Skocz do zawartości
tokarex pontony

wędkowanie w Norwegii


niko

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szukam wedkarzy zapalencow do wspolnych wypraw wedkarskich na Norwegie i nie tylko. Mam za soba wiele doswiadczen z tym zwiazanych, chetnie wymienie sie nimi z innymi kolegami. Jesli jest ktos chetny to wstepnie organizuje wyprawy na ten rok na miesiace maj i sierpien (nie robie tego zarobkowo, chce spedzic urlop wedkujac w gronie prawdziwych wedkarzy). Pozdrawiam, Ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Echosonda

Byłbym zainteresowany tym tematem. Już drugi rok nie mogę zebrać paczki na taki wyjazd. Rozpadła się ekipa na szczupaki z Asunden, bo to albo dzieci nowe albo biznesy niedokończone, takie tam ludzkie sprawy. Nie łowię często na morzu ale myślę, że możliwość złowienia czegoś przyzwoitego zrekompensuje poniesiony wysiłek. Ze swojej strony mogę dorzucić do imprezy pięcioosobowego Hiluxa, dobrą echosondę z ploterem, mapy morskie Norwegii. Nie palę, nie piję bez potrzeby, zawsze chętnie robię za kierowcę. Wiek mamy podobny więc możemy słuchać podobnej muzyki podczas jazdy do Norwegii. Pozdrawiam i czekam na jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dołączę jako rówieśnik. Od jakiegoś czasu planuję wyjazd do Szwecji lub Norwegii, ale cały czas te same problemy co u kolegi. No i też, nie ma co ukrywać koszty wyjazdów proponowane przez biura.

Z jakimi kosztami musimy się liczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i też, nie ma co ukrywać koszty wyjazdów proponowane przez biura.

przez jakie biura ? Omijasz biura które takie coś organizują. Zbierasz paczkę, rezerwujesz prom i w drogę. Tylko teraz zalezy gdzie ? Czy Szwecja czy Norwegia ? Jeśli Norwegia to jest kilka baz na północy gdzie można połowić, ja akurat byłem tu ---> http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=14956 ale nie wiem czy są jeszcze wolne miejsca na ten rok. Jak coś to trzeba zadzwonić. Jak nie znajdziecie to napriv mogę Wam podać namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty przebywania w bazie wędkarskiej za tydzień to ok 1600-1800zł [dokładne ceny masz na www] w tej cenie jest też już łódź oprócz paliwa za które płaci sie dodatkowo.

Prom to zależy skąd dokąd? Z Gdyni do Karlskrona możesz sobie zrobic kalkulację na ich stronce http://www.stenaline.pl/promy/ ale za osobowe z piatką pasażerów w 1 tys w dwie stronki piowinieneś się zmieścić. Zrób kalkulację. Ja korzystam z tego promu ale większość jeśli jedzie na północ Norwegi do tamtejszych baz wybiera połączenie promowe Nynashamn - Gdańsk (Polferries) http://www.polferries.pl/cennik2012/gdansk-nynashamn/rozklad, później autem Zatoka Botnicką przez Pitea...w Lulea odbijasz na Kirunę i na Lofoty...dokładne wyliczenia niestety musisz zrobic sobie sam bo nie wiem ile pali Twoje auto ani gdzie planujesz jechać :razz:

Nie jest to tani wyjazd.

ps.

Zobacz sobie koniecznie ostatni film w mojej relacji a zobaczysz jak taki cały wyjazd wygląda...trasa...łowienie...łowiska etc etc http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=218091&sid=43c08908942709be6bc0467d13f052a8#218091

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Echosonda

Faktycznie wyjazd nie jest tani. W dniu wczorajszym rozmawiałem z wędkarzami którzy wybierają się w marcu do Norwegii (ale wcale nie daleko na północ) i 14 dni łowienia plus dojazd skalkulowali ze wszystkim co niezbędne na 3000zł. Liczą że być może coś jeszcze zostanie po powrocie. Nie ukrywam, że chciałbym się do nich podpiąć, wtedy wyjazd wyjdzie jeszcze taniej... Wyjazd organizuje kolega wędkarz który już był na tej wyspie sześciokrotnie. Porównywał to do swoich pobytów na łowiskach położonych dalej na północ i twierdzi że wyniki i ryby są bardzo podobne a koszty np. dojazdu dużo niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje wszystkim realne koszty wyjazdu do Norwegii -Prywatnie- a nie przez biuro.Dla 6-ciu osob jednym samochodem na 14 dni pobytu.Tzn- paliwo w dwie strony,prom z kajutami do spania,wyzywienie wraz z jakims alkocholem i wszystkimi napojami,domek 6-cio osobowy,absolutnie super urzadzony,2-lodzie aluminiowe z silnikami yamachy 40 Ps i echosonda,paliwo do lodzi na ten okres pobytu,(wystarcza bez zbednego oszczedzania)oraz jakies drobne za oplaty drogowe w Norwegii.taki wyjazd kosztuje realnie jednego uczestnika pomiedzy 600 a 650 eur.Ja jeszcze nie zaplacilem wiecej a do Norwegi jezdze juz kilkanascie lat.Jezdzimy na Hitre ,oraz na staly lad w tym rejonie,iw rejonTrondheim.Niigdy te koszty nie byly wieksze.Lapiemy okolo 16 gatunkow ryb.A jesli chodzi o ich wielkosc to ten temat jest niewyczerpany.Jesli macie jakies specyficzne pytania to chetnie odpowiem.To moj nr tel,510468384.pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba, to pewnie masz jakieś fotki z Twoich wypraw...podziel się, ja chetnie pooglądam a pewnie inni również :mrgreen:

