Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wędkowanie w Norwegii


niko

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość romanhoks

Ja tu mieszkam .Zacznijmy od tego.Na takie cos z brzegu to najlepiej : Glowka jigowa ok 7 i ok 40-50gram i na to haczysz krewetke.Dostaniesz mrozona na kila w kazdym sklepie spozywczym czy markecie.Zapamietaj one sa w zamrazalkach za szyba na sprzedawane na kilogramy.Wieszasz i do wody.Mozesz zrobic cos takiego jak piker 100g i kilka przywieszek nie dlugich 20 -30 cm .Piker ma byc na samym koncu i za nim po kolei przywieszki.Jedna za droga na odcinku ok 1m-1.5m i na to krewetki lub z kawalkami mrozonej makreli .Tez w markecie w zamrazalce.Uwazaj musi byc makrel ok 30 nok bo sai jest tanszy ale zero wynikow na to.Haczyki maja byc duze nie na wegorza bo na te to sobie mozesz polapac plotki tu jak znajdziesz.Min 3,4 krotnie wieksze jak wegorzowe na kraj.Wyrzucasz i napnij lekko czubek i patrz na drgania i tnij.Powodzenia.Ja osobiscie pierwszy raz jak przyjechalem tu na urlop do kolegi to kij zostawilem w fiordzie a co to bylo to nie wiem.Fakt ze zostala mi tylko rekojesc z kija a reszta poplynela.Tu nie ma zartow.Zapamietaj to sobie ze norwegia nie wybacza pomylek i slabego sprzetu.Czytalem w gazacie i bylo zdjecie ok 100kg halibut.Najlepszy sest swierzy sai lub makrela na norweskim masle.Czemu na norweskim a bo sie nie pali.Na krajowym sie pali jak smazysz.Wytestowane.Makrele a blache lub pikera ok 50g.Ciagniesz jak wachadlowke.Jak mozesz zalatwic ponton to wes ale ZAPAMIETAJ MASZ BYC W KAMIZELCE RATUNKOWEJ. Jak nie zalozysz a podplynie Policja to dostaniesz mandat w wysokosci ok 3000 do 4000 nok .No i twoje bezpieczenstwo najwazniejsze. Nie kozakuj bo tu jest naprawde gleboko.To nie zart.No i ostry noz do przeciecia plecionki bo moze ci na kolowrotku zabraknac jak podejdzie naprawde ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romanhoks

Sproboj tez na splawik.Typu 10g splawik i grunt ok 2 3 metrow .Wyrzuc jak najdalej. .Zalezy jak jest gleboko. Mozesz glebiej.Mozesz trafic wszystko na to.Bierze tez zdecydowanie i nie bawi sie. http://fiskipedia.no/Arter/gronngylt.html Bardzo dobra ryba.Uwazaj na pletwy .Po skaleczeniu ciezko sie goi rana.To jest tz okon morski.Belone tez mozesz trafic. http://no.wikipedia.org/wiki/Knurr Z tym uwazaj .Kluje i mruczy jak zly pies.Nie ogladaj po Polsku bo to inna ryba. http://www.google.no/search?q=hvitting&hl=no&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=E-YqT_nPC8n24QS1vPiWDg&ved=0CDcQsAQ&biw=1191&bih=508 Najlepsze co sie moze trafic.Dorsz sie nie umywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romanhoks

A maslo to po Norwesku SMØR-to bez soli .Te- ute salt- to male czerwone litery.Jak interesuje cie jedzenie i ceny to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolhaqym, w Norwegii kup pilkery o gramaturze 25-40gr More-Silda, Skarpsilda. Są idealne do łowienia z brzegu. Na krewetkę też fajnie się łowi ale po co się z nią bawiać jeżeli nie łowimy z gruntu ? Zakładasz pilker o małej gramaturze i śmigasz tak jakbyś spinningował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romanhoks

