Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach? Marzec 2010


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś rozpoczęcie sezonu :wink: Wczoraj bylem na rozeznaniu i okazało się , że na połowie jeziora nie ma już lodu. Po pracy nie wytrzymałem szybkie zakupy i po 16 byłem nad J.Glinki.

Na feeder nic , ale na spławik dwie płoteczki. To dzięki zanęcie , którą zrobiłem wedlug wskazówek. Mimo krótkiej wyprawy nie była ona o kiju :mrgreen: Chciałbym podziękować wszystkim haczykowcom za rady, podpowiedzi i przekazywanie swoich umiejętności innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny wyjazd na Odre,tym razem Raków :grin: Woda zapieprza ale 60gr daje sobie rade utrzymac przynete na swoim miejscu.Wedki od 5 rano w wodzie co jakis czas drgaly tracane przez niewielkie krąpie az o 11:35 zawiesil sie pierwszy w tym roku Leszcz :lol: 57cm i 2,2kg

post-1379-14544972502987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bez ryby, ale w taką pogodę nie wytrzymałem i dałem drapaka nad wodę. Tam zaś wszystko łączy się w pary. Łasicowate ganiają się nad brzegiem, na lądzie nawet drzewa łączą się w pary, a pod wodą to już w ogóle brak przyzwoitości. Konkretnych brań dzisiaj na Widawie nie było.

79c040e1e5883f29m.jpg b4b8357e269f1ea4m.jpg 7ef6b86dd0e7e259m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty dla tych co połowili

Od 15 do 18.30 tam gdzie zawsze, wyniki 2 karpiki, 2 płotki po ok.25cm, koledze spiął się leszcz ok. 40cm potem mi też ładna rybka poszła w szuwary .W drodze powrotnej zauważyliśmy że w jednym miejscu płotka szaleje i tam połowiliśmy na bata, nie trzeba było czekać nawet 10s i już spławik pod wodą.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypad na niewielki stawik z odleglosciowka i było kilka ploteczek i karasek jak dlon.

Dzisiaj bardzo słabe warunki do łowienia silny wiatr i deszcz łowiłem tylko feederami bo na spławik nie dało się łowic.Złowiłem kilka plotek jednego okonia 22cm,wzdrege 20cm oraz takiego samego karasia.Jutro moze bedzie pierwszy tegoroczny wypad nad wielką rzeke WISŁE :mrgreen:

P.S.Będą fotki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wypadzik na Wisłę Pieńków za Łomiankami feeder i spławik biały i czerwony tylko dwie płocie na białego spławik obok dwóch starszych wędkarzy i też nic ale sezon rozpoczęty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wypadziku na jedną z lubelskich górskich rzek. Rybki dopisywały, jednak źle dobrałem wędzisko i spiąłem około 11 kropków, w tym dwa niezłe kabany, następnym razem biorę trouta do 25g, napewno zwiększy to skuteczność zacięcia . Poniżej pare fotek rzeczki i kropek.

250b005faa4825b7med.jpg

73c3650f744295a8med.jpg

348aad027f2f2e75med.jpg

6fcd91db48db0004med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpocząłem sezon. Na wyrobisku nawet dotknięcia na malutkie gumki lecz po takiej przyjemność same rzuty sprawiają frajdę:D Jedyne co mi psuło humor to silny wiatr, wielka fala i... pełno padłych ryb które już zaczynają śmierdzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy wypad nad wodę od ponad 4 miesięcy, padło 55 rybek (dosłownie rybek). Głównie brały małe płocie a czasami zdarzały się "olbrzymie" ukleje. Najsympatyczniejszym akcentem dzisiaj były spektakularne ataki jakiegoś drapieżnika, co dobrze wróży na majowe wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pogoda straszna- ulewa i wichura, a mimo to wybralem sie na 2 godzinki nad moje ulbione jeziorko. Niestety nadal pokryte lodem, tylko przy pomoście troche puściło.

W sumie wyciągnąłem 4 płotki. Małe, ale cieszą ;) oczywiscie wróciły do wody.

Jutro ma być słonecznie, zamierzam zaatakować z rana.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianoooo, prośba do Ciebie i innych szczęśliwych łowców- wstawiajcie miniaturki zdjęć a nie linki. To różnica jednego kliknięcia myszką a dużo przyjemniej się ogląda relację w której od razu widać zdjęcia. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

W końcu otwarcie sezonu . Podgórki . Na mnie i brata padło około 30 wzdręg i jakieś 5 płoci. Kilka wzdręg ok.20 cm. Do tego br(rrrr)zydka pogoda. Poza wędkarsko : Martwa sarna w wodzie , Kość dinozaura?(wielka!) na ognisku i do tego bobry już wycięły ponad połowe drzew .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz w tym roku na rybach .Spining w poszukiwaniu jazia ,klenia i okonia :cool: .Jak dla mnie trochę za wysoki poziom wody (Wisła w okolicach Wa-wy)-nie mogłem podejść do moich ulubionych miejsc :???: .Wynik jeśli chodzi o ryby na zero ,ale rekonesans uważam za udany :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.