Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było na rybach - sierpień 2010


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość grzechuce
Chłopaki ze szczecina znowu zaczynają szaleć

oj bedzie sie dzialo w tym sezonie :!: dostalem cynk na miejscowke na odrze gdzie znajomy tescia w zeszlym tygodniu targal prawie 2 metrowego ale go nie wyjal bo gosc starej daty z zylka na sumy sie wybral :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Pepe Czy za podbieranie twoich wąsatych należy mi się jakaś nagroda? :razz:

Nagrodą jest pływanie za sumem jak inni muszą siedzieć w pracy :razz:

albo usmiech suma odcisniety w betonie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwartkowy wyjazd na odre w okolice ZG dokładnie pomorsko całkowicie nie udany.Po przyjezdzie na miejsce okazuje sie ze jest rezerwacja łowiska ze wzgledu na zawody od7ej do 11tej no dobra poszlismy pareset metrow dalej z marnym skutkiem tj.zerwany nowy wobek i złapany jeden okoń.Po 11tej poszlismy na "swoje"miejsce i to był jeszcze wiekszy błąd ryba całkowicie przekarmiona zanętą efektem kilka uklejek i dwie płotki.Drapieznik nic nie brał. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wyprawy. Kompletna klapa. Zero kontaktu z rybą przez około 6 godzin. Dałem sobie spokój i wróciłem do domu. Drawieżniki kiepsko żerowały.

Poraszka.

Ale cuż żyje się dalej, może następna wyprawa bedzie udana. :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ciekawego na nocce. W sobotę w Gołuchowie od 10.00 do 19.00 NIC ( nie licząc leszcza złapanego za grzbiet :P) w nocy na trupka 2 brania - 1 sum - PIERWSZY w mojej karierze, niewymiarowy - 45 cm, drugie branie zje... ponieważ w moim debiucie w łowieniu na trupka - nie miałem zielonego pojęcia kiedy zaciąć - łowiłem spławikiem żywcowym, z tym że rybka na dnie leżała. Rano to już karach - ok 40 cm, oraz leszcze - kolejno ok 35, oraz ok 50 cm. Wrażenia z pierwszego suma - bezcenne :P szkoda, że drugiego nie zaciąłem szybciej (podobno dzień wcześniej na tym samym miejscu ktoś suma ponad 1,2 m. złapał i do domu pognał:P).

PS. Może teraz czas na rzekę się nastawić (nigdy nie łowiłem na rzece)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc02303m.jpg

Witam.

Ten weekend zaczęliśmy zakupów. Zabrałem dzieciaki żeby Kasia mogła nieco odsapnąć i w spokoju nas przygotować i zrobiłem kilkugodzinną turę po sklepach wędkarskich.

Na początek w Deconinck kupiłem dodatkowe detektory, worek 25kg pelletu i inne drobiazgi na karpia. Następnie 70km od Paryża 15kg kulek mrożonych na karpia z firmy EFB.

Po powrocie od razu ruszyliśmy na rybki.

Jak nigdy żywiec brać nie chciał i to że w ogóle coś połapaliśmy to i tak sukces.

Pierwszą zdobyczą okazał się sumik metrowy złapany na spinning.

dsc02295mc.jpg

dsc02297c.jpg

Następny w kolejce ustawił się całkiem ładny i zarazem mój pierwszy w życiu treściwy sandacz.

dsc02300l.jpg

dsc02301f.jpg

Nie będę się na jego temat rozwodził gdyż kotwic utkwiła mu w żołądku :(

Dopiero nad ranem żywce nieco się pobudziły i udało nam sie złapać 2 leszcze płotkę i wzdręgę.

dsc02312g.jpg

dsc02314e.jpg

Następny podłożył się nam karaś(do końca nie wiem jaki to typ)

dsc02322z.jpg

dsc02325k.jpg

Po przyjeździe Marcina dorwaliśmy na spinning następnego sumika.

dsc02330q.jpg

dsc02338s.jpg

dsc02342jh.jpg

Na karasia było kilka ładnych odjazdów w tym jeden zarejestrowany kamerą przez Kasię a jeden przez mojego syna Radka ;) Niestety były to najprawdopodobniej malutkie sumiki po 120 do 140cm i dlatego nie udało się nic wyciągnąć.

Nad ranem udało się uratować jednakże honor wyprawy sumem złapanym na spinning który miał 155cm.

dsc02359j.jpg

dsc02363o.jpg

Nie zważony gdyż obie wagi nawaliły ale to już przeszłość bo kupiłem elektroniczną wagę Sangera do 150kg a na mniejsze okazy do 40kg wagę elektroniczną z Anaconda. Obie już jadą z PL do mnie.

W sumie weekend jak zwykle udany bo dzieciaki nieźle się bawiły i każdego dnia przyjeżdżali w odwiedziny jacyś znajomi (niedługo mi do dowodu wbiją adres "nad Sekwaną" ;))

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avallone, graty za sandacza i sumy, choćby nawet mniejsze niż te do których nas przyzwyczaiłeś :wink:

Ja spędziłem dzisiaj dzień ze znajomymi na Odrze, goniąc głównie za boleniem.

Najpierw trafił się taki "podpięćdziesiątak", który wrócił do wody bez fotki i mierzenia. A później po kolei:

58 cm na woblerka:

6ce7a9c683a69fa8med.jpg

66 cm na boleniową blaszkę:

ae769742b6201b6emed.jpg

I wreszcie 72 cm na gumę:

8333dac992020d9emed.jpg

Dzień zatem zaliczam do udanych.

Żadna z ryb nie ucierpiała, wszystkie wróciły do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.