Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było na rybach - sierpień 2010


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Pojechaliśmy tak niezaplanowanie na Sekwanę w inne niż dotychczas miejsce. Rozbiliśmy się bez pontonu i bez namiotów.

Na początek uderzył mały 4 kilowy Karp

dsc02186i.jpg

Na koniec leszcz 57cm który jest w innym temacie ale przed leszczem walnęło nam coś co do teraz miskę cieszy ;)

Oto i on w całej swojej krasie ;)

dsc02197rm.jpg

dsc02195au.jpg

dsc02196k.jpg

dsc02201ff.jpg

dsc02202uf.jpg

Pierwsze zdjęcie z metrem było zrobione źle i miara się przesunęła a na drugim zawinął ogon i wyszło jak wyszło. Takiego byka drugi raz w życiu nie złowię jako że jest to pierwszy karaś złapany przeze mnie we Francji ;)

Jak widać on dalej pływa więc jak ktoś chce karaska na rekord to podam miejsce gdzie wziął ;)

Dodam jeszcze że skubany miał szczęście że pontonu ze sobą nie wziąłem bo popływał by ze mną w dryfie :P jako przynęta a to dlatego że to sentymentalne miejsce w którym złapałem pierwszego suma prawie 150cm i nie jeżdżę tam od 3 lat ;)

Nigdy w życiu nie złapałem karasia na Sekwanie mimo że nad wodą spędzam rocznie od 1500 do 2000 godzin i ciągle w tym czasie mam 4 wędki zarzucone na białoryb.

Nad wodą 2 okazyjnych spinningistów potwierdziło że to nie karp ( tu prawie że każdy łapie karpie) Ja też sporawo tych karpi nałapałem i ani kształtem ani wyglądem nie przypomina on karpia.

Wiem że karasie żyją w Sekwanie ale nigdy nie słyszałem o złapanym w tym rozmiarze i na mojej miejscówce i może dlatego zdziwił mnie bardzo.

Pojawiła się wątpliwość że to karp i że ma wąsik i owszem jeden wąsik miał ale wąsik ten powstał w trakcie holu poprzez oderwanie kawałka skóry i jest widoczny na zdjęciu gdzie niestety cały pyszczek ma we krwi i dlatego zdjęcia nie wstawiłem. Poza tym oderwanym kawałkiem skóry więcej wąsików nie miał (sceptyk odpowie że pewnie się ogolił hahaha)

Zmartwię was wszystkich też faktem że w ogóle nie walczył co w przypadku karpia czy karasia nigdy mi się nie zdarzyło. Wziął na Frolik z kuku i przyginał jak leszcz zatem prawie że na kołowrotku przytargałem go do brzegu w kilkanaście sekund na feederku przez co nieco uszkodziłem mu pyszczek. Myślę że nie walczył bo był słaby ze starości. Odpłynął też spokojnie a nie jak karpiowate.

Oczywiście cieszy mnie bardzo jako okaz ale zero walki i przyjemności z holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi niesamowite wrażenie, rozmiarami raczej zblizony do karpia niz do karasia :mrgreen:

Ja wczoraj z nastawieniem na węgorza/leszcza, niestety brały tylko krąpie w okolicach 30 cm, nałowiłem ich z 15, mimo tego jestem całkiem zadowolony. Łowisko - falochron w Świnoujściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad nad pilichowice całkowicie nieudany Zero brań najpierw na spining później na spławik na białego i tu dopiero zaczeło sie chrzanić zrywalem jeden przypon po drugim (woda wciąż wysoka krzaki ,które rosną normalnie 2-3metry nad lustrem wody były zalane)

kolega łapał okonie na czerwonego mi sie nie chciało wiązać wiekszego haka (miałem gotowe 14ki) Zasadniczo porażka. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

wczoraj sandacz 30 cm na blache. 2 brania na gume niezaciete i sum 109 cm i 8,2 kg wagi

kijek: superfast oczywiscie

plecionka: power pro 0.15 fluo

kreciol: daiwa crossfire 3000

bait: mepps aglia 5 fluo pomarancz

walka ok 15 minut

Zdjęcia niezgodne z regulaminem

[ Komentarz dodany przez: artech: 13-08-10, 14:49 ]

Regulamin wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl

1. Umieszczenie na forum zdjęcia jest równoznaczne z napisaniem postu i podlega wszystkim zapisom wynikającym z Regulaminu i zasad użytkowania forum portalu wędkarskiego haczyk.pl

2. Zdjęcia umieszczaj na zewnętrznych serwerach (np. fotosik, imageshack). Duże zdjęcia są pomniejszane automatycznie przez skrypt forum do rozmiaru 400 px. szerokości. Stosuj opcję dostępne na tych serwerach, czyli "wstaw miniaturę" lub "miniatura na forum", które pozwalają po kliknięciu w zdjęcie, jego prezentację w oryginalnej wielkości.

