Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Trochę się spóźniłem, ale rzućcie okiem...


Gość Sławosz(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sławosz(+)

Witam

Przeglądałem dzisiaj fotki i natrafiłem na 3 zdjęcia z wyprawy na Siemianówkę.

Nie są to wyniki nadzwyczajne, ale myślę, że widok garbuska ucieszy niejedno oko :wink:

Sprzęt:

-wędka własnej produkcji

-kołowrotek Shimano Sedona 500

-żyłka 0,16

-przynęta blaszka made in garaż Jana W. :wink:

Data połowu 4 luty 2006

Rano 5 na minusie, około 12 przyszedł plus delikatny i zaczął "skakać" pasiarz

Fotki robione telefonem, ale coś widać :smile:

zdjcie0029xi.jpg

zdjcie0035sd.jpg

zdjcie0042hz.jpg

Pozdrawiam

Sławosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
do wody na pewno nie wróciły
Tu na pewno masz rację bo chyba są pozamarzane
szkoda że w większości niewymiarowe
Sławosz pisze że łowił na zbiorniku Siemianówka a tam nie obowiązuje wymiar na okonia.

No i wg RAPR okoń nie ma wymiaru ochronnego.

Poza tym takie połowy to typowe mięsiarstwo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Irek

A jak u Ciebie z lodem , jeżdzisz ? Ja już powoli zaczynam

myśleć . W tym sezonie głównie Żarnowiec , mormyszka i okoń .

Miniony sezon na Żarnowcu był super. Mam nadzieję , że

przyszły będzie równie dobry.

pozdr.Edek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe szczery, ja z lodu łowie bardzo sporadycznie. Może w tym sezonie zimowym coś się zmieni , przynajmniej mam taką nadzieję.

Moje łowisko zimowe to Siemianówka no i okon.

Zobaczymy jak to będzie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

mięsiarstwo w czystej formie , a tego bardzo nie lubię :evil:

okoń powinien mieć wymiar ochronny i ostry limit bo to co się dzieje na lodzie każdego roku niechybnie prowadzi do zagłady populacji pasiastego w naszych wodach :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
prowadzi do zagłady populacji pasiastego w naszych wodach

Tak. Niektórzy robią to nieświadomie. Nie znają przepisów, a jak znają to taki powie " a co mi tam 10 niewymiarowych okonków " - jakby każdy tak robił to myślę, że już by ich nie było. U siebie miałem pary takich młodszych od siebie to dostali szkołę i... miareczka i 5 sztuk mx. dziennie :lol: I to nieliczni bo większość po szkółce w ogóle nie bierze. Na szczęście u mnie pasiaki są i to od wyboru do koloru i czekają na mnie. Słyszę ich głosy - "wobler129 zbieraj sprzęt na późną wiosne, przyłaź do nas, właź do wody i łap nasze gromatki - ale pamiętaj, żeby delikatnie odhaczyć i wypuścić" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Sławosz(+)
szkoda że w większości niewymiarowe, do wody na pewno nie wróciły :(

tak jak już koledzy cię pouczyli, na siemianówce nie ma wymiaru ochronnego na okonia,

a nawet jakby był to te okonie byłyby wymiarowe, najmniejszy miał 18cm, a największy

ponad 33cm.

Keri dzięki za nominowanie mnie mięsiarzem roku, ludzie może więcej czasu spędzajcie

nad wodą, a nie pisząc takie głupoty. Wietrzenie umysłu wam pomoże.

:???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ludzie na moje oko wszystkie mają wymiar. A co do mięsiarstwa to nie przesadzajmy. To nie jest ginący gatunek. A co do 5 sztuk to jaki to ma sens je brać? Ja nie biorę mniej jak 15 bo inaczej to szkoda mi ich zabijać. A jak raz na kilka tygodni złapię kilkanaście to czasem je zamorduję. Wystarczy pomyśleć. Łatwiej codziennie złapać 5 i zabrać niż kilkanaście ładnych okonków i też zabrać :). Zresztą w tym roku już byłem na lodzie i trochę połapałem. Wszystkie trafiły do wody. Ale jak będę miał dobry dzień i złapię ich dużo to z czystym sumieniem je zjem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

jeśli ktoś uważa, że te okonie nie trzymaja wymiaru albo lowca to miesiarz to chyba nie za wiele wie o okoniach albo zazdrosc go zjada.

Ja gratuluje ladnych pasiakow i zycze tobie i sobie normalnej zimy w tym roku.

Co do Zarnowca to jakie przewaznie tam sztuki padaja? Moze w tym roku wyskocze, bo nie mam za daleko, ale na tak duzym zbiorniku przydalby sie ktos, kto wie gdzie sie przytulic do przerebli.

Pozdrawiam normalnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mozna zrobic klopsy, ale czas spedzony w kuchni na przygotowaniu nie jest tego wart. Ewentualnie mozna w zamian wybrac sie do sklepu po paluszki rybne, czasowo napewno korzystniej :wink:

A co do tej porcji z fotek to odpowiednia ilosciowo i jakosciowo. Napewno byly pyszne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość tom3hs

zazdrość mam staw co są okonie ponad 40cm łapię je ale nie zabieram u mnie w małopolsce dokładnie rzeka Biała było mnóstwo okoni teraz jest sztuką złowić 25cm bo mięsiarze się rzucili na to i wszystko zberetowali coś w tym stylu jak te zdjęcia i teraz nie ma nic dlatego po twoich zdjęciach sugeruję że zabierasz ryby cały czas i ile sie da szkoda słów mnie to razi jak bys zrobił im zdjęcie na żywo to git ale taka swoista masakra mnie wkurza :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
To nie jest ginący gatunek

moze i nie ale jego populacja znacznie spada przynajmniej w mojej okolicy, najlepszym rozwiązaniem byłby całkowity zakaz brania ryb do domu i wtedy wyszlo by kto chodzi na ryby a nie "po ryby" ewentualnie limity roczne a nie dzienne... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom3hs

zaostrzyć limity to jest rozwiązanie ale moje koło stworzyło nowe limity i chciało takowe zaproponować do wdzielenia w życie w naszym okregu Tarnowskim to nie muszę pisać jaka była reakcja oni dbają se o swoją np Niwkę a o wody to szkoda słów więc projekt ograniczenia zabierania ryb nie przeszedł a co gorsza wywołał oburzenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.