł po jednym ledwo miarowym 47cm.Ponadto 10 ładnych okoni wspólnie złapanych, największy 34cm wyłowiony przez ojca(fotka w temacie okonie 2009)

ten był bardziej waleczny

c4ba96032874ad69med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odwiedziłem moją miejscówkę na krakowskiej wiśle w celu połapania sandaczy , efektem były trzy sztuki 35 , 35 i 25 cm . W temacie sandaczy jestem raczej cienki bolek bo co wyprawę zrywam powyżej pięciu sztuk gumek a kontaktu z rybą czasami brak . Używam Powermesha cw 18 , żyłki 0,20 i główek 12gr

Jak sobie radzicie by "ratować" gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos delikatnego kija uzywasz na te sandacze ;) pogori

Kij poradził sobie z metrowym sumem , a sandacze narazie wyciągałem wielkości dużego okonia(nie liczę jednego 65cm). Lubię ten kijek bo pomagał mi z ulubionymi kleniami ale czasami zmieniam zamiłowanie by popróbować innych rybek. Fakt że gnie sie przy ciągnięciu gumy po dnie ale każde puknięcie czuje w rękach. Jest zbyt delikatny do przynęt sandaczowych ale nie do sandaczy. Kleń tej samej wielkości jest o niebo silniejszy niż sandacz. W sandaczach podoba mi sie to że czasami wyciąga sie rybę wielkości przynęty, 15 cm ryba łakomi sie na 12 cm twistera :wink: . Boli mnie tylko że te przynęty tracę , proszę o dalsze podpowiedzi co robić by sie tego ustrzec prowadząc przynęte po dnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori : przejdż na plecionkę .

Może na początku Ci nie pasować , ale jak się przekonasz do jej atutów , to nigdy już nie nawiniesz żyłki .

Na plecionce poczujesz każdy kamyczek , wczuj się i staraj się przeskakiwać zawady (często wtedy sa brania)

Plecionka jest mocniejsza , mniej rozciągliwa , staraj sie odstrzelić tak jak pisał Deuuu , tylko delikatnie , nic na siłe bo jak sie mocno wbijesz w zawad to kaplica , chociaz ja nieraz czuje na plecionce jak przesówają sie kamienie jesli zostanie już tylko siłowe rozwiązanie sprawy.

Jesli to możliwe , używaj lżejszych główek , nie zawsze przunęta musi walić z impetem o dno ( ja zakłedam mniejszą główkę ale 15cm wyżej dociążam taśmą , może to archaiczne ale przynosi efekty jesli chodzi o brania jak i o ilośc zawadów .

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deuuu : polecam .

Wszystko zależy od rodzaju łowiska , siły uciągu wody i głębokości .

Musisz podpasować pod siebie .

Kiedy zakładam np. główkę 15 , docinam ją cążkami nawet kilka krotnie aż do momentu gdy zamiast walić o dno delikatnie stuka o kamienie .

Kiedy staje się zbyt lekka , zakładam taśmę ok. 15 cm wyżej , jeśli dalej jest zbyt lekka to nie dokładam obciążenia tylko opuszczam tasmę o 5 lub 10 cm (to wiele zmienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.