3. Do zdjęć dołączaj opisy. Np: do zdjęcia przedstawiającego rybę - ryby, dołącz informację o przynęcie, metodzie połowu, warunkach atmosferycznych i ewentualnie o łowisku.

4. Fotografia wędkarska ma na celu uwiecznienie i pokazanie piękna przyrody w jej naturalnym stanie oraz łowisk i ich otoczenia, ryb, wędkarzy. A także zobrazowanie i przekazanie informacji związanych z wędkarstwem, czyli pokazanie sprzętu, przynęt, zanęt, stosowanych technik połowu, instrukcji typu "zrób to sam" itp. Dlatego zgodnie z tematyką forum, takie na nim zdjęcia umieszczaj.

5. Wklejaj zdjęcia ryb w "stanie żywym". A jeżeli są one już martwe, winny znajdować się w "stanie świeżym" i w całości. Ryba nie powinna wisieć na hakach, gałęziach itp.

Wyjątek stanowią zdjęcia mające na celu przekazania informacji o zdarzeniach, które mają negatywny wpływ na rozwój i krzewienie wędkarstwa. Zdjęcia takie umieszczaj na forum wyłącznie jako przestrogę lub ostrzeżenie i odpowiednio opisuj. (np: "sumy w kontenerze na moim łowisku", "śnięte lub martwe ryby w zatrutej rzece", "zdjęcia z akcji przeciwdziałania kłusownictwu" itp.)

6. Preferujemy zdjęcia ryb zrobione w miejscu połowu, czyli w naturalnych warunkach i na łonie przyrody. Dlatego wklejaj tylko zdjęcia ryb wykonane nad wodą lub na tle przyrody.

7. Zabrania się umieszczania na stronach forum haczyk.pl zdjęć ryb zrobionych w domu, w garażu na tle ścian, firanek, kafelków, misek, zlewozmywaka, itp. A także umieszczania zdjęć typu fotomontaż mających na celu wprowadzenie w błąd innych użytkowników forum lub przedstawienie wydarzeń które nie miały miejsca. Jedyny wyjątek stanowią montaże umieszczane w temacie "Tylko humor". Zdjęcie takie opisz jako fotomontaż z podaniem źródła pochodzenia.

8. Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności RAPR i Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów:

- złowionych ryb, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowionych ryb niewymiarowych,

- ryb, które zostały złowione w okresie ochronnym (określonym w RAPR),

- zostały złowione powyżej limitu ilościowego lub wagowego.

W w/w zakresie kieruj się przepisami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW (RAPR), bez względu na miejsce dokonania połowu.

Jeżeli w miejscu połowu obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy, stosuj te właśnie przepisy.

9. Administracja forum zastrzega sobie prawo do usunięcia każdego zdjęcia bez powiadamiania i zgody osoby umieszczającej zdjęcie a nie spełniającego powyższych zasad.

10. Samo uznanie zdjęcia za niezgodne z "Regulaminem wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl" również pozostaje w gestii administracji forum.

11. Za łamanie niniejszego regulaminu administracja forum będzie nakładać kary. Rodzaj i wymiar kary pozostaje w gestii administracji forum i wynikać będzie z treści zdjęcia i zakresu naruszenia "Regulaminu wstawiania zdjęć na stronach haczyk.pl". Przewiduje się następującą progresję i rodzaje kar:

