Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja głównie spininguje, jak nie chciało mi się machać kijkiem to siadałem sobie z pickerem i zabawa była świetna bo taki +30byczek powalczyć potrafi a brania widowiskowe;) Łowiłem na odcinku miedzy mostem Pomorskim a Sikorskiego, podobno w okolicach Milenijnego tez dużo jest tej ryby. Lepiej sprawdziły się białe od dendroben czy rosówek, swietny tez jest pęczek gnojaków. A najlepsze szyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
a ja tymczasem poszukam okoni korzystajac z roztopow
Szukaj ,szukaj. :lol:

No i szukałem, a znalazłem leszcza 49cm :grin: Nie wiem ile ważył bo nie miałem wagi.

86b1687389a224e1m.jpg 1c2ba51e610875dem.jpg

Czerwony twisterek pomylił mu się z robakiem. Puściłem przynętę z nurtem wstecznym licząc, że trafi tam, gdzie trafia inne żarcie niesione z prądem. Tam gdzie żarcie tam są ryby...i proszę :idea::lol:

P.S.

Lesio oczywiście wrócił do wody cały i zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonie nie chciały współpracować niestety... :neutral: Ale chęć skorzystania z pogody była silniejsza niż zdroworozsądkowa ocena szans na złowienie pasiaka :wink:

Zobaczę jutro na boczny troczek spróbuje. Woda mętna i wysoka, nurt rzeki bardzo mocny. Zatoczka policyjna na kozanowie odmarznięta prawie do początku murku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wedkarzy.Jestem z wroclawia i chetnie bym sie wybral dzisiaj na spining i rozpoczął sezon w tym roku tylko jak zawsze mam problem z miejscem.Odra , Bystrzyca a moze Oława? Moze doradzicie mi jakas konkretna miejscówke na szybki wypad bo juz nie moge wytrzymac:P Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z dzisiejszej wyprawy nad Odre.

Wejście do zatoczki policyjnej Kozanów.

fd267fad868d36c8m.jpg f8db9295f8aee117m.jpg

Ostatnia ostroga na wejściu jak widać przelana i pierwsza przed wejściem do zatoczki.

d58acd04fe44eaefm.jpg c73df80bf3b48357m.jpg

Wróciłem o kiju, ale i tak jestem zadowolony. Dzień był przepiękny, wręcz wiosenny. Niestety rybek NIET, a próbowałem klasycznym jigiem, bocznym troczkiem i nawet cykadkami i krewetami, ale przy takim stanie wody to sztuka coś upolować. I tak nie jest źle bo sobotni leszczyk na spinning w styczniu to niezła przygoda :shock: .

Dużo ludzi przychodziło na zwiady, a ja zwiedzałem z kijem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harfoniusz , chyba widziałem cię dzisiaj . Byłem na spacerze z dzieciakiem na drugich barkach koło południa . Byłeś z jeszcze jakimś kolesiem na wejściu do zatoki , a ja szwendałem się po cyplu po drugiej stronie Odry . A jeśli chodzi o ryby , to na barkach siedziało trochę ludzi na lodzie i widziałem , że łowili byczki i to też nie za dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barki sa odmarznięte do około 3 słupa od ujścia , tak że za tydzien chyba się wybiorę z feederem , a byczki niestety chyba będą brały . Nie wiem dlaczego ale nie lubię tej ryby . A co do lodu , to żeby na niego teraz wejść to trzeba mieć naprawde dużo odwagi , przy brzegu woda już momentami chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie od czwartku znowu maja powrócić mrozy(Mormyszko wróć !!!) wiec plany z feederami trzeba jeszcze odstawic na pare tygodni , z wchodzeniem na lod to bez przesady ja chodziłem w tamtym tygodniu po kanale żeglugowym powyżej Jagielońskich pokrywa co najmniej 20cm chociaż przeręble nie zamarzały w sobote byłem na zawodach ,co prawda na zbiorniku nieprzepływowym , ale organizatorzy chocby mieli cien wątpliwości o niebezpieczeństwie załamania lodu to by ludzi nie wpuścili ,

na barkowiskach moze byc troche gorzej bo sa to akweny bezposrednio połaczone z odrą i nieobojetne na wachania stanu wody ja tam z podlodu nie łowię wogule

sa tam juz byczki?
na blokowisku kolo milenijnego byczka jest znacznie wiecej ale na 2(koło jednostki wojskowej) jest on znacznie wiekszy mi brał tam na wszystko pare razy nawet zaatakował aglie long:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie od czwartku znowu maja powrócić mrozy(Mormyszko wróć !!!
Eeeetam ,choć na zbiornikach jeszcze trzyma zima ,a w głębiach straszna noc ,

DSCN2524.JPG

i matka przyroda ,pozbawiona puszystej pierzynki ,nadal przedłuża swe kimki . :wink:

DSCN2533.JPG

to misterium wiecznego i świętego prawa natury od milionów lat już zaczęło się, to tu

DSCN2520.JPG

to tam :mrgreen:

DSCN2526.JPG

tu też na pewno :wink:

DSCN2527.JPG

a i tu też :lol:

DSCN2550.JPG

choć wiek mnie już dopadł ,to na widok ten

DSCN2535.JPG

a już na pewno ten

DSCN2536.JPG

ubywa mi lat :mrgreen::wink: i oczyma wyobraźni widzę stadka jazi i płoci to tu

DSCN2541.JPG

to tam :mrgreen:

DSCN2539.JPG

i wiem juz gdzie zarzucić federka mam :lol:

DSCN2544.JPG

I nic mi zima zrobić nima :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.