Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzięki Booseib. Jak wygląda z głębokością na odległości 3-4m i jakie gramatury spławików polecasz i czy kręci tak mocno, że potrzebna będzie glina wiążąca do zanęty czy się obejdzie?

Mniemam, ze jak ma przepływać barka to otwierają śluzę i sporo wody nagle przybywa po czym po pewnym czasie schodzi i tu moje pytanko czy wtedy (gdy barki nie przepływają) ten odcinek zamienia się w wodzę stojącą czy cały czas jest tam przepływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od miejsca ale generalnie 3-4m od brzegu jest nieco ponad metr, choc sa miejsca gdzie bedzie 1,5m, jak plynie barka to jest potezny uciag jak przejedzie rowniez woda idzie, uspokaja sie i prawie stoi po jakis 10-15min, gline radze dodac ale przy czestych barach to i tak za duzo nie pomoze:] Polamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żeglugowym generalnie lipa się zrobiła, odkąd barki puszczają. Wpierw robi się duży uciąg, a jak barka przepłynie to wszystko rozwali. Ostatnio jak byłem to udało mi się przez 40 minut normalnie połowić ( 4 brania, 2 ładne leszcze wyciągnięte). Później zaczęły się jazdy z puszczaniem wody i przez 2,5 godz nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w ostatnią sobotę sierpnia nie będzie takich jazd z barkami. Z tego co na razie napisaliście trzeba by było obrać podwójną taktykę z ciężką zanętą i taką szybko ściągającą rybkę po przepłynięciu barki..... jeszcze pomyślimy na d tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweldk a gdzie łowisz na zeglogowym, jak sepolno? Na co leszcze, koszyk?

Pozdro!

Najczęściej Sępolno ( tam mieszkam). 5 minut i jestem na miejscu. Rzucam zestaw z koszyczkiem. Zanęta standardowa z worka do feedera, nic nie dodaję. Na haczyk na ogół pinka. Jakbyś miał kiedyś ochotę wyskoczyć to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

cześć,

dziś wypad na Odrę, do Ratowic od 5 do 12 godziny, poziom wody (mimo spadku) wciąż podwyższony. W planach było ustawienie się w jednej z klatek między przelewanymi główkami, jednak po oględzinach zrezygnowaliśmy. Wybraliśmy się na cypel poniżej jazu, łączący Odrę z kanałem.

Stojąc na szczycie cypla, rzucaliśmy w nurt i na kanał.

Wędkowaliśmy w 3 osoby. Do wody powędrowały feederki i jeden zestaw gruntowy z rosówką.

Próbowałem dzisiaj dwóch zanęt:

1. Lorpio Heavy Feeder + copra melasa + atraktor MVDE Brasem carmel

2. Dynamit Baits Halibut + pellet miękki 6mm Dynamit Baits Marine Halibut

do każdej wkładka (kuku+pinka+białe) ładowana przy wypełnianiu koszyka.

na haczyk różne kombinacje (białe, czerwone, . kukurydza konserwowa, kanapki).

Rozpoczęliśmy wędkowanie chwilę po 6.

W dzisiejszych warunkach zdecydowanie lepiej spisała się zanęta słodka (1).

Na tym zestawie po około kwadransie rozpoczęły się brania. Były regularne. Trwały do południa, z przerwą 10-11. Efektem było 20-25 szt. ryb.

Przewaga leszczy, kilka krąpi. Ryby niewielkie do 40cm. Jeden krąp 40+ spięty przy brzegu. Najwięcej brań na 2białe+1czerwona pinka. Jednak rozmiar ryb nie był adekwatny do wielkości ilości przynęt zakładanych na haczyk (np. leszczyki 15cm! brały dość zdecydowanie na pęczek 5-6białych robaków).

Na drugim zestawie (zanęta "śmierdziuch") 3 brania zaraz na początku wędkowania, w zasadzie do godziny 7. Efektem zacięty jeden mały leszcz.

