Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jak ktoś będzie się wybierał na wodę typu "Barki" lub kanały jak na pierwszej fotce, to trzeba być przygotowanym na pokrywę lodu.

Pierwsze wyjścia nad wodę i sporo zmian na znanych mi miejscach. A to zakaz, a to usypiska ziemi, a to ogrodzenie lub zarwany brzeg.

20110309odra.jpg

20110309odra4.th.jpg20110309odra5.th.jpg20110309odra10.th.jpg20110309odra2.th.jpg

Zdjęcia z 09.03.2011r., nie sugerować się danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam faktycznie kanały i barki 1 i 2 pozamarzane,w sobote byłem na rekonesansie na kanale przy różance to widziałem że siedzieli z gruntem ale bez efektu , byczek dobrze brał w czernicy z lodu ale to było 2 tygodnie temu . ps. lepiej mieć opłaconą karte i wypełniony rejestr , PSR chodzi i sprawdza za nie wypełniony rejestr 50 dych mandatu. z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, niech chodzą. Niech nawet będą takie mandaty, bo wypełnić rejestr to żaden problem. brakuje wizyt PSR na odrze we Wrocławiu. Na zatoczce policyjnej widziałem już nie jedno. 4 żywce na raz, spinning żywcem, wynoszenie siatek z niewymiarowymi szczupaczkami to smaczki, które zdarzają się pod nosem Komendy Policji Wrocław Fabryczna-wstyd :evil: . Do tego śmietnik gdzie się nie spojrzy. Jestem jak najbardziej za kontrolami choćby codziennie i surowymi karami. Może strach przed karą i respekt przed PSR powstrzymałby kłusoli. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam znowu pewnie że niech chodzą tylko dlaczego teraz nasilili kontrole ? odpowiedź jest prosta - SZMAL wiele osób ma jeszcze nie opłacone składki i na tym żerują ale jak jest tarło leszcza i wielu gnoi wykazuje " miłość " do ciężkiego spiningu na pół metrowej wodzie to ich nie widziałem z pozdrowieniem Wasyl PS. wielokrotnie byłem świadkiem takiego "wędkowania" na zatoce koło cmentarza osobowickiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasyl zgadzam się z Tobą w 100%, na tej zatoczce co roku jest to samo, ale zdarzenie wygląda zazwyczaj tak - 1 koleś stoi na górze i obserwuje czy nie jadą a 2 łowi na szarpaka 1m od brzegu na 2-4 wędki i jak ktoś idzie to grają wariata, kontrol tam jeździ ale już po fakcie kiedy ich niema, ile razy widziałem jak stamtąd wynoszono worki leszczy tarłowych ehhh...;/ Moze jakos wspolnie zadbamy aby w kwietniu to miejsce bylo przez nas obserwowane czy podczas rybek czy spaceru i tel do PSR od razu poczas " szparpakowemu łapaniu " i zlapaniu na goracym uczynku - jesli by zaparkowali autem wcześniej i szli dołem jak kanał przylegający do zatoczki, pech w tym że medalowe sztuki tam wchodzą i już nigdy nie wypłyną z tej zatoczki :(

Pozdro i połamania nad wodą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do lodu który zalega na barkach czy kanałach to jestem pewien że ten dzisiejszy deszcz wiele wniósł + temperatury które aktualnie mamy i nocki mają plusowe temp co wkrotce zaowocuje calkowitym brakiem lodu i swobodnym łowieniem, na barkach mozna lowic blizej ujsc przeciez nie ma lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że sprawa z zatoczką jest dość znana.Niestety podobne rzeczy dzieją się co roku i nie wiele z tym można zrobić.Chętnie włączę się w akcje "monitorowania" zatoczki.Jestem tam dość regularnie na spacerach za swoją połówką.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do kolegów moczykijów.Ja cały czas wędkuje na odrze w okolicach Rakowa ale mam zajawke wybrać sie w okolice Chobienii tylko niewiem czy warto choć głowki są zachęcające może mi ktoś powie czy to dobre łowisko i czy można liczyć na dużego leszcza?

pozdrawiam

ps może by sie ktoś umówił na wspólny wypad w te okolice??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich pomysł monitorowania zatoki w trakcie tarła leszcza podoba mi się ale nie stety tylko w weekendy , szkoda tylko że w ciągu tygodnia będzie pusto. Faktycznie takie łopaty wchodzą na tarło że potem człowiek ma zagwozdke gdzie te cholery :wink: się podziały skoro na haczyku meldują się same żyletki . z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na barkach, miejscowki tam gdzie nie bylo lodu byly obstawione, nic sie nie dzialo specjalnie na robaczka skubaly male okonki, dowiedzialem sie ze pod Mostem Warszawskim zgromadzilo sie na glebszej wodzie sporo ryb - leszczy i spinning i blachy ida tam w najlepsze!!! Jak ktos ma blisko zobaczcie, zgloscie bo to jakies nienormalne...

Pozdro i połamania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dziś w okolicy mostu Milenijnego, po stronie orbity pod mostem kilku wędkarzy w strone Kozanowa nikogo tylko spacerowicze. Łowiłem na BT z zamiarem złowienia okonia, tylko jednego udało sie skusić. Czuć wiosne nad wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na zimowisku barek I inauguracja sezonu. Bacik 8m. Delikatny zestaw 0.12/0.10, haczyk 18 a na nim dwie pineczki. Ewfekt 11 ładnych płoci w tym dwie naprawdę okazałe ( 38 i 35 cm ). Ogólnie 3.6kg. Dopiero się ruszy gdy woda się ociepli gdyż ryby wyjmowane z głębokości 1,5m zimne żeby nie powiedzieć, że lodowate. W pon powtórka. Byczki jeszcze nie biorą... Wieczorem w kleje foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Był ktoś dzisiaj na rybkach?

Cały tydzień czekałem na sobotę a tu załamanie pogody...

Tyłek mi przewiało i zmoczyło no ale... pierwszy kontakt z rybą w tym roku!

Co z tego, że mała płotka! Ale jest! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z kanału różanka pogoda taka że własnego psa nie wygoniłem na dwór ale ja nie wytrzymałem , 3 godzinki spiningowania małymi woblerkami , małe obrotówki , i gumisie bez efektu ale jestem zadowolony bo przetestowałem plecionkę ( berkley 0,04) i jestem zadowolony , długość rzutów się wydłuzyła, jepiej czuć pracę przynęt,nie skręca się zobaczymy jak zachowa się w kontakcie z rybą , jutro z rana wybieram się nad widawę do chrząstawy może jakiś pstrążek uderzy :mrgreen: z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.