Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było na rybach - sierpień 2010


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

a to i ja sie pochwale,pierwszy raz na forum.w piątek wieczorny spacer po wiślanych przelewach,wynik mizerny,dwa kleniowe wyjścia plus jeden okonik na blache. w sobote po 4 rano na Wieprzu..niestety wylanym,trudno było podejść do wody,szczupaka nie udało sie złapać więc zmieniłem troche technikę, założyłem woglerka i obławiałem zalane trawy. jedno wyjście do płynącego po powierzchni woblera utwierdziło mnie w przekonaniu że może jednak uda się coś złowić i udało sie, oto największy Jaź w moim życiu całe 46cm :grin:14082010kn.jpg

chyba nie umiem wklejać zdjęcia a tutaj jest link,jakby kogoś interesowało: http://img190.imageshack.us/i/14082010kn.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend miałem być na zlocie Haczyk.pl ale dojechałem w czasie kiedy haczykowcy spali po ciękiej nocy ( Trini pewnie wyjaśni, czy powodem tak ciężkiego snu o 7 rano były całonocne zmagania z rybami czy z innymi substancjami :wink: ) i niestety po 1,5 h poszukiwań pojechałem do Pogorzelca nad Narwią. W przystani PZW nr.3 wynajeliśmy łudkę i zapakowani do granic możliwości popłyneliśmy 2 km w górę rzeki na wyspę. Tam już przy rozbijaniu obozowiska okazało się że moja kochana siosatra ( oczywiście pozdrawiam :evil: ), która ostatnia używała namiotu, zostawiła stelaż o koleżanki, ale że dzień zapowiadał się słoneczny nie przejeliśmy się za bardzo. Wędki poszły w wodę i zaczęły się łowy. Wyśmienicie brały leszcze, a co jakiś czas trafił się lin. Problem zaczoł się wieczorem, kiedy to dotąd bezchmurne niebo, czaczeły pokrywać burzowe obłoczki. Jako że łódka była wyciągnięta na brzeg, to włożyliśmy do niej całe manele i nakryliśmy podłogą od niekompletnego namiotu. Całym szczęściem mieliśmy mój niedawny zakup, czyli parasol z dopinanym bokiem, więc wstawiliśmy krzesełka i czekaliśmy na nieuniknione.

c3af9ab7cc48f751med.jpg

04f45fa65f4d2c6bmed.jpg

Po ok. dwu godzinnej burzy podczas której zameldował się jegomość sumik (całe 30 cm) przestało padać i kobiety już kimające na krzesełkach przeniosły się na materac pod gołym niebem, a ja z kolegą zostaliśmy pod parasolem, niestety na siedząco.

Rano znów piękna pogoda i dalsza zabawa z leszczami i linami. Koło 15 zaczeło grzmieć więc szybka zwijka, wodowanie łodzi i do przystani. dwie minuty po zapakowaniu samochodu luneło jak z cebra :cool:

Ogólnie wypadzik udany, na dwóch złowiliśmy 16 leszczy i 7 linów (największe ryby to leszcz 56 cm i lin 32), oczywiści nie obyło się bez kilku spinek i zepsutych brań :evil:

3317585d0d8eab7cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 dniowy wypad nad Biebrze mogę uznać za udany . Niestety nastawiałem się na szczupaczka i bolenia ze spinem ale zostawiłem wszystkie woblerki i gumki w domu wiec sie troche załamałem ale na szczęście był ze mną mój kolega który miał 2 lekkie wędki :) . W piątek odpuściliśmy sobie wędkowanie ponieważ był taki upał że w łódce ciężko było usiedzieć wiec w caly piątek przesiedzieliśmy na plaży . W sobote rano na spławik złowiłem 16 okoni i 3 jazie w tamtym roku w czerwcu brały lepiej było można nałapać ok 60 dziennie . W sobote wieczorem odpuściłem sobie łapanie okoni i popłynołem na zatokę w poszukiwaniu lina :) niestety nie osiągnołem porządanego rezultatu i na wędce meldowaly się 25 cm płocie i wzdregi ;] . W niedziele rano po raz kolejny popłynołem na okonie i zlowiłem ich 24 +