Mimo takiej różnicy w braniach, z pewnością jeszcze będą próbował zanęt o zapachu rybnym szukając rzecznego leszcza. Chciałbym szukać ryb większych rozmiarów, stąd ten pomysł. Może dobrym rozwiązaniem byłoby zakładanie na haczyk (włos?) również pelletu (jednak ten niby haczykowy zdecydowanie za miękki, szybko rozpuszczalny, w wodzie płynącej ciężki w użyciu). Kuku czy białe nie do końca się sprawdziły jako przynęta przy takiej zanęcie.

Dwa pytania:

1. czy próbowaliście takich zanęt przy połowie leszczy w rzece? Jakie wtedy stosowaliście przynęty?

2. Stosowałem koszyki 80g, żyłka gł. 0,18mm, przypon 0,12 długości 50-60cm,

haczyk 12-14. Wszyscy mieliśmy spory % spiętych ryb. Czy spotkaliście się z taką sytuacją lub znacie przyczynę?

dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hak 12-14 mały???

Jaki używałes kształt haczyka? i Jak mocno zacinałeś? NAjlepiej podaj też firmę i model haka, myślę że wtedy będzie wszystko jasne. Acha, podaj tez liczbę robaków na haku.

A co do zanęt mięsnych na leszcza to czemu nie, przecież teraz ryby odżywiają się mięskiem, zwłaszcza gdy woda raz jest duża, raz mała, wypłukuje robactwo z brzegu, no a poza tym idzie jesień to ryba woli więcej białka. Tym bardziej spory leszcz. Zanęty, zapachy mięsne, rybne itp. o chłodnych porach roku to rzecz warta spróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

co do rozmiaru haczyka to zdarzało mi się łowić na mniejsze (16) i nie miałem problemów, może rzeczywiście problem z hakiem ale raczej leżący w jego kształcie a nie rozmiarze.

Ilość przynęty była różna od 2 do 6 robaków białych (bo tego dnia mimo wielu prób tylko białe z pinką zdawały egzamin).

Szukając przyczyny myślę, iż mogło to być też spowodowane użyciem cięższego niż zazwyczaj koszyka 80g, gdzie zwykle wędkowałem w klatkach połowę lżejszymi. Natomiast zacięcia nie zmieniałem i było to intuicyjne zdecydowane uniesienie (nie szarpnięcie) wędką. Może kosz 80g potrzebuje większej siły do oderwania z dna, tym samym skuteczeniejszego zacięcia ryby, tyle że obawiam się o przypon.

Popróbujemy zobaczymy w najbliższy weekend.

a co do zanęty "śmierdziela" i stosowanych przy niej przynętach ktoś się wypowie?

dzięki za zamieszczone odpowiedzi i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozmiaru haczyka to zdarzało mi się łowić na mniejsze (16) i nie miałem problemów, może rzeczywiście problem z hakiem ale raczej leżący w jego kształcie a nie rozmiarze.
Nie bój się założyć większy hak ,tak na próbę 10/8/6 .Co do przynęty , łącz i mieszaj różne kombinacje ,a efekty cię zaskoczą.

Co do zanęt śmierdzieli odradzam ściągają nie chciane ryby w łowisko.

hak 12-14 mały???
Nie na żywca w sam raz. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w sobotę wypad na Odrę w okolice Janówka (bardzo urokliwe miejscówki! i okolica).

Feederki do wody. Niestety brań tym razem jak na lekarstwo. Trafil się jeden leszcz 46cm, 1,10kg. Wziął na białe z pinką zamoczone uprzednio w dipie waniliowym Impacta.

Zanęta Lorpio Feeder z copra melasą i mączką piernikową + kuku+pinka.

Gratulacje dla kolegi Mirka, który odwiedził nas ze spiningiem, na jednej z przelewanych główek trafił bolenia 62cm, 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.