Ja łowię w bazie u Andrzeja na Store Molla/Risvaer :grin:

6 osób jednym autem...większość ma auta 5 osobowe a więc koszt paliwa i promu dzieli sie na pięciu. Skąd płyniecie ?

pozdrawiam

slowik, hehe...daleko masz ten garaż z wędkami...jednak pożyczone ? :wink::razz::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darboch Wyplywamy roznie.Kiel,Frederickhafen w Dani ,Hirthals w Dani ,oraz z Niemiec .To wszystko zalezy ile km chcemy przejechac na kolach.A zdjec mam tysiace i chetnie je udostepnie ale moja znajomosc obsugi skanera ,komputera i innych takich badziewi jest gorsza od wedkowania .Ale poprosze syna to na pewno pokarze ciekawe fotki i ryb i przepieknej natury.A samochod mialem na mysli taki jakimi ja jade. Tz. Opel Wiwaro albo Transit lub Mercedes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Echosonda

Dobroch. Wyjazd jest na wyspę Halsnoya. W prawo od Stavanger poniżej wyspy Ombo. Kalkulacji nie przedstawiam, ewentualnie po powrocie (jak się wogóle załapie na ten wyjazd). Samochodem ze Stargardu do Hirthals w Danii, dalej promem do Kristiansand i znowu na kołach do Halsnoya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echosonda, trzymam kciuki żeby wszystko wypaliło :grin:

Ja jestem w tej chwili na etapie uzupełniania sprzętu o nowe multiplikatory i wędki...czekam właśnie na jedną z pracowni :razz: i na pilkery które robi mój kumpel.

Pokaże kilka bo naprawdę robi je po mistrzowsku :!:

Trzeba kliknąc na fotkę żeby zobaczyć faktyczny kolor.

post-12557-14544972990952_thumb.jpg

post-12557-14544972991637_thumb.jpg

post-12557-14544972992195_thumb.jpg

post-12557-14544972992356_thumb.jpg

post-12557-14544972992789_thumb.jpg

post-12557-1454497299336_thumb.jpg

post-12557-14544972994041_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam

jestem nowy i nie chciałbym zaśmiecać forum. mam pytanie dotyczące połowu w Norwegii z brzegu. zacznę od krótkiego opisu:

do Norwegii jadę na 2 tygodnie na przełomie maja i czerwca, jadę do miejscowości Nordrepollen jest to jakieś 200km wgłąb lądu od Bergen, nie daleko Oddy, jest to sam koniec jednego z Fjordów, będę miał domek 10 metrów od wody. jadę tam z typowo turystyczno/trekkingowym nastawieniem ale chciałbym też połowić sobie i w tym celu zakupiłem wędkę 3,1m c.w. 80-180, kołowrotek 6000, plecionka 0,17 i kilka pilkerów, nie zamierzam łowić z łódki. zastanawiam się co mam zabrać jeszcze, na co tam się łowi, jakie przynęty, jestem kompletnym amatorem, pochodzę z nad Buga i wiem jak jest zbudowana wędka, łowiłem na spławik, spinning, żywca, i nic po za tym. nie wiem nawet czy mam pomiędzy pilker a plecionkę zaczepić przypon. wbrew pozorom jeśli ktoś myśli, że w google jest wszystko to jest w błędzie, szukam info od miesiąca i są jakieś skrawki. jak by ktoś się pytał o koszty to: jadę na 2 auta w 9 osób aż do Dani i dalej promem do Norwegii, koszt na osobę w obie strony promu to 159pln koszt paliwa na osobę to jakieś 650pln przypominam,że jadę zwiedzać, domek to 31pln od osoby z pościelą i sprzątanie. proszę o pomoc ewentualnie linki z ciekawymi opisami tego typu wędkarstwa.

mam nadzieję, ze nie zaśmiecam tematu.

pozdrawiam

post-13180-14544972995591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.