1 jazia . Wieczorem wybrałem się z żywcówką na suma lecz na wędce meldowaly sie same szczupaczki 35-45 centymetrowe troche mnie to irytowało i załorzyłem na hak 25 centymetrową płoć . Na branie czekałem ok 1.5 h spławik zanurkował pod wodę na ok 1.5 metra nagle wynurzył sie i myślałem że to koniec brania i szczupak lub sum sobie odpłyna spuściłem głowe w dół i podnoszac nie mogłem dostrzec spławika . Żyłka z kołowrotka była wybierana metrami odrazu natychmiastowe zacięcie i czułem jak ryba się spina a z wody wyciągnołem sama głowę ryby nie wiem co miałem na haku . W niedziele i w poniedziałek prawie nic nie brało wyciągnołem pare okoni .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w końcu jest pierwszy pstrąg na muche :smile: Na małym stawie w D.Będkowskiej , brązowa złotogłówka . Łowienie utrudniał silny wiatr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wakacji. Oczywiście spędziłem je z wędką, łowiłem nad pięknymi górskimi rzekami m.in na Sanie, Osławie, Sanoczku czy Potoku Turawskim. Krajobrazy piękne, prawdziwy wędkarski wypas.

Na sanie zastałem podwyższoną ale czystą wode która z dnia na dzień opadała, złowiłem niezliczone ilości pstrągów a jeszcze więcej mi spadło, jednak nie były to rekordowe ryby ot takie wymiarki +, ale było ich naprawde dużo, więc zabawa była przednia i krajobrazy zastępowały mi wielkie ryby. San jest to rzeka naprawde dużych kabanów lecz jest to typowa rzeczka muchowa, na spinning lepsze są pomorskie cieki.

a39a97945361dcafmed.jpg

9d01012c3b154465med.jpg

3b66c1f52d5e99d9med.jpg

b4cd317c6318802bmed.jpg

25899b06e6712a22med.jpg

ded970ae08142206med.jpg

Osława to piękna rzeka, lewy dopływ sanu o charakterze górskim jednak najwięcej pstrągów jest w niej na wiosne. Połowiłem tam troche kleni, szczupaków i okoni. Spiałem tam naprawde dużego klenia.

05f03df860540c54med.jpg

204851295b504056med.jpg

Potok Turawski to rzeczka która najbardziej przypadła mi do gustu, mała, wartka, kamienista i osadzona w pieknej sceneri, do tego pływały w niej świetnie ubarwione pstrążki.

03b85b7535e1b6d5med.jpg

bae519220dd389d2med.jpg

d00bb96579fdb75dmed.jpg

Wypad uważam za udany, oczywiście wyprawa C&R, za rok pewnie powtórka ale już z muchówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwudniowy wypad nad Odrę zaowocował kilkudziesięcioma leszczami w rozmiarach 35-60 cm.W nocy z poniedziałku na wtorek świetna zabawa z samymi takimi ponad 50 cm.We dwóch złapaliśmy przez noc 20 sztuk,żaden poniżej 50 cm :shock: do tego "sum" 30cm i wiele nie zaciętych brań.Na zdjęciach rybki złowione w dzień.

10902707.jpg 10902731.jpg

10902726.jpg 10902701.jpg

Wypad naprawdę udany.Rybki wróciły z powrotem do wody.Tylko jeden leszcz został zabrany ponieważ był poważnie ranny i było pewne,że nie przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj z 10 glapek (małe leszcze) na łowisku pełno bąbli widać leszczowych oznaczających żer ich w zanęcie.. łapie z gruntu na spławik leszcze tylko nie chciały brać ale w zanęcie zerowały;/ dwa metry dalej miedzy kwiatami też pełno bąbli nawet takich linowych a żaden nie wziął;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad nad Poprad, rzeka wezbrana niesamowicie mętna, przynęta rosówka, jestem zadowolony bo generalnie przez 3 godziny na okrągło były brania, złowiłem z 30 brzanek ( u mnie nazywa się to kamieniarka) i jakieś 8 sztuk ponad 50 centymertowych brzan.

Jedna z koleżanek

20100817245.th.jpg

Mój ojciec wczoraj złowił brzanę na 75 cm ale niestety zdjęcia jej nie zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ok 2h na Żółtańcach d. 5 plotek ala żywiec z czego jedna tak właśnie wylądowała co zaowocowało szczupakiem niestety nie wymiarowy coś pod 50cm (u nas taki właśnie jest wymiar) na feeder piękny lin 30cm żeby było ciekawiej zahaczony na pętelkę w okolicach skrzeli ze się nie spiął? hmm C&R. ;-)

ebbf372110b10aadm.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.