Tylko ze tam w okolicach jest malo wedkarskich sklepow .Najblizszy to chyba w Odda.I nie wiem czy tam jest.Ja kupuje w naszych sklepach internetowych.Tu gdzie mieszkam pod Oslo sa 3 sklepy i to nic specjalnegoMiasto wielkosci Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marketach prawie wszędzie spotykałem wędkarski asortyment z katalogu Albe, u nas jakoś nie mogłem trafić pilków o małej gramaturze...teraz nie mam już z tym problemów bo kolega robi pilkery tzw " hand made" :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wolne miejsca na wyjazd do Norwegi w maju i sierpniu.Zawsze od wielu lat jedziemy w jednej 11 osobowj grupie .Ale w tym roku niestety czesc kolegow nie da rady finansowo a inni nie dostali urlopow .Szkoda bo to naprawde wspaniali wedkarze. Koszt takiego wyjazdu w maju na 14 dni wraz z podrurza wynosi ok 650eur .Po wilu latach wyjazdow do Norwegi postanowilem zalozyc Klub Wedkarstwa Morskiego.Wszystkich zainteresownych zapraszam do wspolnej rozmowy oraz do propozycji na ten temat.Wyjazdy ktore ja organizuje nie robie zarobkowo tylko z czystej pasji wedkarskiej .Lapie ryby od 39 lat.Podaje kontakt telefoniczny do mnie bo mam malo czasu na siedzenie przed komputerem.Mimo tego postaram sie odpowiedziec na wszystkie pytania jak najszybciej.Pozdrawiam serdecznie Ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wilu latach wyjazdow do Norwegi postanowilem zalozyc Klub Wedkarstwa Morskiego

na czym będzie polegał ?

Cena za wyjazd bardzo fajna...to jest cena z promami w obie strony, paliwem, łodzią i kwaterami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Podana cena jest za wszystko .Od wyjazdu z domu do powrotu do domu.Mam dobre uklady z moim przyjacielem norwegiem ktory posiada wlasna stanice wedkarska i od wielu lat jezdzimy tam z kolegami.Okolica jest przepiekna,miejsc do lapania ryb bez ograniczenia,porzadne lodzie z silnikami po 40ps.warunki do obierania super fajne.Wiec czego jeszcze potrzeba??Potrzeba jak zawsze zgranej paczki i duzo chumoru bo ryb mamy zawsze ponad norme.Lapiemy prawie zawsze ok. 10 do 15 gatunkow ryb.Dorsz,czarniak plamiak brosma,molwa,sledzie makrele,rdzawce,halibut,rekin psi,rekin kolczasty,zabnica rekin szary,okonie morskie(bardzo zadka ryba,)ostrobok,Morszczuk tzw.szczupak morski, ostatnio zlapalem jednego o wadze ponad 15 kg.oraz halibut marmurkowy.Zeby to przezyc to trzeba tam pojechac.Ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby to przezyc to trzeba tam pojechac.

zgadza się , dlatego do 10ciu lat tam jeżdżę :razz: Nie wiem czy nie zauważyłem czy nie napisałeś gdzie dokładnie jest to miejsce gdzie jeździcie tak dobrze sie bawić?

Może jakieś fotki wkleisz...moje są tu ---> http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=14956&sid=dba62876345d1292e9075e145f8c117d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos z kolegow ma mozliwosc i chce jechac w Maju do Norwegi to mam jeden domek wolny na 5 miejsc rejon Hitry na stalym ladzie.Podaje nr tel do mnie 510-468-384.Wyjezdzamy 14-05-2012.Mam to miejsce sprawdzone od wielu lat i polecam je bez obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Echosonda

