Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na bolenie

Okoń 2020 - Liga haczyk.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzałem się do tej metody w tym sezonie. Nie ma pewności, czy dane nam będzie swobodnie się poruszać. Stąd jeszcze nie angażuję się w akcesoria i podglądam, jak u innych to wygląda.

Odnośnik do odpowiedzi
przynęty na bolenie   Dragon
  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wczoraj chodziłem i obserwowałem wodę na jednym z kanałów żeglugowych. Szukałem ławicy wylęgu. Łowiłem na skraju tej ławicy. Trzeba za nią wędrować, bo się przemieszcza. Taką przyjąłem wczoraj taktykę

Wczoraj 10szt,8 maluchów jeden 24cm i największy 29cm.Nie wziąłem maty z miarką i nie wskoczą do tabeli.Brania trwały pół godziny.Wszystkie ryby na 3cm rybkę od jaxona na 1g główce.

W sobotę i niedzielę wygospodarowałem czas przed zmierzchem i z nastawieniem łowienia okoni zameldowałem się z popperami i pieskami "wtd" nad Odrą. Słońce dawało w kość. Raz musiałem się wycofać w pob

Posted Images

W dalszym ciągu nie mogę znaleźć okoni. 2 weekendy - 3 wędkarzy, różne metody i łowiska i w sumie parę mikro sztuk. Czy drapieznik przestał żerować z rana ? Czy jest to spowodowane wysokim ciśnieniem? Było 1030 , teraz spada do 1020-25 (dalej wysokie).

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czym to jest spowodowane ale mam podobnie. Od jakiegoś czasu trafiają mi się tylko pojedyncze maluchy. Większe albo się gdzieś wyemigrowały albo nie żerują. Pora dnia chyba nie ma znaczenia bo sytuacja jest taka samo rano i po południu.

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, jaceen napisał:

Łukasz1988, a na co się połakomiły?

połakomiły się na gunki grubby shad 6cm na 4g główce, co do prowadzenia szybko i jednostajnie.

Ryby namierzone na płyciźnie ( ok 50cm) , w głębszych miejscach z opadu 0 kontaktu

IMG_1659.JPG

• Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Larry_blanka napisał:

W dalszym ciągu nie mogę znaleźć okoni. 2 weekendy - 3 wędkarzy, różne metody i łowiska i w sumie parę mikro sztuk. Czy drapieznik przestał żerować z rana ? Czy jest to spowodowane wysokim ciśnieniem? Było 1030 , teraz spada do 1020-25 (dalej wysokie).

6 godzin temu, assam napisał:

Nie wiem czym to jest spowodowane ale mam podobnie. Od jakiegoś czasu trafiają mi się tylko pojedyncze maluchy. Większe albo się gdzieś wyemigrowały albo nie żerują. Pora dnia chyba nie ma znaczenia bo sytuacja jest taka samo rano i po południu.

U mnie sprawa z okoniem ma się tak, że za sandaczem zacząłem dłubać. Nie namierzyłem okoni nigdzie, dosłownie nigdzie a ostatnie lata tylko za okoniem i to ze sporymi sukcesami, łaziłem. Latem jeszcze piękne łowiłem ale jesień to tragedia.

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Fido Angellus napisał:

U mnie sprawa z okoniem ma się tak, że za sandaczem zacząłem dłubać. Nie namierzyłem okoni nigdzie,

U mnie z okoniem podobnie, próbowałem i zrezygnowałem. Obiecywałem sobie w poprzednim roku, że na koniec sezonu odpuszczę sandacze na rzecz okoni. Niestety musiałem zmienić zdanie i wtopiłem. Wtopiłem w sensie, że jakieś cuda się z nimi dzieją. Eksperymenty, eksperymenty...

• Lubię to 1
Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj po pracy znów szybki wypad za okoniami. Pogoda chyba pozytywnie wpłynęła na ich aktywność bo udało mi się namierzyć stadko. Na boczy trok udało mi się złowić 9 sztuk w ciągu 30-40 min. Wielkość średnio pod 20 cm ale zabawa była. Później zerwałem zestaw. Miałem się już zbierać ale postanowiłem jeszcze 15 min połowić. Nie chciało mi się wiązać nowego więc założyłem 3 g czeburaszkę z hakiem offset a na to 6 cm chiński easy shiner w naturalnych kolorach. Kilka rzutów i jedno puknięcie. Zmiana przynęty na 5 cm larwę. Pierwszy rzut, opad, krótkie podbicie i uderzenie. Od razu było wiadomo, że to nie kolejny maluch :). Po nim zrobiłem jeszcze 3 rzuty i do domu.

20201113_155028.thumb.jpg.26f0441d1fff3730e15f9b55814357cb.jpg

• Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj z kolegą Grzebas72 wyskoczylismy na rybki. Celem byly okonie. Po kilku pustych miejsówkach trafiliśmy gdzie stoją i udało sie pięknie połowić. 

Brania byly bardzo agresywne, na wszyatko co mialo w okolicach 5 cm i głoweczki 4 - 5 gr.

Udalo się rownież rozdziewiczyć nasze nowe matomiary :-)

Okonki które zgłaszam do rywalizacji 

29, 29, 30, 34 i 36 cm

20201115_115203.jpg

20201115_115002.jpg

• Super 7
Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj 4 sztuki, tylko jeden wart uwagi, 30 cm.

Prosty miejski odcinek Wisłoka, wziął na 5 cm różowego kajtka na 1 gramowej główce.

Rzuty na wprost i powolne ściąganie po wachlarzu z lekkimi szarpnieciami co kilka obrotów. Branie ze środka.

IMG_20201118_142418.jpg

IMG_20201118_142459.jpg

• Super 2
Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj +- 50 min. łowienia trochę po 15:00

W pierwszym rzucie podczas opadu od razu branie i zameldował się kolejny fajny pasiak do tabeli. W kilku kolejnych rzutach jeszcze dwa mniejsze 20-25 cm i koniec. Kombinowałem ze zmianą przynęt ale miałem jeszcze tylko dwa puknięcia.

20201120_152406.thumb.jpg.0de650f528e671d962cf3bcbca6670dd.jpg

20201120_152449.thumb.jpg.730df8092538576eddcbd84391f11242.jpg

• Super 2
Odnośnik do odpowiedzi

Mój dzisiejszy połów 😁 shadteez 7,5cm 

Jak by ktoś chciał jechać na prężyce to odradzam, 6 godzin pływania i informuje że w zbiorniku nie ma ryb na echo znalazłem jedną malutką ławice białorybu i to tyle, dziwna ta jesień 🤷‍♂️

large.20201122_070713.jpg.72c04d1ebde8e387876e40ae4d004992.jpglarge.20201122_070748.jpg.4efca39c306c2f005d4ef54426602414.jpg

• Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy raz od dłuższego czasu nastawiłem się na okonie. Metoda-boczny trok. Byłem blisko do wymiany jednego brakującego trzydziestocentymetrowego. W sumie złowiłem 6 sztuk a największe miały 2x28 i 1x29 cm. Teraz poczekam na lekkie ocieplenie. Zapowiadane poranne przymrozki nie dla mnie.

P1420652_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.0ed301ed840a44fbb2ada483ec38f4a5.jpg

• Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do odpowiedzi