Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
maniek byłem dziś w tym miejscu i niestety wróciłem o kiju
Pewnie byleś popołudniu :roll:

Dokładnie tak...i chwile po zmroku, całkiem jasno pod mostem bylo. Dziś widziałem, że niektóre klatki w dół od milenijnego całkowicie poodmarzane, kry brak. Są szanse na jakiś wypad jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i minął chyba ostatni spinningowy weekend w grudniu. :roll: Kozanowska Odra była ciężkim przeciwnikiem. Bardzo mocny uciąg, wysoki stan wody (poprzelewane główki) i jej mała przejrzystość utrudniała łowienie. Do tego deszcz, śnieg i mix obydwu :neutral: Wyniki to sum 104cm podhaczony na zapływie wyjęty przez mojego ojca i mój dzisiejszy byczek 32cm który uderzył we wściekle pomarańczowe kopyto z czarnym grzbietem. Szukałem ryby przy dnie główkami 20g i "w pół wody" woblerami i blachami, niestety bez efektów. Mimo słabych wyników (moich oczywiście) wspomnienie suma "potwora z głębin" pozostanie na całe życie :wink: Pozdrawiam wszystkich zimowych zapaleńców, którzy odpoczywają nad rzeką :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten weekend jakiś taki sumowaty-sobota tłuścioch, niedziela karzeł... :razz: szkoda, że zębacze żadne nie dopisały. W takich chwilach na te wody chciałbym mieć bezprzewodową echosondę, chociaż raz, żeby się przekonać co ta rybka robi w takich warunkach, gdzie siedzi. Ciężko było wysnuć jakąś tezę o ciepłej/zimnej wodzie bo widizałem jak bełta się męt z czystą, a słyszałem, że spuścili coś więcej ze zbiorników dlatego tak się woda podniosła w ciągu jednej nocy w zasadzie. A wracając do sondy to poważnie myślę nad zakupem fishuntera Angler 401 z bezprzewodowym przetwornikiem z wymiennymi bateriami, wtedy byłoby łatwiej w takie dni... :idea::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było wysnuć jakąś tezę o ciepłej/zimnej wodzie bo widizałem jak bełta się męt z czystą, a słyszałem, że spuścili coś więcej ze zbiorników dlatego tak się woda podniosła w ciągu jednej nocy w zasadzie.
To raczej nie ze zbiorników bo w jedną noc fala nie dojdzie ,ale zaczęły sie roboty na śluzach po wyżej WRO ,przeglądałem właśnie przetargi i jest tego sporo.A efekt wysokiej wody na Oderce w tym roku to fakt ,spuszczają ze zbiorników bo muszą szybko wzmacniać obwałowania ,bo pierdykna przy następnej fali ,a zima zapowiada sie śniegowa to i wiosna będzie z dużą woda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Studiuje we Wrocławiu i mieszkam niedaleko mostu milenijnego. Łowie metodą odległościowa i stad moje pytanie. Czy jest niedaleko jakies dobre miejsce gdzie woda nie ma duzego uciagu? Słyszałem o jakims zimowisku barek. Czy łowi tam tłum wędkarzy, ze nie ma się gdzie wcisnać, czy jest raczej luzz? Moze ktos z Was tam lowi? Nie potrzeba tam zadnych dodatkowych opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos jak wyglada teraz odra na janowku?? da sie lapac czy kra plynie
Płynie kra i śryz co utrudnia łowienie na Odrze.Fakt są dni co płynie mniej ale to wyjątek.
Czy jest niedaleko jakies dobre miejsce gdzie woda nie ma dużego uciągu? Słyszałem o jakims zimowisku barek. Czy łowi tam tłum wędkarzy, ze nie ma się gdzie wcisnąć
Barki I i II to popularne zbiorniki wśród wrocławskich wędkarzy ,są co prawda połączone z Odrą ale ruch wody jest znikomy .Największe obleganie tych zbiorników jest wtedy ,gdy nie można łowić na Odrze np. w czasie powodzi lub wysokiej wody.Ale barkiII sa dużym zbiornikiem więc znalezienie miejsca zawsze jest możliwe. Ryby występujące na tych zbiornikach są takie jak w Odrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exess, mapa?? jesli chodzi Ci o mapę batymetryczną to nic mi nie wiadomo ale głębokość raczej wszędzie taka sama bez gwałtownych spadów , górek dołków ,

zbiorniki te znajdziesz na google earth : I w pobliżu mostu milenijnego ,II nieco w dół rzeki bardzo charakterystyczne !! musisz znaleźć , ja nie łowie tam często ale znajomy na początku sezonu wyciągnął tam szczupłego prawie metr , ciekawe miejsce to odra po drugiej stronie barkowiska tam jest parę fajnych spadków i sandałki ładnie skubią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W niedzielę korzystając z pogody wybrałem się w miejsce zapewne znane wielu wrocławianom, aby sprawdzić postępy prac nad ujściem Ślęzy do Odry. Kilka fotek z wyprawy…

bce2e6d78a60db45m.jpg 0b3026d0ee61ab3bm.jpg 874d4636bc212d02m.jpg 0f913f34628e1fbem.jpg

Natura jednak jest niedościgniona i ciekawsze formy prezentuje.

21b3dc11d8933d74m.jpg 747403a4b2a560ccm.jpg 4e8ef1611077082dm.jpg 7673513e3495c6a6m.jpg

___________________65ec2ada3a937ffcm.jpg f94b48fe5d4a9c84m.jpg 56c8ffefec98e40bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.