Kolego Darboch muszę stanąć w obronie kolegi RYBA ponieważ dostałem od niego foty z wyjazdu w miejsce o którym pisze. Ale nie o to mi chodziło, proces wklejania zdjęć jest podobno prostszy od oddychania a kiedy ja próbuję to zrobić to nic z tego nie wychodzi. Może kilka wskazówek lub skierowanie w miejsce na forum gdzie jest to opisane. Oczywiście nie interesuje mnie wklejanie linków do serwisów z hostingiem zdjęć (chyba tak to się nazywa :shock:). Prosta dwu zdaniowa porada i będę wdzięczny. Jak chciałem dodać zdjęcia do ogłoszenia to za Chiny Ludowe nie mogłem tego zrobić, a jak znam życie jest na to jakiś prosty patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki echosonda za ten w koncu konkretny post w mojej obronie.Kolego Darboch.Fajnie sie wkleja Jak ty to mowisz fotki ,Ale zeby to zrobic to trzeba ,miec skaner i na tym sie znac .A ja nie jestem chlopak internetowy.Bardziej mi wychodzi wedkowanie jak meilowanie.Darboch nie bierz tego osobiscie co teraz powiedzialem ale ja naprawde nie mam czasu godzinami szukac po internecie jak te zdjecia tutaj wstawic .Ja ostatnio probowalem i niestety nie wiem jak to zrobic.Ale jesli chcesz to naprawde wysle ci zdjecia z naszych wypraw.Mam ich kilka tysiecy z calego swiata.Moge ci wyslac filmy i co tylko chcesz .Ale podaj mi jakis inny kontakt do siebie.Pozdrawiam was serdecznie .Ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...wygraliście :razz: Odpuszczam.

Echosonda nie wiem gdzie na tym forum piszą o wklejaniu zdjęć ale wiem, że chcą żeby umieszczać je właśnie na jakimś hoście żeby nie obciążać forum niepotrzebnie. Ja kiedy dawałem tu swoją relację z naszej wędkarskiej wyprawy do Norwegii to umieszczałem zdjęcia na http://imageshack.us/. Zdjęcie chcąc dać na forum bezpośrednio porawdopodobnie trzeba zmniejszyć do 255kb.

ryba skaner jest potrzebny jak chcesz zdjęcia z dzieciństwa sobie zachować w technologii cyfrowej :wink: a te wnioskuję robiłeś już na aparacie cyforwym no i pewnie wysłałeś do kolegi mailem a więc masz je na kompie...wspominałeś coś wcześniej, że syn Ci pomoże a więc nie zasłaniaj sie brakiem czasu, bo każdemu z nas go brakuje tylko poproś syna żeby Cię tego nauczył...załóż nowy temat....wklej zdjęcia...napisz trochę i będzie super :razz: ....mój tata też podobnie jak Ty się tłumaczy kiedy ma jakiś problem z korzystaniem z internetu :grin:

pozdrawiam serdecznie

ps

Echosonda na temat wklejania zdjęć,znalazłem przez przypadek ----> http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=5982

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Echosonda

Z regulaminem umieszczania zdjęć to się zapoznałem już dawno temu... Tylko, że w regulaminie nie ma ani słowa jak umieszczać zdjęcia bezpośrednio na forum. Ale ludzie jakoś te zdjęcia umieszczają. Nawet jak zrobię masę zdjęć i będę je chciał pokazać kolegom na forum to delikatnie rzecz ujmując ciemna dupa. Może ktoś inny podpowie jak to zrobić (najlepiej moderator ale oni to jakoś skupiają się jedynie na dawaniu ostrzeżeń z byle powodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś inny podpowie jak to zrobić (

Post z 30-11-11, 07:07

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=215039#215039

(najlepiej moderator ale oni to jakoś skupiają się jedynie na dawaniu ostrzeżeń z byle powodu)

Proszę pamiętaj również, że na gorzkie żale mamy na tym forum odpowiedni dział.

http://haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokonałem już pewnych zakupów.Komplet kosztował mnie około 300 pln.

Wędka do spiningu cw. 100g żyłka do 10kg (nie plecionka).

Poniżej przesyłam link gdzie zamierzam moczyć kija. I poradźcie co tam mogę złapać i czym.

Svelle, Norge ewentualnie Nordre Øyeren‎ (wystarczy przekleić do googlemap)

Was proszę o rady dla początkującego :mrgreen::oops: . Co najlepiej

powinienem kupić by coś wyciągnąć. Nie liczy się dla mnie na razie

wielkość ryby, lecz to bym wiedział jak i czym łowić i na to tutaj

liczę.

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.