Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


b0bek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki Sobi :smile:

Dzisiaj z nudy jak to zwykle bywa ruszyłem ze znajomym pobiczować wodę, niestety ale przez własną "głupotę" zbyt luźno nawinięta plecionka skutecznie uniemożliwiała łowienie i większość czasu spędziłem na odplątywaniu warkoczyków... Jednak miałem atak bolka na seledynową gumę, jednak dziad był cwany i się nie zapiął. W oddali było widać piękne ataki na wodzie, na pewno był to ładny kawał zbója. Później nad wodą zaczęło się zbierać mało ciekawe towarzystwo w celu zaaplikowania alkoholu (znajomy naliczył ich aż 14 i to w 6 samochodach!) no więc zebraliśmy się i ruszyliśmy do domku z racji że zaraz miał nam zwiać ostatni autobus. I co najważniejsze miałem wrażenie że Regalica już tak nie ciągnie, dużo łatwiej było dzisiaj sprowadzić gumę do dna. Wyprawa przyjemna mimo iż bezrybna.

Ale za to dowiedziałem się ciekawej rzeczy, mianowicie że podobno jestem sławnym łowcą boleni "z rogu koło mostu", już krążą na mój temat niebywałe historię a ja tam raptem kilka rapek trafiłem. Warto czasami pogadać ze starszymi wędkarzami, można wiele się o sobie dowiedzieć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj od godziny 20 do 23:30 jedna certa dobre 35cm i sum (ik) ok 50cm. Obie ryby na pęk rosówek. Na drugiej wędce żywa okleja ale bez rezultatów.

Co roku łowię w mojej rzece sumy do max 60 cm, ale nie mogę trafić na wymiarowego. Niby jak się wypuszcza takie pod 60 cm to powinny mieć za rok wymiar, a tu co roku bierze ten sam rocznik :???:

Chyba rzeka, na której łowię służy sumom jako przedszkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku łowię w mojej rzece sumy do max 60 cm, ale nie mogę trafić na wymiarowego. Niby jak się wypuszcza takie pod 60 cm to powinny mieć za rok wymiar, a tu co roku bierze ten sam rocznik

Chyba rzeka, na której łowię służy sumom jako przedszkole.

Po prostu za rok są już mądrzejsze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj na rzece od 22 do 00.30 złowiłem 4 krąpie w tym jeden ok.30cm na rosówkę i co chwila ściągają robaka z haka.Dziś spróbuje na wątróbkę i fileta żeby pozbyć się natrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy, poranny rekonesans na boleniowym łowisku zaowocował 5 rybkami. Pierwsze trzy sztuki to smyki po około 45-50 cm, myślałem nawet że na tym się skończy ale zmiana miejsca przyniosła efekt. W ciągu 10 minut udałosię przechytrzyć 2 większe sztuki. Pierwszy 61 cm i drugi (ten już dał popalić) 72 cm.

85b9934d4ebc80bdm.jpg

9b3a7a3ec6b971cfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to artech gratulacje za bolenia na brąz lub nawet na srebro.

Mój boleń złapany 2 lata temu miał 71cm i 3,5kg. Twój mając 72cm i będąc niechudym, może mieć nawet pod 4kg.

Swoją drogą to masz masę szczęscia. 5 szt w jeden dzień, to wynik lepszy niż wielu wędkarzy ma w całym życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, Gratulacje piekna rapa :smile:

Ja dzisiaj po 24 dniach wędkarskiego postu spowodowanego wysokim stanem Wisły w końcu wybrałem się na rybki i w 2h udało się złowić dwa bolki jeden ok 35cm :mrgreen: a drugi 55cm+. Woda jest jeszcze nie taka jak powinna być ale jak spadnie jakieś 20-30cm będzie ok. Dzisiejszy boleń nie duży ale po tak długiej przerwie bardzo cieszy :wink:

8b9654ef3d2fa5bcm.jpg

I jak zawsze C&R :razz:

7d0c8e362be4a931m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech, Tomek1988 gratuluje Bolków, ładne te wasze zbóje :wink:

Wczorajsza wizyta nad wodą znowu zakończona fiaskiem, zaczynam przeklinać tą cholerną plecionkę Fireline... nie wiem co jest powodem że robią się warkocze i przez to zerwałem jeszcze mego kochanego thrilla. No ale cóż, jeśli ktoś miał podobne doświadczenia z Firelinem to niech napisze na pw i powie jak sobie z tym poradził. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio szczęścia nie mam. Wczoraj chyba wydra albo bóbr grasowała(nie wiem bo staliśmy kawałek od brzegu i było coś koło 22) a dziś kumpel wpadł do rzeki i efekt ten sam - zero ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu posiedzalem troche za linem... efekty takie sobie, a wlasciwie to brania, nadzwyczaj delkatne z tego wzgledu po spietych kilku rybach przerzucilem sie na haki zadziorowe noi jakies efekety byly...

b26d428141d25e8dmed.jpg

011738a765e8f68dmed.jpg

90e3631f3750f8b7med.jpg

a63cba2ab5d308d7med.jpg

Nie były zbyt duże, ale na patelke akurat :mrgreen:

415db37d811a600dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.