- usunięcie zdjęcia

- ostrzeżenie zgodnie z regulaminem

- ban

12.Administracja forum haczyk.pl zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym Regulaminie w dowolnej chwili oraz bez wcześniejszej zapowiedzi. A każde zmiany obowiązują od momentu pojawienia się ich na stronach forum haczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj po południu rzeka Poprad ( południe Polski) Przynęta rosówka i czerwony robak. Generalnie jestem w wielkim szoku co się tu stało po powodzi... nagle w Popradzie pojawiły się sandacze, karasie, karpie, sumy, babki. Przez 4 godziny wędkowania gruntowego na 6 ryb tylko jedna byla rodzima brzana... cała reszta ryby powodziowe ( wypłukało duży staw na slowacji) Ciekawe jaki to bedzie miało wpływ na faunę mojej ukochanej rzeki. Rezultat wczorajszej wycieczki to brzana około 40 cm, sum 40cm , okonie 35, 30cm, sandacz 15cm :-), babka 10 cm. Oczywiście wszystkie ryby wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

mokro :) lało a my na srodku wyrobiska we dwójke z kolegą 8 szczupłych wszystkie z wymiarem ... i gruba 63 grubiutka że dawno takiej nie widziałem :) wszystko na gumisie kopyto relax i predator mansa ... Po dwa zejscia dodatkowo i około 20 okonków w tym 4 takie po 25 cm około :) i piekny widok atak metrowej sztuki na stado okoni około 7-8 metrów od pontonu widziałem wszystko pieknie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nocka z piątku na sobotę zbiornik Nielisz z brzegu brały ładne leszcze ok 30-40cm (we dwóch połowiliśmy kilkadziesiąt szt.)jeden okonek a na zestawy żywcowe nie udało się skusić żadnego drapieżnika. Na jakiś czas mam dosyć łowienia leszczy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wczesny wypad z kolegą nad Wisłę.Brały drobne jazie klenie i okonie.W pewnym momencie musiałem chyba podczepić jakiegoś karpika bo ryba z bardzo dużą szybkością zaczęła wybierać żyłkę.Brzeg w tym miejscu uniemożliwiał niestety skuteczny marsz za nią.Rybka po zabraniu około 120m żyłki (0,18) urwała ją w miejscu połączenia z podkładem.Niestety z dalszego połowu kleni i jazi musiałem zrezygnować i wracać do domu, gdyż żyłka na drugiej szpuli się do tego nie nadawała. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś godz. około 12.00 wybrałem się na wyrobisko pożwirowe na poszukiwanie szczupaka. Po około 15 minutach wędkowania mam branie na ripper. 10 minut holu i moim łupem stał sie szczupak 76 cm długości o wadze 3kg. potem złowiłem jeszce kilka mniejszych sztuk. Więc ten wypad mogę uznać za udany:)

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie był to udany wypad bo w sumie nie mieliśmy jechać ze względu na zapowiadany deszcz jak i zmęczenie.

Pojechaliśmy po raz wtóry na miejscówkę od karasia.

Złowiliśmy raptem 4 rybki i zaliczyliśmy odjazd suma na żywca 47cm.(czysty przypadek, zarzuciliśmy żywca impulsywnie)

Pierwsza z nich (nie wiem co to do końca)

DSC02267_wnxxar.JPG

DSC02270_wnxnph.JPG

DSC02269_wnxnpe.JPG

Druga to węgorz

DSC02273_wnxnpw.JPG

DSC02275_wnxnpa.JPG

Drugi węgorz.

DSC02276_wnxnhx.JPG

DSC02279_wnxnhn.JPG

Już w nocy zaczęło padać i pada do teraz. Wszystkie nasze rzeczy i zanęty przemokły i co do ostatniego haczyka wszystko teraz suszymy.

Biegnąc do wędki podczas brania drugiego węgorza wpadłem w niekontrolowany poślizg a właściwie lot koszący i skosiłem wędkę Tandembaits Phantom 3lbs ze starej dobrej serii za 780zł i złamałem szczytówkę pomiędzy drugą a trzecią przelotką.

Nie do naprawy, szukam teraz tej części i mam nadzieję że znajdę choć wiem że ta seria nie jest już w produkcji.

DSC02284_wnxnnr.JPG

Składanie się w deszczu i wypakowywanie tego w domu dało nam w kość ale i tak nie ma co narzekać, zawsze mogło być gorzej.

Przetestowałem troszku moje nowe Shimano Technium 5000 FB, chodzą rewelacyjnie i od teraz spin to przyjemność.

Kiedy wnosiłem rzeczy do domu dobiegł mnie krzyk. To potężny jak dłoń Roberta robal uwiesił się Kasi.

Nie wiem co to ale wyglądało ciekawie ;)

DSC02281_wnxnsh.JPG

DSC02283_wnxnsr.JPG

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

trzy szczupalki :) dwa po 42... i jeden 54 ale grubas :) łowie na takim małym wyrobisku sa krótkie a takie grube :) na metrowej wodzie na jerki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.